HD 7850 yüksek sıcaklık değerleri

ErdemSz

Hectopat
Daha fazla  
HD 7850 Dual-X kullanıyorum, daha 2 saat önce bir şey yoktu. Şu an ekran kartı sürekli sıcaklık değiştiriyor 82 dereceyi geçmezken 90 dereceleri görüyor. Valorant'ta 70 dereceyi geçmezken 84 dereceleri görüyor. Ne yapacağım bilmiyorum.

HD 7850 Dual-X kullanıyorum, daha 2 saat önce bir şey yoktu. Şu an ekran kartı sürekli sıcaklık değiştiriyor 82 dereceyi geçmezken 90 dereceleri görüyor. Valorant'ta 70 dereceyi geçmezken 84 dereceleri görüyor. Ne yapacağım bilmiyorum.
Sadece sağdaki fan mı dönüyor?

Hocam fanları kontrol edin.

Bu arasa konu ile alâkasız işlemciniz nedir?
Bende de aynı ekran karti var da.

Sadece sağdaki fan mı dönüyor?

Hayır iki fanda dönüyor.
Mining virüsü yemiş olabilirsin. Dikkat et bunlara. Fanları kontrol et ve sıfır format atmayı dene.

Hocam şu an sıfırlama yapamam ama ekran kartı kullanımı %30'larda yani sadece ısınma sorunu var.
Hocam fanları kontrol edin.

Bu arasa konu ile alâkasız işlemciniz nedir?
Bende de aynı ekran karti var da.

i5 3470 iki fanda dönüyor.

Hocam yanlışım varsa düzeltin lütfen ama bence ekran kartının soğutucusunda bir problem var. Veya termal macun kurumuş da olabilir. Bende de aynı lanet kart var maalesef, yazılım yüzünden oyun oynamak benim için işkence olabiliyor.

Hocam yanlışım varsa düzeltin lütfen ama bence ekran kartının soğutucusunda bir problem var. Veya termal macun kurumuş da olabilir. Bende de aynı lanet kart var maalesef, yazılım yüzünden oyun oynamak benim için işkence olabiliyor.
Benim tek fan çalışıyor. 78 dereceyi geçmiyor çok garip seri.

Benim tek fan çalışıyor. 78 dereceyi geçmiyor çok garip seri.
Aynen öyle hocam, benimki de en fazla 70 dereceyi görüyor. Ancak bazı oyunlarda (Left 4 Dead 2 gibi) çok fazla ses çıkartıyor. Yazılım sebepli bir sürü problem yaşadım ve yaşamaya da devam ediyorum maalesef.
Daha düşük performansa sahip olsa bile kesinlikle ekran kartı olarak Nvidia tercih edilmeli bence. Elimde para ve imkan olsa kesinlikle ilk yapacağım şey bu ekran kartını değiştirmek olacaktır.

Aynen öyle hocam, benimki de en fazla 70 dereceyi görüyor. Ancak bazı oyunlarda (Left 4 Dead 2 gibi) çok fazla ses çıkartıyor. Yazılım sebepli bir sürü problem yaşadım ve yaşamaya da devam ediyorum maalesef.
Daha düşük performansa sahip olsa bile kesinlikle ekran kartı olarak NVIDIA tercih edilmeli bence. Elimde para ve imkan olsa kesinlikle ilk yapacağım şey bu ekran kartını değiştirmek olacaktır.

Letgo'dan çok ucuza almıştım arızalı karttı fırınladım. 4-5 aydır kullanıyorum iyi idare etti.

Letgo'dan çok ucuza almıştım arızalı karttı fırınladım. 4-5 aydır kullanıyorum iyi idare etti.
Hocam eder etmesine de yazılım kötü olduktan sonra pek de önemi kalmıyor bence. Oyunların büyük bir kısmında yüksek FPS alıyorum ama bir sürü de problem yaşıyorum, ekran kartı yazılımı yüzünden.

Yeni konular

Geri
Yukarı