Hepsiburada Rezaleti

Arkadaşlar Hepsiburada üzerinden ASUS ROG Azoth klavye aldim. Bugün teslim edildi. Satıcı Hepsiburada. Bana gönderdikleri klavyeye bakın. Klavyede eksik aksesuarlarda mevcut. Hepsiburada'dan ürün alırken binlerce kez düşünün. 7400 TL para ödedim. Rezalet resmen.
Ürünün linkini atar mısınız?

Satıcı hepsiburada mı? Değilse hepsiburadayı suçlayamazsınız satıcıyı suçlamanız gerek. Ayrıca ürün yeni geldiyse iade talebi oluşturarak bunu satıcıya gönderebilir iade alabilir ve şikayet oluşturarak ceza ödemelerine sebep olabilirsin.
Benim yukarıdaki paylaştığım konuda satıcı HB Resmi satıcısı. Ve içi çer çöp dolu Logitech H Vites kutusu yolladılar. İade ettim. Reddedildi. Sebep: Kutu iade koşullarına uygunsuz. Kutuda hasar yok ve açtığım gibi kapattım. Adamlar umursamıyor bile. Resmi satıcı böyle hariciyi düşünemiyorum. Ceza falan bomboş TR için. 2.500'e aldım. 6 ay mahkemede uğraşacağım. Avukat parası vs vs. Bana para iadesi yapacaklar, o zamana kadar dolar olacak 60 ürün olacak 4000 e ben ne anladım iadeden ne anladım uğraştan. mağdur mağdur mağdur.

Olası senaryo;
Bir müşteri HB den ürünü alır kullanır kullanır kullanır , iade talebi veya değişim talebi açar ancak kutu titizlikle açılmış ve saklanmıştır.
Akabinde bu ürünü muntazam biçimde kutusuna koyup koruma bantlarını da yapıştırır.
Bu haliyle iade gelen ürünü gören depo görevlisi "açılmamış" olarak kabul edip yeni rafına yerleştirir.
Ve bir başka müşteri o ürünü satın alır.

Özetle olabilir, sorunu HB çözecektir. Rezalet değildir bir hatadır.
Tarafıma aynen bu olay yapıldı. Kullanılmış değil içi çer çöp doldurulmuştu. 1. sayfada konu bulunmakta yorumumda. İadeyi reddettiler. Sonra iade talebini bir daha iptal ettirip kontrol yapacaklarını söylediler. Olumlu sonuçlanmayacağını düşünüyorum.

Ben logitech g pro mouse almıştım 6 ay önce, Hepsiburada üzerinden.2 Ay önce mouse kullanırken bi anda sensörün altındaki kayması için koyulan yapışkan (ismini unuttum) çok küçük parça olmasına rağmen çıktığı gibi mouse'ta kayma problemi oluştu. Geri yapıştırılmıyordu bende hepsiburada desteğe yazdım, 1 ay boyunca cevap gelmedi. Daha sonra müşteri hizmetlerini aradım da 1 aydır bekletiyorsunuz, işte mağdurum vs dedim. Daha sonra iade kodu verdiler hatta evimden aldılar iade kodu vermelerine rağmen. Mouse'u kutuya koydum aldılar 1 hafta sonra direk para iadesi mi istersiniz ürünün yenisini mi gönderelim dediler. Direk para iadesi olsun dedim 6 aylık ürünü 6. ayında para iadesi yaptılar .Hepsiburada her türlü bu senin ürününün arkasında duracaktır.

Hepsiburada çok uzun yıllardır pazaryeri mantığına döndü. Yani satıcı muhtemel olarak Hepsiburada değildir. İade talebi açıp kullanılmış ürün notunu bırakın sorunsuzca iade edilecektir.
Satıcı hepsiburada mı? Değilse hepsiburadayı suçlayamazsınız satıcıyı suçlamanız gerek. Ayrıca ürün yeni geldiyse iade talebi oluşturarak bunu satıcıya gönderebilir iade alabilir ve şikayet oluşturarak ceza ödemelerine sebep olabilirsin.
@ProfTech Satıcı Hepsiburada demiş arkadaş.

Satici hepsiburada olmadigi icin bir sey yapcaklarini dusunmuyorum. Hepsiburada iade konusunda çok katı. Bir urun alirsaniz bozuk cikarsa garantiye gondermeni soyluyorlar. Tuketici mahkemesiyle ugrasiosun sonra.
Hayır dostum hiçte öyle değil. Gönderen hepsiburada ise her türlü yardımcı oluyorlar yazdım ben zaten bir üstte mesaj.

Tek yapacağın şey hepsiburada müşteri hizmetleri ile iletişime geç ve satın aldığın ürünün yanında canlı destek tarzı bi düğme olur oraya bas ürünü seç destek almak istiyorum de iade etmek istiyorum de zaten orda çok basit bir robot adımı var. Onu geç sonra müşteri hizmetlerini ara süreci hızlandır yoksa baya bekletiyorlar.

Degismis demekki. En son 4 yil once bir sorun yasamistim oyle kaldi ugrasmamistim aldigim urun ucuz diye.
Hocam valla direk iade ettiler ben hatta yenisini alcaktım sonra alttaki yapışkanlar kalitesiz olunca dedim paramı iade edin yenisini istemiyorum peki dediler 1 gün sonra garantiye baktım gelmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı