Hiç birine arka çıktınız mı?

Evet. Okulun yetenek gösterisi provalarında büyük sınıflardan bir arkadaşımın gitarı düşüp kırılmıştı. Biz de gitarcılar olarak ara sıra birbirimizin gitarını çaldığımız (ve o gün de bir sınıf arkadaşım o üst sınıf arkadaşın gitarını çaldığı için) suçu bizde buldular. Sonra ben suçun arkadaşımda olmadığını kamera kayıtlarıyla kanıtladım.

Sonuç: Suçlu, bir öğretmen çocuğuymuş. Haliyle konu başladığı gibi kapandı.

Lisede iken 9. Sinifta sinifta kaldim 2. 9.sinif senemde gozluklu 45 kiloluk bir cocuk vardi ilk hafta girdim sinifa dedim 2 seneligim ve diger hafta p.tesi geldigimde ogretmen masasin orda kimseyi gormiyim dedim geldigimde sira bostu ve o cocugu cok eziyolardi aldim cocugu sira arkadasim olara ve 1 sene boyunca ezdirmedim hem cocugun ozguveni yerine geldi hemde lisede alay konusu olmadi (bu arada tablet acilimindaki cocuga cok benziyordu )

Lisede son sınıftayken kız arkadaşlarımdan birinin babası biraz muhafazakar biriydi. Bir gün bizimle birlikte içki içtiği gün eve gittiğinde babası bunu fark edip okula göndermemeye başladı. İlk ayın sonunda devamsızlıktan dolayı da sorun olmaya başlayınca okuluna gidip müdür ve öğretmenleriyle görüştüm. Devamsızlıkların bir kısmı göz ardı edildi, bir kısmı için de geçmiş tarihli rapor kabul etmeleri için ikna ettim. Ailemin yarısı doktor olduğu için o geçmiş tarihli raporu almam hiç zor olmadı tabii.

Kızın evine gittim, babasıyla konuştum. Suç benimdi, o istemedi ama biz içerken sen izlersen hoş olmaz diye zorladım (aslında bizi içiren o oldu) dedim. Okulda başarılı olduğu için gitmemesinin yazık günah olacağını söyledim. Birkaç tokat ve küfür yedim, bir daha kızımla görüşmeyeceksin eğer görüştüğünüzü öğrenirsem bu defa okuldan tamamen alırım dedi. Sonuç olarak raporu da bıraktım, ertesi gün okula devam etmeye başladı. Sonra kızı riske atmamak için gizli gizli olsa da görüşmek istemedim ama arkadaşım ne olursa olsun görüşürüm dediği için yakalanmadan görüşmeye devam ettik.

Hâlâ en yakınımdaki arkadaşlarımdan biridir. Olayın üstünden 14 yıl geçti, tabii babası da yıllar sonra gerçeği öğrenince bana kanı ısındı.

Bir arkadaşım tam yumruğu yiyecekken önüne atlamam ve kendim o yumruğu yemem yeterli olur mu? Kendisi benden 2 yaş küçüktü ayrıca. Kurtarayım dedim olan bana oldu. Ama en azından ben dayanıklıyımdır. O yumruğu o çocuk yese ertesi gün hastanelikti.

Lisede son sınıftayken kız arkadaşlarımdan birinin babası biraz muhafazakar biriydi. Bir gün bizimle birlikte içki içtiği gün eve gittiğinde babası bunu fark edip okula göndermemeye başladı. İlk ayın sonunda devamsızlıktan dolayı da sorun olmaya başlayınca okuluna gidip müdür ve öğretmenleriyle görüştüm. Devamsızlıkların bir kısmı göz ardı edildi, bir kısmı için de geçmiş tarihli rapor kabul etmeleri için ikna ettim. Ailemin yarısı doktor olduğu için o geçmiş tarihli raporu almam hiç zor olmadı tabii.

Kızın evine gittim, babasıyla konuştum. Suç benimdi, o istemedi ama biz içerken sen izlersen hoş olmaz diye zorladım (aslında bizi içiren o oldu) dedim. Okulda başarılı olduğu için gitmemesinin yazık günah olacağını söyledim. Birkaç tokat ve küfür yedim, bir daha kızımla görüşmeyeceksin eğer görüştüğünüzü öğrenirsem bu defa okuldan tamamen alırım dedi. Sonuç olarak raporu da bıraktım, ertesi gün okula devam etmeye başladı. Sonra kızı riske atmamak için gizli gizli olsa da görüşmek istemedim ama arkadaşım ne olursa olsun görüşürüm dediği için yakalanmadan görüşmeye devam ettik.

Hâlâ en yakınımdaki arkadaşlarımdan biridir. Olayın üstünden 14 yıl geçti, tabii babası da yıllar sonra gerçeği öğrenince bana kanı ısındı.
Hocam kızın babası ile mi içtiniz tam anlamdım.

Şu anda 10 arkadaşım varsa sadece 4'ü için herşeyi yaparım. Diğer 6'sı cehennemin dibine... Sözde arkadaşım. Önce adam olsunlar, sonra yardım ederim. İyi kalpli olduğumdan sırtımdan baksanız arkamın delik deşik olduğunu görürdünüz.

Geri
Yukarı