Her öğün zeytinyağı içmek sağlıklı mı?

Mucosoft

Megapat
Makaleler
11
Canan Karatay, zeytinyağı içmenin faydalı olduğunu söylüyor ve ve bazı videolarda yarım bardak zeytinyağı içiyor.

Ben her gün sabahtan akşama kadar 3 - 4 öğün yani aralıklarla zeytinyağı tüketiyorum. Zeytinyağını saf içmekte zorlandığım için üzerine su veya süt içiyorum. Her öğün yaklaşık 3 yemek kaşığı tüketiyorum ama riskli değilse miktarı arttırmak istiyorum.

Amacım hem kilo almak hem sağlıklı olmak. Sizce doğru yolda mıyım? Dozu arttırmalı mıyım? Günde rahat 10 yemek kaşığı içiyorumdur.

İlk kez gündelik olarak bu kadar zeytinyağ tüketen ve dozajını arttırmak isteyen birine denk geliyorum. Bilimsel olarak konuşamayacağım fakat hiçbir yağın o kadar tüketilmesinin sağlıklı olacağını sanmıyorum. Kilo almak için çok daha kolay ve lezzetli diyetler uygulayabilirsin.

Canan Karatay, zeytinyağı içmenin faydalı olduğunu söylüyor ve ve bazı videolarda yarım bardak zeytinyağı içiyor.

Ben her gün sabahtan akşama kadar 3 - 4 öğün yani aralıklarla zeytinyağı tüketiyorum. Zeytinyağını saf içmekte zorlandığım için üzerine su veya süt içiyorum. Her öğün yaklaşık 3 yemek kaşığı tüketiyorum ama riskli değilse miktarı arttırmak istiyorum.

Amacım hem kilo almak hem sağlıklı olmak. Sizce doğru yolda mıyım? Dozu arttırmalı mıyım? Günde rahat 10 yemek kaşığı içiyorumdur.
Canan Karatay'ın dediklerini yapıyorsan o yoldan bir an önce dönmeni tavsiye ederim.

Son düzenleme:
İlk önce bilimsel dayanağı olmayan saçma sapan söylemlerden uzak durmakla başlayın ve sizin gibi düşünenleri de düzeltin.

Kilo almak ve sağlıklı olmak istiyorsan sağlıklı besleneceksin, düzenli spor yapacaksın ve iyi uyuyacaksın.

Bu arada zeytinyağı içmeye devam et, hatta su bardağı veya çeşmeden akarcasına iç. 2 seneye kalmaz iyice keserler neşterle vücudunu. 😂

Sence doğru yolda mısın?
Bu kadar kolaysa insanlar neden doktorlara gider?

Her öğün 30ml zeytin yağı, 4 öğün dersen 120ml yapıyor, 1 çay bardağından fazla.
Sen yanlış hesaplamışsın. 1 yemek kaşığı zeytinyağı 7 gram ediyor. 3 yemek kaşığı içtiğimizi varsayalım. 21 gram eder. 3 öğün tüketim yapsak 63 gram ediyor. Yani günlük tüketilmesi gereken miktarın altında kalıyor.

Geri
Yukarı