Hiç arkadaşım yok

Muwusty

Decapat
Daha fazla  
Liseden sonra hiç arkadaşım olmadı lise zamanı coronaya denk geldi 11 ve 12 de eğitim göremedim arkadaş ortamım dağıldı üniversiteye geçtim üniversitedeki insanların ortamları çok farklı geldi sanki akılları 5 karış havada her gün bara veya 101 oynamaya gidiyorlardı hiç sarmadı sonrasında işe girdim çalışmaya başladım ama hala 1 tane bile arkadaşım yok anlamıyorum sorun acaba bende mi sanal arkadaş bile olsa en azından vakit geçirebileceğin birisi oluyor ama o bile yok.

Eğer ailen düzgün edepli yetiştirdiyse insanlara bakış açın biraz değişiyor.Sen ne kadar arkadaşım olsun istesen de bilinç kendini onun kötü yanlarına odaklıyor ama merak etme.
Böylesi daha iyidir bazen,sigara alkol bagimlisi, millete laf atıp dayılık taslıcak arkadaşların olcağına hiç olmaması daha iyi unutma üzüm üzüme baka baka kararır.Arkadaşlarını dikkatli seç dostum...

Eğer ailen düzgün edepli yetiştirdiyse insanlara bakış açın biraz değişiyor. Sen ne kadar arkadaşım olsun istesen de bilinç kendini onun kötü yanlarına odaklıyor ama merak etme.
Böylesi daha iyidir bazen, sigara alkol bagimlisi, millete laf atıp dayılık taslacak arkadaşların olcağına hiç olmaması daha iyi unutma üzüm üzüme baka baka kararır. Arkadaşlarını dikkatli seç dostum...

Emin ol böylesi daha iyi.

İkiniz de haklısınız böyle olması iyi ama insan bir zamandan sonra düşünüp sorunu kendinde aramaya başlıyor ailem beni tabii ki düzgün yetiştirdi beni tanıyanlar yaşıma göre daha olgun birisi olduğumu söylerler ama dediğim gibi insan kafa dengi birisi olsun istiyor sorunlarını paylaşabileceği çıkıp gezebileceği anlamıyorum acaba insanlar benden mi kaçıyor.

İkiniz de haklısınız böyle olması iyi ama insan bir zamandan sonra düşünüp sorunu kendinde aramaya başlıyor ailem beni tabii ki düzgün yetiştirdi beni tanıyanlar yaşıma göre daha olgun birisi olduğumu söylerler ama dediğim gibi insan kafa dengi birisi olsun istiyor sorunlarını paylaşabileceği çıkıp gezebileceği anlamıyorum acaba insanlar benden mi kaçıyor.
Hayır.

Liseden sonra hiç arkadaşım olmadı lise zamanı coronaya denk geldi 11 ve 12 de eğitim göremedim arkadaş ortamım dağıldı üniversiteye geçtim üniversitedeki insanların ortamları çok farklı geldi sanki akılları 5 karış havada her gün bara veya 101 oynamaya gidiyorlardı hiç sarmadı sonrasında işe girdim çalışmaya başladım ama hala 1 tane bile arkadaşım yok anlamıyorum sorun acaba bende mi sanal arkadaş bile olsa en azından vakit geçirebileceğin birisi oluyor ama o bile yok.
İllaki olacak dostum, yok deyip ümitsizleşme, discord sunucularına katılıp oyun oynayabilirsin sosyalleşebilirsin, sevdiğin mekanlara git çekinme. En önemlisi çekinmemektir (abartmadığın sürece).

Hayatlarımız bu kadar mı benzer. :D Yazdıklarından çalışma kısmı hariç hepsini yaşadım ve yaşamaya devam ediyorum üniversitedeki insanların ikiyüzlülükleri çıkarcı olmaları vs hepsinden o kadar iğreniyorum ki...

Hayatlarımız bu kadar mı benzer. :D yazdıklarından çalışma kısmı hariç hepsini yaşadım ve yaşamaya devam ediyorum üniversitedeki insanların ikiyüzlülükleri çıkarcı olmaları vs hepsinden o kadar iğreniyorum ki...

Beni anlayabilen veya benim gibi olan insanlar olduğunu hiç düşünmemiştim DC kullanıyor musun dostum.

Kısmen benzer durumdayız. Lisedeki arkadaş grubu dağılıyor mecburen. Üniversitede de dersten-eve durumum olduğu için pek ihtiyacım olmadı. Benim selam verip tanıştıklarım haricinde gelen, kaynaşan da olmadı. Tanıştıklarımla da samimi olmadım. Kendini meşgul edecek hobi bulduktan sonra çok da lazım değil aslında. Sorun gibi düşünme. Ortamda dikkat çeken ya da sıcakkanlı birisi değilsen sen adım atmadıkça arkadaşlık da gelişmiyor. Kafa dengi birileri olsun dersen ortak ilgi alanlarına sahip insanlar bulabileceğin yerlere gidebilirsin.

Üstteki arkadaşa katılıyorum, saçma sapan arkadaş çevren olacağına olmaması binkat daha iyidir. aceleci davranma illaki olacaktır başka işlere girip çalışacaksın tanışacaksın kaynaşacaksın her türlü bir şekilde edineceksin.

Geri
Yukarı