Hepsiburada Rezaleti

Merhaba arkadaşlar. Hepsiburada'da yaşadığım kötü deneyimi sizinle paylaşmak istedim. Sırf şu kara cuma mıdır? Ak cuma mıdır? Muhabbetine takılmamak için 21.11.2019 perşembe günü AOC marka bir monitör siparişi verdim. Cuma günü teslimat yazıyordu. Buna istinaden siparişi verdim. Ürün perşembe günü hazırlanıyor yazdı ve takılı kaldı. 25.11.2019 tarihinde anca kargoya verilebilen ürün bir de yetmiyor gibi teslim tarihi 05 aralık 2019 yazınca ben çileden çıktım. Üstelik satıcı Hepsiburada'nın ta kendisi. Ürünü kargoya vermeyince ben de başka bir siteden satın aldım ve ürünüm 1 gün sonra elimde oldu. Şimdi gelelim asıl konuya. Ben Hepsiburada'dan aldığım ürünü iade edeceğim ama daha ürün elime bile ulaşmadı :D bir de müşteri temsilcisi kalkmıs bana diyor ki; ürününüz teslimatta teslim etmeden iade alamıyoruz. Kısacası 1408 TL param beyefendilerin keyfini bekliyor.

Bir daha da asla Hepsiburada'dan alış veriş yapmayacağım. Hiç kimseye de önermem. Bilginize.
Geçmiş Olsun Yaşadığın Olaylara Bu Arada Bilgi Verdiğin İçin Teşekkürler

Satıcının hepsiburada olması avantaj değil dezavantaj. Çünkü ellerinde binlerce sipariş var. Eğer normal magazadan alsaydınız aynı gün kargoya verilirdi. Neyse geçmiş olsun. Paranızı alırsınızda geri kargoya gitme vs. uğraştıracaklar biraz.

Vallahi sizi bilmem ama ben Hepsiburada’dan üç kere iade verdim üçünde de paramı geri alabildim hemde hiç sorun yaşamadan umarım sizde yaşamadan alırsınız paranızı geriye
Mesele parayı alamamak değil elbette ki iade edecekler. Mesele para almaya gelince bir numara ama hizmet vermeye gelince rezalet olmaları.
Satıcının hepsiburada olması avantaj değil dezavantaj. Çünkü ellerinde binlerce sipariş var. Eğer normal magazadan alsaydınız aynı gün kargoya verilirdi. Neyse geçmiş olsun. Paranızı alırsınızda geri kargoya gitme vs. uğraştıracaklar biraz.
İşte benım anlatmak istediğim de bu sağlık olsun bir daha yanından geçmem.

Fatura kesildiği için iade almıyorlar daha önce denk gelmiştim. O yüzden ürün size kargodayken adama söyleyebilirsiniz geri göndermesini iade olarak.

Aynen bende onu yapacağım ama bu ne olursa olsun müşteriye saygısızlık. Ufak tefek hatalar elbette olabilir. Ancak adamlar bütün yolları kapatmış müşteri adına. Keyiflerine kalmışız.
Bizler de Trendyol'dan uyguna telefon sipariş ettik, gönderilmeyeceği halde bekletiliyoruz :) 3 gün sonra teslimat tarihi sona eriyor; indirim kuponu için bekliyoruz.

Bizler de Trendyol'dan uyguna telefon sipariş ettik, gönderilmeyeceği halde bekletiliyoruz :) 3 gün sonra teslimat tarihi sona eriyor; indirim kuponu için bekliyoruz.
Böyle durumlar da biz tüketiciler olarak ses çıkarmaz isek sonu gelmez bunların. Ne olursa olsun sonuçta hizmet alıyoruz parası karşılığı. Böyle olmamalı.

Ah o telefonu bekliyoruz da her yerde baska dedikodular. Her gun trendyol ile iletisime geciyorum meraktan asla da yanlislik var yada iade edilecek demiyorlar. Ille de gonderilecek ama zor :D

Fatura kesildiği için iade almıyorlar daha önce denk gelmiştim. O yüzden ürün size kargodayken adama söyleyebilirsiniz geri göndermesini iade olarak.
Onu da yaptım illa ürün gelicek ve geri çevireceğim. Müşteri hizmetlerine söyledim. Not düşürttüm ürünün gelmesini istemiyorum iade edin diye. Maalesef illa gelecekmiş ama ürünü de göndermiyorlar 5 gündür komik :D

Aslında bilerek uzun kargo sipariş süreleri veriyorlar böyle zamanından verilmedi vb. denmesin diye benim çarşamba günü kargoya verilecek ürünüm bugün verildi tahminen yarın elime ulaşır ama teslimat tarihi 3 Aralık yazıyor hala.
Bende öyle bir durum yoktu. Siparişi 21'inde verdim. 22'sinde teslim yazıyordu. Sonra beni bekletip mağdur ettiler. Bir de şaka gibi şuan 5 aralık yazıyo teslim tarihi :D Çinden getirsem daha kısa sürer. :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı