Hayatta hiç sevgilinin olmaması

Toplum ve sosyolojik hayat sana sevgilin olması gerekiyormuş gibi hissettiriyor. Bir yakınım bana "abi nasıl olmaz, olacak yani hayatın döngüsü bu" demişti. Gülüp geçiyorum artık. Sevgilinin olmaması bir problem değil. O yaşlarda biraz ilgi ihtiyacı için zaruri olarak görülebilir ama sonraki yaşantı da olmamasının da keyifli olduğunu anlarsın.

Toplum ve sosyolojik hayat sana sevgilin olması gerekiyormuş gibi hissettiriyor. Bir yakınım bana "abi nasıl olmaz, olacak yani hayatın döngüsü bu" demişti. Gülüp geçiyorum artık. Sevgilinin olmaması bir problem değil. O yaşlarda biraz ilgi ihtiyacı için zaruri olarak görülebilir ama sonraki yaşantı da olmamasının da keyifli olduğunu anlarsın.
Evet, istediğim şey sevdiğimden birazcık ilgi.

@Your Secret Stalker hocam son durumunuz nedir?

Bir erkeğin ya da kadının ''sözde'' sevgilisinin olmaması onu aşağılanabilir hâle getirmez. Aksine onu, -bir ihtimal- kendini ve karşısında duran kişiyi elinden geldiğince fazla düşünen ve geleceklerinin belirli bir kısmını tasarlayacak bu duyguya karşı ne kadar da temiz ve güzel baktığının bir işaretidir. Benim de hayatımda ''sözde'' sevgilim olmadı. Günümüzde sevgililik bayağı bir hâle geldi ve bu bayağılığa kendimi muhtaç hissetmedim. Çok uzun şeyler yazardım fakat anlayana iki cümle de yeter. Aşk, sevgililik ya da birine kendini ait hissetme duygusu göründüğü gibi basit ve kolay kazanılmıyor. ''Sen oltanı at denizde balık çok'' diyen, gelişimi ve empati kurma yeteneği tamamlanmamış yaratıklar tarafından kafanızın karışmasına izin vermeyin. Hayat tesadüfleri sever. Tesadüfler ise beklemediğiniz ve hissetmediğiniz bir anda gelir. Hiçbir zaman istisnası olmayan bu olguyu yabana atmayın derim. Denizde balık çok olabilir, aman dikkat! her balık aynı değil. Köpek balıklarına yem olursunuz. :) @Your Secret Stalker
Güzel yazmışsınız. Elinize sağlık.

Geri
Yukarı