Hepsiburada rezilliği

Servis talebini reddetseydiniz hocam benim konuma yazan bir hocamız söylemişti servis istemezseniz dayatamazlar diye. Bana da aynısını yaptılar servis sağlam dedi bekliyorum iadeyi faturamı iptal ettiler olumlu sonuçlandı galiba.

İlk açılımı önem arz eden bir ürün 2 gün kullanıldıktan sonra nasıl iade alınsın ki? Bu hak size o ürün size ulaştıktan sonra görüp, temas edip, açmadan incelemesini yapasınız diye veriliyor. Çünkü görmeden, internetten sipariş veriyorsunuz. Fakat ürün geldikten sonra aynı herhangi bir mağazadan almış gibi düşüneceksiniz. Teknosa'dan alıp 2 gün sonra nasıl iade edemiyorsanız, Hepsiburada'dan alınca da iade edemezsiniz haliyle. Koşulsuz şartsız değil, yeniden satılabilirliği bozulmayan ürünler için geçerli bir hak bu. Siz 2 gün kullanıp bu durumu ihlal etmişsiniz. Ortada bir yasa var fakat insanlar tam kavrayamamış mantığını ne yazık ki.

Telefonu araştırarak ve inceleyerek aldım ancak niye iade alınmasın bana bunun izahını yapar mısınız X bir ürünü araştırıp aldınız ancak beklediğiniz şekilde olmadığını gördünüz siz yıllar boyunca sevmediğiniz bir ürünü kullanmak ister misiniz? Ayrıca arayüzü ve birkaç özelliği hoşuma gitmemişti üstelik ürünün 2.gününde IMEI kayıt dışıdır diye bir mesaj almıştım ve telefonu kullanmayı bırakmıştım ancak bu sorun çözüldü ve 2.günde iade etmedim 2.günde telefonu kullanmayı bıraktım bunu belirtmediğim için özür diliyorum sizlerden ürünü 22Mart'da iade ettim 26Mart'da iade talebim olumsuz sonuçlandı.

Arkadaşın iade etmesine laf edenler eminim, aynı duruma düşseler onlarda iade edebilmek için ellerinden gelenleri yaparlardı. Adamın aldığı ürün beklediği gibi çıkmamış. İade en doğal hakkı.

Şaka yapıyorsunuzdur umarım bakın beyefendi siz bir ürün aldınız ancak beğenmediniz ne yapardınız bana bunu açıklar mısınız yıllar boyunca beğenmediğiniz beklentilerinizi karşılamayan bir ürünü kullanır mıydınız? Ki kanunlara göre 14 gün koşulsuz şartsız iade hakkım varken bunun yazılmış olması saçmalık ötesi ya Hepsiburada ile iş birliği içerisindesiniz ya da durumu tam olarak kavrayamadınız.

Telefonu 2 gün ya kullandım ya kullanmadım başka bir telefon alacağımdan dolayı iade etmek istiyorum yazmıştım iade talebime burada etik değil demek yanlış olur.

Aldigim urunu neden begenmiyim? Bir seyi inceleyip arastirip alirim. Suphem varsa gidip gorerek alirim. Evet hb icin calisiyorum yakaladiniz :D

Telefonu araştırarak ve inceleyerek aldım ancak niye iade alınmasın bana bunun izahını yapar mısınız X bir ürünü araştırıp aldınız ancak beklediğiniz şekilde olmadığını gördünüz siz yıllar boyunca sevmediğiniz bir ürünü kullanmak ister misiniz? Ayrıca arayüzü ve birkaç özelliği hoşuma gitmemişti üstelik ürünün 2.gününde IMEI kayıt dışıdır diye bir mesaj almıştım ve telefonu kullanmayı bırakmıştım ancak bu sorun çözüldü ve 2.günde iade etmedim 2.günde telefonu kullanmayı bıraktım bunu belirtmediğim için özür diliyorum sizlerden ürünü 22Mart'da iade ettim 26Mart'da iade talebim olumsuz sonuçlandı.
Sistem çok basit hocam. O ürün yeniden satılmak durumunda eğer iade ederseniz. Ben neden sizin 2 gün boyunca kullandığınız, ilk açılımını yaptığınız telefonunuzu alayım? Her şey apaçık ortada telefonla alakalı. Özellikleri, arayüzü, her şeyi belli. Yanlış bir pazarlama da yok ortada. Haliyle bana saçma geliyor. Ha siz bu ürünün başlangıcını yapmasaydınız, yazılımsal olarak açmamış olsaydınız o zaman sonuna kadar hakkınız bence iade etmek kutuyu açsanız dahi.

Hocam burada Hepsiburada'yı savunmayı bırakın artık bir ürünü kullanmadan nasıl kanıya varabilirim ki videolarını izlediğim incelemeler sadece taban bir bilgi olabilir bana arkadaş gidip deneyip alsaydın demiş 30dk denemeyle telefonu 2 gün boyunca test etmek aynı şey değil hakta kanunda sizin dediğiniz gibi bir olay bulunmamakta zaten aynı ürünü Amazon'dan alsaydım Amazon tek bir sıkıntı çıkarmadan direk iade alırdı aldığım ürünü Amazon'da bulamamıştım o yüzden Hepsiburada'dan almıştım sağ olsunlar beni şimdiden pişman ettiler.

Geri
Yukarı