Hiç boş vaktim yok

396162

Hectopat
Arkadaşlar ben hep notları yüksek olan biriydim. Çok rahat Anadolu lisesine girerdim ama çevrem yüzünden bir hata yaptım ve meslek lisesine girdim. Sabah 6'da kalkıyorum 8'de ders başlıyor 16:45'de bitiyor hadi yine okul uzun sürüyor ama buna da şükür. Üstüne ailem beni zorla spor salonuna uzak bir yere yazdırdı okuldan sonra o yorgunlukla oraya gidiyorum akşam 18:30 gibi evde oluyorum. 2 saat minimum ödev için gidiyor. Bilişim bölümünde okuyorum hoca sürekli modüllerin özetini istiyor. Her hafta 200 sayfa konunun özetini yazıyorum ve çok uzun sürüyor. Ben uzun süre yatmazsam hiçbir şey yapamayan biriyim. Bunun için en geç saat 10'da yatmam lazım yoksa o gün içinde hiçbir şey yapamam. Şimdi bana geriye 1.7 saat kalıyor kendi boş vaktim için. Ailemi ikna edemiyorum sporu bırakmak için ne yapmalıyım? Cidden yıldım. Bu hafta sonu cuma günü spordan döner dönmez akşam 7'de uyumuşum ertesi gün 17:00-18:00 civarı uyandım. Üzerimde nasıl bir yorgunluk olduğunu tahmin edebilirsiniz. O yorgunluğu hafta sonu atıyorum ama bu sefer de tüm hafta sonu boşa gidiyor. Sporu bıraksam saat 5 gibi evde olsam yine bana vakit kalıyor biraz ama bu nedir arkadaş ciddi ciddi kendime ayıracak sadece 1 saatim var. Bu yorgunluk yüzünden intihar etmeyi bile düşündüm durum o kadar kötü. Ailem hâlâ takmıyor sporu bırakmak için bahane üretme diyorlar ne yapmam lazım? Geçen konu gördüm çocuk açmış bana 6 saat kalıyor çok yorgunum diye, insafsız benim 1 saatim var ona da üniversite sınavı için çalışsam günlük hiç vaktim olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üniversite sınavına gireceksen meslek lisesi vakit kaybı, açığa geçebilirsin. Spora gitmek istemiyorsan gitmeyebilirsin. Çok uyuyorsun, uyku süreni azaltabilirsin.

Ne kadar garip aileler var aklım almıyor. Niye ikna ediyorsunki kardeşim onların malı mısın sen? Gitmek istemezsen gitmezsin. Ha şu olur. Sen spora gitmek istersin maddi imkanlar zordur gönderemezler ona eyvallah. Ama zorla göndermek nedir? Onlara ne? Bu kadar pasif vasıfsız insanlar olmayın. Annen babanda olsa koyacaksın tepkini ezdirmeyeceksin kendini. Senin bir hayatın var

Geri
Yukarı