Her şey Z kuşağının suçu (!)

Pek sanmam, mesela bir arkadaşın doğum günü partisi var 1- 2 haftadır bunu konuşuyorsun birisi sana parti dediğinde aklına eğlence için olan parti gelir. Amma velakin Twitter girsen ve birisi sana parti dese zaten aklına direkt olarak siyasi parti gelir.
Doğum günü kutlayamıyoruz.

Pek sanmam, mesela bir arkadaşın doğum günü partisi var 1- 2 haftadır bunu konuşuyorsun birisi sana parti dediğinde aklına eğlence için olan parti gelir. Amma velakin Twitter girsen ve birisi sana parti dese zaten aklına direkt olarak siyasi parti gelir.
Ben şimdiye kadar okul ortamında parti denince ilk anlamı olan partiyi aklına getiren birini görmedim. Ne zaman parti sözü geçse siyaset yapmayalım diyen çıkıyor.

Aha 2 kati ikramiye demek? O is oldu say tayyip babaaa. (!)
IMG_20210630_002923.jpg

Aktrol maasini saglam almis bu sefer. Tuzu kuru tabii, 250gr beyin ile ancak bu kadar yetinebiliyor.

Hocam hiçbir şey yapmıyorken parti denildiğinden bahsediyorum. Ve ayrı olarak benim aklıma doğum günü olduğundada parti denilince doğum günü gelmiyor. Bildiğimiz doğum günü denince aklıma özel gün geliyor.

Bu tarz şeylere fazla takılmamak lazım, okumuş, kültürlü, aile terbiyesi almış bir insan böyle bir video çekip atar mı sence? Gerçekleri görmeyen, zihni, yüreği kör olmuş, kararmış, bulanmış, kendini geliştirmekten aciz insanları ciddiye alıp canınızı sıkmayın dostlar, elbet er ya da geç çok şey değişecek, biraz klişe gibi olacak ama Z kuşağı olarak yapmamız gereken tek şey ülkemiz için daha çok neler yapabiliriz, ülkemizi bu durumdan nasıl kurtarabiliriz, bu sığ düşünceleri nasıl değiştirebiliriz diye düşünmeliyiz, uğraşmalıyız. Boş şeyler için canınızı sıkmayın. Sadece elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın.

Hocam hiçbir şey yapmıyorken parti denildiğinden bahsediyorum. Ve ayrı olarak benim aklıma doğum günü olduğundada parti denilince doğum günü gelmiyor. Bildiğimiz doğum günü denince aklıma özel gün geliyor.
Ben şimdiye kadar okul ortamında parti denince ilk anlamı olan partiyi aklına getiren birini görmedim. Ne zaman parti sözü geçse siyaset yapmayalım diyen çıkıyor.
Doğum günü kutlayamıyoruz.
Hay arkadaş sadece örnek verdim niye bu kadar gözünüze battım?

Bu kuşaktan ne istiyorlar anlamış değilim? Ne olsa bu kuşak laf yiyor. Z kuşağı şöyle Z kuşağı böyle. Z kuşağı şükretmeyi bilmiyor vs. daha çok örneği var. Birincisi Z kuşağı bir kişiden oluşmuyor ki sen gördüğün kişi o kuşaktan diye genelleme yapasın. Senin kuşağın çok normaldi hiç suçları yok ama Z kuşağının var.

Ne olsa senin kuşağından çıktı. Ama hala Z kuşağına laf ediliyor. Z kuşağının sizi ülkeden kovalamadığına dua edin. Bu kuşağının şu anda çektiği tüm sıkıntılar senin kuşağının getirdiği sorunlar. Z kuşağı sesini çıkarmıyor tüm bunlara rağmen ama sırf sesini çıkarmıyor diye tüm suçu Z kuşağına atamazsın. Z kuşağı değilim ama Z kuşağındaki kardeşlerimize neden böyle davranıldığını anlamıyorum. Hem gençliklerini yaşayamıyorlar sıkıntılar çekiyorlar ama en fazla lafıda onlar yiyor. Niye bunları yazıyorum bir video izledim ve canımı sıktı. Atıyorum linkini isteyen izler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda ki gurbetçi arkadaş ülkede ne olduysa Z kuşağını sorumlu tutuyor. Ülkede iyi üniversite olmaması bile Z kuşağının suçuymuş. Ve üzerine hakaretler falan. Konuşmak istemiyorum daha fazla siz ne düşünüyorsunuz?

Z kuşağı dünyaya gelmiş en aciz kuşaklardan hocam her şey Z kuşağının suçu değil fakat en duyarci neyi savunduğunu bilmeyen araştırma yapmadan konuşan nesli bende bir Z kuşağı çocuğuyum hocam biraz sosyalleşseniz anlayacaksınız beni.

Z kuşağı dünyaya gelmiş en aciz kuşaklardan hocam her şey Z kuşağının suçu değil fakat en duyarci neyi savunduğunu bilmeyen araştırma yapmadan konuşan nesli bende bir Z kuşağı çocuğuyum hocam biraz sosyalleşseniz anlayacaksınız beni.
Hocam işte tam olarak sıkıntı burada. Z kuşağı değil Z kuşağına dahil olan bazı insanlar diyeceksiniz. Z kuşağında ki her genci cidden bu dediklerinizi yaptığını mı düşünüyorsunuz? Bu mantıkla genelleme yapıp her kuşağı yerden yere vurabiliriz. Bahsettiğiniz şeyler Z kuşağında ki her gencin ortak sorunu mu sizce? O kuşağın içinde ülkenin sorunlarından kurtulup adam akıllı hayat kurmayı hedefleyen veya gençliğini yaşamak isteyen gençler var. Ve ülkeyi bu hale getirenlerin o gençlerde suç bulmaya hakkı yok. Bahsettiğim şey bu. Ben Z kuşağı olmadığım halde bunları söylüyorsam bence bir sıkıntı var bu işte. Örneğin bu konuya yorum atan Z kuşağından olan @Cihan Rozet adlı arkadaşla bahsettiğiniz gençleri aynı kefeye mi koymamız gerekiyor?

Z kuşağını sevmeyenleri sevmeyenlerin açtığı konular en büyük suçlu.
Şimdi suçlu ben miyim onu mu kastediyorsunuz? Z kuşağını sevmemek ayrı Z kuşağına suç atmak ayrı bir olay. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Ama sorumlusu olmadıkları bir konuda suç atmak farklı. Ben Z kuşağını sevmeyenleri sevmiyorum diye bir şey demedim. Ben bu kuşağın içindeki hiçbir kabahati olmayan gençlerimize suç bulunmasının hoş olmadığından bahsediyorum.

Son düzenleme:
Hocam işte tam olarak sıkıntı burada. Z kuşağı değil Z kuşağına dahil olan bazı insanlar diyeceksiniz. Z kuşağında ki her genci cidden bu dediklerinizi yaptığını mı düşünüyorsunuz? Bu mantıkla genelleme yapıp her kuşağı yerden yere vurabiliriz. Bahsettiğiniz şeyler Z kuşağında ki her gencin ortak sorunu mu sizce? O kuşağın içinde ülkenin sorunlarından kurtulup adam akıllı hayat kurmayı hedefleyen veya gençliğini yaşamak isteyen gençler var. Ve ülkeyi bu hale getirenlerin o gençlerde suç bulmaya hakkı yok. Bahsettiğim şey bu. Ben Z kuşağı olmadığım halde bunları söylüyorsam bence bir sıkıntı var bu işte. Örneğin bu konuya yorum atan Z kuşağından olan @Cihan Rozet adlı arkadaşla bahsettiğiniz gençleri aynı kefeye mi koymamız gerekiyor?

Şimdi suçlu ben miyim onu mu kastediyorsunuz? Z kuşağını sevmemek ayrı Z kuşağına suç atmak ayrı bir olay. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Ama sorumlusu olmadıkları bir konuda suç atmak farklı. Ben Z kuşağını sevmeyenleri sevmiyorum diye bir şey demedim. Ben bu kuşağın içindeki hiçbir kabahati olmayan gençlerimize suç bulunmasının hoş olmadığından bahsediyorum.
Abartıyorsunuz. O kadar takılıp üstüne düşülmesi gereken bir mevzu değil. Z kulağına laf atanlardan çok z kuşağı bunları gündeme getiriyor. Elbet 2 3 insan laf edecektir. Bu sözlere alınıyorsanız vay halinize!

Geri
Yukarı