Hiç bayıldınız mı?

Epilepsiyim. İlk olduğunda (sanırım 16 yaşındayken) öldün bu kadar demiştim. Baş hafiften dönmeye başlar, güzel bir sarhoşluktur. Sonrasında şiddeti daha da artmaya başladığında, bir yere odaklanamamaya başlarsın. Gözlerin açık ama tek görebildiğin ışık. Odak giderek daha da bozulur, daha da ışığın şiddeti artar ve havada uçtuğunu hissetmeye başlarsın. Havada olmaktaki histen dolayı dengeni kaybedeceğini düşünüp, dengede kalabilmek için ellerini çırparsın. Ve sonrasında bingoo, bir duvara toslarsın aşırı sarhoş bir şekilde. Uyandığındaysa vücudunun hiçbir yerini hissedemezsin. Bir saniye mi, bir saat mi baygın kaldım ilk düşündüğüm bu olur. Sonrasında bilinç gelmeye başladıkça burnun acımaya başlar, acının hisse giderek daha da artar. Burundan ayaklara doğru acı etkisini gösterir. Sonra da kalkarsın her tarafın ağrı içinde hayatına devam :D

Okulda bir deney yapmıştım. 2 arkadaşımdan ben hızlı şekilde nefes alıp verirken boynumu az sıkmalarını istemiştim. Sonradan ben bir 1dk falan bayılmışım. Bayılırken etrafta sadece kırmızı rengini görüyordum. Sonrasında kafami duvara çarpmışım.
Öylece kendime geldiğimde arkadaşlarıma sordum ne gördünüz diye dediler değişik değişik güldün. Sonra kafayı tam duvarın sivri yerine vuruyordun tutuk sonra başka yere vurdun dediler.

Haykırdım.
Okulda bir deney yapmıştım. 2 arkadaşımdan ben hızlı şekilde nefes alıp verirken boynumu az sıkmalarını istemiştim. Sonradan ben bir 1dk falan bayılmışım. Bayılırken etrafta sadece kırmızı rengini görüyordum. Sonrasında kafami duvara çarpmışım.
Öylece kendime geldiğimde arkadaşlarıma sordum ne gördünüz diye dediler değişik değişik güldün. Sonra kafayı tam duvarın sivri yerine vuruyordun tutuk sonra başka yere vurdun dediler.
Bizde yurttayken yapıyorduk arkadaşlarla aslında çok tehlikeli.

Bunu ben de denemiştim. Nefes alamayınca arkadaşımı 619 ile ittirerek kurtuldum :p

Sünnet olduktan kısa bir süre sonra bayıldım. Şöyle diyeyim, ne olduğunu anlamadan 1 saniye neredeyse almadan bilincinizi kaybediyor ve yığılıyorsunuz. Ben o an gözümün önünden hızlıca akıp geçen karmakarışık şeyler görmüştüm.

O anları dün gibi hatırlıyorum, bayılmadan olmuştum :D

Ayağa kalktım, yürüdüm ve gözlerimi açtığımda yerdeyim. Bayıldığımı, yerde kendimi bulunca anladım.

Ayrıca rüyada bayılmak sayılır mı? Çünkü orada bayılınca rüya içinde rüya görüyorsunda.

Bir rüya içerisinde bir rüya daha gördüğüm bir rüya vardı. Gerçeklik algım mahvoldu. Uyanınca "Acaba bu da mı rüya?", derdim. :D

Geri
Yukarı