HDD sürekli olarak bağlantısı kesilip geliyor

kivanc205

Hectopat
Anakart
gigabyte a320m s2h
Merhaba daha öncesinde Windows 10 kullanırken bilgisayarımda HDD sürekli gidip geliyordu ve acaba Windows'tan mı kaynaklı diye merak edip Windows 11'e geçtim. Windows 11'i 3 aylık bir süre zarfında kullandım ve bu süre zarfında hiç böyle bir hata almadım. Yaklaşık 3-4 gün önce temiz kurulum ile tekrar Windows 10'a geçiş yaptım, ilk 1-2 gün sorun yaşamadım ama bugün sorun tekrar başladı. Yine aynı şekilde bağlantı gidip geliyor ve bunu yeri geldiğinde 15-20 saniye aralar ile yapıyor. Donanımsal bir sorun olsaydı W11 kullanırken yine yapardı yani donanımsal bir sorun yok. Yazılımsal olarak da pek mantıklı gelmiyor, geçen seferde temiz kurulumdu bu sefer de temiz kurulum ve driverlerim her seferinde tam. Ne yaptıysam bir türlü geçmedi bu sorun.

Hdd nin harici olduğunu tahmin ediyorum. Bu tip saçmalıklar usb bağlantısında oluyor genelde. Eğer öyleyse, hdd yi kutusundan çıkarıp kablo ile bağlamayı deneyebilirsin.

HDD'nin ömrü bitmiş olabilir.

Ama ömrü bitmiş olsa Windows 11'de de sorun yaratırdı, aksine W11'de bir kere bile sorun yaratmadı.

Hdd nin harici olduğunu tahmin ediyorum. Bu tip saçmalıklar usb bağlantısında oluyor genelde. Eğer öyleyse, hdd yi kutusundan çıkarıp kablo ile bağlamayı deneyebilirsin.
Hayır harici HDD değil, Seagate BarraCuda 1TB 7200rpm HDD

Yeni konular

Geri
Yukarı