Hiç anime izlememiş birisine anime önerisi

İsekai ve Ecchi olarak fena değil.
Kategori olarak bakmiyorum. En azindan ecchi icin. Olabildigince az cocuksu ve gercekci, benim icin onemli olan bu. Konu fantastik tabi, ne gercekciligi diyebilirsin. Gercekcilikten kastim karakterler. Shounenlerdeki iyilik timsali, dunyevi arzusu bulunmayan karakterlerden nefret ediyorum. Ayni sekilde bu arzulari tam karsilayacakken engel cikmasi klisesi durumundan da. Bana bir hikaye anlatiyorsan bunu iyisiyle kotusuyle anlatirsin, kliselerle zorla komedi veya zorla masumiyet/iyilik timsalilik durumu izledigim seyden asiri sogutur, biraktirir.

Kategori olarak bakmiyorum. En azindan ecchi icin. Olabildigince az çocuksu ve gerçekçi, benim icin onemli olan bu. Konu fantastik tabii, ne gercekciligi diyebilirsin. Gercekcilikten kastim karakterler. Shounenlerdeki iyilik timsali, dunyevi arzusu bulunmayan karakterlerden nefret ediyorum. Ayni sekilde bu arzulari tam karsilayacakken engel cikmasi klisesi durumundan da. Bana bir hikaye anlatiyorsan bunu iyisiyle kotusuyle anlatirsin, kliselerle zorla komedi veya zorla masumiyet/iyilik timsalilik durumu izledigim seyden aşırı sogutur, biraktirir.

Re: Zero öneririm dostum, bahsettiğin tarza benzer.(En sevdiğim animelerdendir)

Re: Zero öneririm dostum, bahsettiğin tarza benzer.(En sevdiğim animelerdendir)
Yeni başlayan birisi için çok sıkıcı olur.

Komedi seviyorsan Konosuba öneririm. Aksiyon olarak da Overlord. İkisi de isekai tipi ama yeni başlayanlara gidecektir diye düşünüyorum.

Pfp’yi görünce bunu da ekleyeyim Violet Evergarden da çok güzeldir erased de güzeldi bol bol ağlama garantili.
''Violet Evergarden da çok güzeldir'' değil yukarıdaki önerilen animeler arasında en güzelidir.
Tabi 15 yaş altı için muhtemelen pek sarmaz.

Aşağıdakileri Technopat Tayfası Sever.
Oyun oynamayı seven herkese ve yeni başlayanlara uygun çok bilinen ve popüler animelerden bazıları:
Overlord
The King's Avatar
Log Horizon
sword art online

Naruto, One Piece ve Dragonball da sevilebilecek güzel animeler ama anime izlemeye başlamak için olabilecek en yanlış animeler. Bunlarla anime izlemeye başlayan biri anime nedir öğrenemez ve animeler hakkında fikir sahibi olamaz, beğendiği tarzı bulamaz çünkü hepsi de 1000+ bölüm.

Son düzenleme:
Rezalet demeyelim de birinci sezondan sonra çok bozdu desek olur. Ama yinede oyun seven biri bu animeyi de sever. Son sezonu epey kötüydü.
Vallaha ben hiç sevemedim. 1. Sezonda bile sonlara doğru saçma bir hâl almıştı. Oyundan çıkamama ve 100 katlı Boss dolu kule olayı güzeldi ama o kulenin bile bir anlamı yoktu, hiç doğru düzgün göstermediler. Sonu da tatmin etmedi, klasik shounen sonu gibiydi.

Vallaha ben hiç sevemedim. 1. Sezonda bile sonlara doğru saçma bir hâl almıştı. Oyundan çıkamama ve 100 katlı Boss dolu kule olayı güzeldi ama o kulenin bile bir anlamı yoktu, hiç doğru düzgün göstermediler. Sonu da tatmin etmedi, klasik shounen sonu gibiydi.
Sevmemiş olsan da bu anime rezalet demek yanlış yani. Ben hiç sevmedim diyebilirsin. SAO son sezonu ne kadar kötü olursa olsun bütün en iyi 10 oyun animesi listelerinde yeralır.

Buna rezalet dersek gerçekten rezalet animelere ne diyeceğimizi bilemeyiz. Son dönemler de tonla çıktı. :)
O da doğru, çok garip animeler çıktı. Asmr mikrofonuna dönüşen adamı konu alan anime vardı. İsmini de buldum "Aru Asa Dummy Head Mike ni Natteita Ore-kun no Jinsei" hangi kafayla yaptılar acaba bunu.

Geri
Yukarı