Hiç birine arka çıktınız mı?

Sosyalde sayılıyorsa, düzgün öneri yapan birisine saldıran fanboy/bilgisizlere karşı cephe alırım denk gelirsem, ikinci bir kişi gözükünce dağılıyorlar genelde.
Gerçekte ise yanımdakine saldıranlara saldırmak var bir tek, onu da bir kez yaptım. Bir sınıf küçüktü benden, aynı servisteydik.

Evet, iş yerine servisle gidiyorduk normalde. Bir gün iş çıkışı ortak bir şeyler yaparız diye düşündük ve bir abimizin aracı vardı “Tamam o gün ben arabayla gelirim iş bitişi gezeriz.” dedi, o günde hava yağmurlu, araba da eski bir modeldi. Kadere bak ki o abi işe gelirken yerlerin kayganlığı bir de frenler de iyi tutmayınca bir başkasına arkadan vurup kaza yaptı. Tabi biz de istemsizce vicdan yaptık ve 4 kişi aramızda belli bir meblağ toplayıp ona verdik. Masraflarının tümünü karşılamasa da yarısını karşıladı en azından. 🙂

Hocam kızın babası ile mi içtiniz?
Kızın babası hacı, kesinlikle alkole karşı. Kız ise biraz içmeyi severdi, bize de o gün içirdi ama babası bunu evde anlayınca sorun oldu. :D Sonra okula göndermedi, ben de okulda devamsızlık sorununu hallettim ve sonra suçu üstlenip babasından birkaç tokat yiyerek sorunu halletmiş oldum.

Kızın babası hacı, kesinlikle alkole karşı. Kız ise biraz içmeyi severdi, bize de o gün içirdi ama babası bunu evde anlayınca sorun oldu. :D Sonra okula göndermedi, ben de okulda devamsızlık sorununu hallettim ve sonra suçu üstlenip babasından birkaç tokat yiyerek sorunu halletmiş oldum.
Hocam kızın babası ile mi içtiniz tam anlamdım.
Tam uymuş yanlız yazdığım :D :D

Bir arkadaşım tam yumruğu yiyecekken önüne atlamam ve kendim o yumruğu yemem yeterli olur mu? Kendisi benden 2 yaş küçüktü ayrıca. Kurtarayım dedim olan bana oldu. Ama en azından ben dayanıklıyımdır. O yumruğu o çocuk yese ertesi gün hastanelikti.

Dosya Ekleri

• 3xdyjr.jpg
    3xdyjr.jpg
    28,3 KB · Görüntüleme: 39
Çok. Abimden daha yakın olduğum, kardeşten öte arkadaşlıklarım var. Bu arkadaşlıkları kolay kazanmadım, çok şey yaşadık. Ne ben onlar için bir şey yaparken gözümü kırparım, ne de onlar.

Lise yıllarında abisi uyuşturucu batağında olan, 1 saat ayık gezmeyen babası olan, annesi ise nerede olduğu belli olmayan bir arkadaşım kısa sürede her şeyini kaybetti. Önce borçlar yüzünden evlerindeki tüm eşyalar, sonra da ev gitti. Ev gidince faydası olmayan diğer herkes de gitti.

Okulu bıraktı, araba tamircisine girip çalışmaya başladı. Arada sırasıyla bizde kalıyordu, bizde yemek yiyordu. Yine diğer arkadaşların evinde de kalıyordu. Bir keresinde tamirhaneye yatak ve birkaç eşya alarak orada kalacağını kesin olarak söylemişti. Hiç aklımdan çıkmaz, hala duygulanırım.

Sıfırdan kurdu bu arkadaşım hayatını, biz de sürekli destekçisi olduk. Şu an tüm kötü maziye rağmen hayatı yolunda ve mutlu. Durmamak, yıkılmamak, pes etmemek gerekiyor. Savaşmayı bırakırsan, düşüp kalkmayı bilmezsen kaybedersin.

Çok yakın bir arkadaşımın dayak yemesi sonucunda dayak atan adamı bulup bir güzel dövmüştüm fakat önermiyorum tabi ki.

Sadece kavga da değil olay, birbirimize maddi manevi gözümüz kapalı bir çok yardımda bulunduk kendimizden de fedakarlıkta bulunduk, kardeşten öte arkadaşlıklarım var benim, aynı beşikte doğmuşuz hepimiz 30 küsür yıllık arkadaşız yani, arkadaşlarım da kazansın diye çok büyük bir miktar ile amazon FBA işine giriştim, şu an benim payımı ve şirket payını çıkarırsan arkadaşlarımın cebine de gayet yüklü bir miktar para geçiyor. Yurt dışında iş bulduğumda gidecek 5 kuruş param yoktu, hepsi kredi çektiler bir şekilde buldular, telefonunu da satan oldu ama beni gönderdiler, iyi ki böyle arkadaşlıklarım var.

Hangi birini anlatayım uşaklar. Hadi bu sefer bozgun ile sonuçlananı anlatayım 🙂 Çingeneler bizim arkadaştan para istemiş şekil yapmışlar Lise 3'e gidiyoruz. Yolda yakaladım bunu yanında da boyu 1 metre olan bücür var altında kıyafet yok dal taşak dolaşıyor sokakta. Neyse hayırdır sen derken bunların popülasyonu arttı birden oldular 7 kişi 😂 Çok detaya girmeyeyim bu tür haysiyet yoksunu oldukları için bıçak falan çıkarınca devam etmedik. Sonradan hazmedemesem de 1 bıçak darbesi ile ölüm riski olduğu için lig düşmeye razı olduk. Ama o çingeni yakalayıp hayırdır dediğimde yüzündeki şaşkınlık + korku karışımı ifade ne zaman aklıma gelse gülerim mal olmuştu 😀

Bu tür ile yıldızım barışmadı hiç gocunmam yetki verseler dünyadan bu ırkı silerim.

Geri
Yukarı