Hepsiburada Rezaleti

Berkay4154

Kilopat
Merhaba, arkadaşlar Hepsiburada üzerinden bu ürünleri sipariş ettim: 1588703551682.png daha sonra deterjanlar hariç hepsi iki koli olarak teslim edildi. Ben kargocu'ya hepsi aynı takip numarası ile gözüküyor neden diğerleri yok, diye sordum? Bana ürün çok olduğu için parça parça geleceği söylendi ama ürünler 21 nisan'dan beri gelmedi. (diğerlerinin teslim tarihi) Aynı gürün Hepsiburada'ya da sordum ve aynı cevabı aldım; Parça parça gönderilecek, çok olduğu için. Sonra ürünler gelmediği için eksik diye bildirim oluşturdular en son 7 günü geçti diye sorayım dedim dün ve önce onaylanıp, eksik ürünlerin gönderileceği bildirildi hatta sözde takip numarası verdiler ama bugün sorunca daha sürecin devam ettiği söylendi. Ne zaman çıkmaza girse her seferinde de cevap alınamadı diye görüşme sonlanıyor... Malum durumdan dolayı hukuki süreç askıda acaba sizce ne yapmalıyım? Direkt yetkili birime mail falan atsam saçma mı olur?
Yazışmaların bir kısmı, tarihleri farklı:1588704187684.png1588704236611.png1588704297765.png1588704369240.png

Dosya Ekleri

• 1588704214966.png
    1588704214966.png
    268,4 KB · Görüntüleme: 33
Bende sizin gibi o tarihte bir scooter aldım almaz olaydım hala gelmedi 3. haftaya girdik o tarihte ne varsa sistemleri mi çöktü hacker saldırısı mi yediler ne olduysa herkes aynı dertten muzdarip. İlk önce tedarik edilemiyor diye 1 hafta oyaladılar sonra satıcı değiştirdiler 2 hafta da öyle oyaladılar.
Benim bir diğer tahminim doların hızla artması tedarikçilerde panik yarattı hepsi çamura yatmaya başladı ucuza mal verecekler diye.
Aldığım ürünü 150 TL'ye almıştım ertesi günü 250 olmuştu.

Son düzenleme:
Bende HepsiJet'ten kargo bekliyordum, bir hafta geçti aradan WhatsApp'tan mesaj attım, saat 22:00'a kadar kargo teslim edilmez ise tekrar yazın dediler, kargo teslim edilmedi mesaj attım, kargo takip numarasını istediler yazdım, daha önce hatasız bir şekilde baktıkları kargo takip numarasını güya hatalı yazmışım ve bunu bana yaklaşık 15 dakika sonra bildirdiler, tekrar mesaj attım bir de ne göreyim saat 22:30'u geçtiği için cevap verilmiyor. Hemen mail attım WhatsApp ekran görüntülerini koydum, ya yarın gönderirsiniz ya da iade alırsınız dedim gönderdiler.

Bende sizin gibi o tarihte bir scooter aldım almaz olaydım hala gelmedi 3. haftaya girdik o tarihte ne varsa sistemleri mi çöktü hacker saldırısı mi yediler ne olduysa herkes aynı dertten muzdarip. İlk önce tedarik edilemiyor diye 1 hafta oyaladılar sonra satıcı değiştirdiler 2 hafta da öyle oyaladılar.
Benim bir diğer tahminim doların hızla artması tedarikçilerde panik yarattı hepsi çamura yatmaya başladı ucuza mal verecekler diye.
İyi de doların artışı ile stokta mevcut ürünün ne ilgisi olabilir ki? Sizin ürününüzün kargo ve satıcısını bilmiyorum ama yüksek ihtimalle HepsiJet ve HepsiBurada dır. Bence HepsiJet kaynaklı bir sorun bu hayır madem düzgün organize edemiyorsunuz normal kargo şirketlerini kullanmaya devam edin...

Bende HepsiJet'ten kargo bekliyordum, bir hafta geçti aradan WhatsApp'tan mesaj attım, saat 22:00'a kadar kargo teslim edilmez ise tekrar yazın dediler, kargo teslim edilmedi mesaj attım, kargo takip numarasını istediler yazdım, daha önce hatasız bir şekilde baktıkları kargo takip numarasını güya hatalı yazmışım ve bunu bana yaklaşık 15 dakika sonra bildirdiler, tekrar mesaj attım bir de ne göreyim saat 22:30'u geçtiği için cevap verilmiyor. Hemen mail attım WhatsApp ekran görüntülerini koydum, ya yarın gönderirsiniz ya da iade alırsınız dedim gönderdiler.
1588706011945.png

En son bunu dediler daha da yazmayacağım.
Koronadan dolayi bir cok kargo gönderilememektedir. Bizim hocada tablet siparişi vermişti 3 haftadir gelmemiş.
İyi de benim sorunum ürünün gelmemesi değil. Gelen ürünlerin eksik olması ve sonrasın da ürünlere ne olduğu bilinmemesi ve her seferinde farklı yanlış bilgi verilmesi.

Hepsiburada gerçekten rezalet. Önermiyorum. Kesinlikle başka firmalara yönelin. Konu sahibine ithafen, hocam bu konu hakkında iade dışında yapabileceğiniz şey Hepsiburada'ya sürekli baskı yapmak. Ayrıca ŞikayetVar'da şikayet açabilirsiniz.

Hepsiburada gerçekten rezalet. Önermiyorum. Kesinlikle başka firmalara yönelin. Konu sahibine ithafen, hocam bu konu hakkında iade dışında yapabileceğiniz şey Hepsiburada'ya sürekli baskı yapmak. Ayrıca ŞikayetVar'da şikayet açabilirsiniz.
Yahu keşke iade alsalar ona da razıyım ama ürünün nerede olduğu ya da ürüne ne olduğunu bilmiyorlar ki bir şey değil en son beni suçlamasalar... Hayır başka ürün çeşitliliği olan sitede bulamıyorum zırt pırt buraya düşüyorum...

Kargo bahanesine ben inanmıyorum bu firmaların. Korona virüsten beri Amazon.com.tr'den (satıcı Amazon olarak) ayakkabıdan, mutfak/temizlik malzemelerine, bilgisayar parçasına kadar herşeyi ücretsiz kargo ile aldım. Hepsi 2 günde kapıma geldi.

Bir ürünü haftalarca teslim edememek nedir, yürüyerek getirseler teslim edilmiş olurdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı