Hayatınızdaki en şanssız an

Doğuştan şansızım ben. Bir tanesi söyliyim mesela. Köyde hani tahta köprüler olurya derenin üstünde küçüken o köprüden geçerken bastığım tahta kırıldı dere düştüm ah bide hava nasıl sıcak yemekte yememişim. 1 dakka falam gözlerim karardı kendime gelince köprüden tekrar geçtim gittim çocuk kafası tabii tekrar kırılabileceği kafaya girmiyor.
unnamed.jpg

En şanssız değil ama en şanssızlardan birini anlatayım. Lisede hayatımda ilk ve son defa 2 kız arkadaşımı birden idare etmeye çalışmıştım. Aslında ilk önce aynı okuldan kız arkadaşım vardı, sonra başka bir arkadaşımın arkadaşı olan bir kızı görüp beğendim. Kızın İngilizce kursuna gideceğini bile önceden öğrenip onunla aynı sınıfta başlamak için aynı gün kayıt yaptırdım derken amacıma ulaştım ve bir süre sonra onunla da çıkmaya başladım.

Bir gün okuldan çıkıp kolumda liseden olan kız arkadaşımla parka doğru yürürken sokağın köşesini döndük. Bu kadar denk gelmiş olması için lanetlenmiş olmalıyım çünkü köşeyi döner dönmez İngilizce kursundaki diğer kız arkadaşımla burun buruna geldik. Sadece birkaç karış önümde bana doğru yürürken çarpışmamak için durdu. Sonradan hatırladım ki kızın halasının evi bizim okulun oradaydı ve ben bu bilgiyi tamamen göz ardı etmiştim.

Sonuç olarak yaptığım şey ortaya çıktı, 2 kız sadece 30 saniye içinde ittifak kurup beni pataklamaya başladılar. Rezil bir andı ama rezil olan şey yediğim o birkaç cılız darbe değil, 2 kişinin birden hayatlarında hatırlayacağı iğrenç bir anı kalacak olmamdı. Sonrasında hiçbir kız arkadaşımı aldatmadım, aldatıldığım hatta bir çanta iddiasının "öznesi" olduğum ilişkilerimin ardından hayatıma her yeni giren kız arkadaşıma daha da çok değer verdim. O gün aldığım dersi iyi uygulamışım ki şu anda en güvendiğim ve yıllar sonra bile her derdimde yanımda olan insanların bazıları eski kız arkadaşlarımdan oldu.

Geri
Yukarı