Hepsiburada Hepsipay rezaleti

heathrow

Hectopat
Makaleler
4
Merhaba. Kısaca anlatayım, sizin de zamanınızı almayayım, sizi yormayayım.

Sipariş numarası: 125 243 ***

Dün Hepsiburada'dan OnePlus nord N10 5G telefon sipariş verdim. Telefon 2020'de piyasaya sürülmüş 1,5 senelik telefon ve satıcısı da Hepsiburada değil. Siparişi iptal ettim. Para Hepsipay sistemine aktarılmış. Burada bekletilen para ile tekrar siteden beklemeden alışveriş yapabiliyorsunuz. Böyle bir sistem icat etmişler, tamamen kendi lehlerine. Geri yükledim banka hesabıma parayı. O da ne? Bir hafta 10 gün beklemem gerekiyormuş. Başka telefon alacağım. Para hesaba geçmiyor. Başka param da yok. Almak istediğim telefona da bugün zam geldi. Çıldırdım. Hepsiburada'nın cevabı şu: Biz parayı bankanıza ilettik. Onların hesaba yansıtması 2 ila 8 iş günü sürüyor. Müşteri temsilcisine, Amazon neden 15 dakikada iade ediyor, diye soruyorum. Onların sistemi farklı olabilir, diyor. Benim sorunum değil ki, bu.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dün Hepsiburada'dan OnePlus nord N10 5G telefon sipariş verdim. Telefon 2020'de piyasaya sürülmüş 1,5 senelik telefon ve satıcısı da Hepsiburada değil. Siparişi iptal ettim. Para Hepsipay sistemine aktarılmış. Burada bekletilen para ile tekrar siteden beklemeden alışveriş yapabiliyorsunuz. Böyle bir sistem icat etmişler, tamamen kendi lehlerine. Geri yükledim banka hesabıma parayı. O da ne? Bir hafta 10 gün beklemem gerekiyormuş. Başka telefon alacağım. Para hesaba geçmiyor. Başka param da yok. Almak istediğim telefona da bugün zam geldi. Çıldırdım. Hepsiburada'nın cevabı şu: Biz parayı bankanıza ilettik. Onların hesaba yansıtması 2 ila 8 iş günü sürüyor. Müşteri temsilcisine, Amazon neden 15 dakikada iade ediyor, diye soruyorum. Onların sistemi farklı olabilir, diyor. Benim sorunum değil ki, bu.
Banka ile alakalı bir olay. Amazon'un sitesinde de 7-10 gün yazar. Daha erkende gelebilir.

Çoğu firmada böyle oluyor, hepsiburada'nın suçu yok. Bankanın parayı aktarması uzun sürebiliyor.

Banka tarafı bekletiyor hocam genelde.

Papara hesabıma Amazon'dan iade ücreti gelecekti... işte Amazon müşteri temsilcisi para iadeniz gerçekleşti falan fıstık dedi ardından 2 gün üst üste Papara desteğe mesaj attım dönen olmadı.
Para hesabıma geçince attığım postaya dönüş yaptılar. 😂

Burada rezalet bir durum yok. Hepsipay'in olayı bu zaten.
2017’de ya da 2018’de sikayetvar.com’a yazmışım. Hepsiburada parayı bankaya aktardığını iddia ediyor. Ben bankayı şikayet ediyorum. Sonra ortaya çıkıyor ki, Hepsiburada parayı aktarmamış. Sütten çıkmış ak kaşık değiller hani 😄

2017'de ya da 2018'de sikayetvar.com'a yazmışım. Hepsiburada parayı bankaya aktardığını iddia ediyor. Ben bankayı şikayet ediyorum. Sonra ortaya çıkıyor ki, Hepsiburada parayı aktarmamış. Sütten çıkmış ak kaşık değiller hani 😄

Amazon'da bile sorun yaşanıyor. Bu anlattığınız durumla HEPSİPAY'in ilgisi yok. Zaten HEPSİPAY kullanarak paranızı burada bulundurup alışveriş yapmayı kabul ediyorsunuz. İadesi de her yerdeki süreyle aynı. Siz ne kullandığınızı bile bilmiyorsunuz.

Evet arkadaşlar, her firma için geçerli bir durum, zaman alıyor biraz hesaba geçmesi. Beni yanıltan aynı gece amazon’un 15 dakikada hesabıma yatırması oldu. Ardından hepsiburada 2-3 gün içerisinde yatırdı. Mesela mobilcadde’den kılıf sipariş verdim birkaç gün önce. Kargoya verilmeden siparişi iptal ettim. 10 iş günü ya da daha önce hesabıma geçeceğine dair mail göndermişler. Yani sorun yok. Ortada şikayet edilecek bir durum yok.

Geri
Yukarı