Hiç ölümden döndüğünüz bir an oldu mu?

Normal İç Anadolu'da yaşayan bir vatandaşım.

Aydına üniversite okumaya gittiğimde, denize de gitme fırsatı buldum tabii ben yüzmeyi bırakın su üstünde durmayı bilmiyorum.

Suya ilk girdiğimde tuzlu suyun faydalı geldiğini hissettim ve daha fazla girdim derken boynuma kadar suya girdim sonra baktım sahilden uzaklaşmışım dedim geri döneyim işte ne olduysa o anda oldu arkadan bir dalga geldi ve ben az daha dengemi kaybedip suda boğulacaktım.

6-7 yaşında mağazaya gitmiştik mobilyacı. 2. kata çıktık annemler mobilya bakıyor ben de 5 metre ileriye gittim. Ayağımı bir attım meğersem parke yokmuş orası bomboş yermiş. Son anda demire tutundum da düşmedim. Sallanıyorum ama havada. Babam geldi kurtaracağına bağırıyor kafama kafama vuruyordu. Sonra aklına geldi de çıkardı beni baya bir korkmuştum.

Bu da böyle komik bir anı kaldı :).

Bir arkadasin bisikletini almistim 1-2 tur atmak icin. Neyse turladim bitirdim derken donuyordum, yokusun hemen asagisinda bos bir ev var ve ucurumlu bir yol, cok tehlikeli etrafta cam dolu zaten. Bisikletin frenleri yokus asagi inerken saglamdi. Sokagin solundan dondum tam frene basip inecektim, fren patladi yerinde duran arabaya resmen uctum.
Hocam biraz gereksiz bir soru olacak ama merak ediyorum. Sonrasında araba sahibi kızdı mı ? 🙂

Aracin sahibi yoktu o esnada. :D
Araca çarpıp birde sahibinden sopa yemeye yaklaşan arkadaşlarım vardı ondan sormuştum 😀
----------------------------------------------------------------------------
Biri de şapka gözünü kapattığı için araba aynasına carptığını yazmış. Yine benim başıma gelmedi ama benden yaşça büyük bir abi anlatıyordu, yola bakmadığı için kaykay sürerken arabanın bagajına çarpmış galiba. 🙂

Benimde yola aniden çıkan araçlar dışında bir sorun olmadı galiba.😀

5-6 yıl önce abimlerle bisiklet sürüyorduk yokuştan aşağıya hızlı bir şekilde gidiyordum ve abimde önümdeydi bisikletimin tekerleği abimin bisikletinin arka tekerleğine sürtmüştü ve bende kontrol edememiştim bisikletle çok fena bir şekilde düşmüştüm ve bayağı bir sürüklenmiştim sonra bir yere oturmuştum abim beni eve götürmüştü kafam bacağım ve kolum kanamıştı 1-2 hafta yatakta yatmıştım.

Ölümden dönme değil de hayatımın tekrar devam edebilmesi için bir dönüm noktasıdır bu. Çok ciddi bir araba kazası olmuştu ben yaya olarak hareket halindeydim bacağımı o kazada kaybetme ihtimalim vardı. Ama kaybetmedim çok az bir ihtimalle ameliyat edildim ve sonuç güzeldi protez bacak yerine kendi bacaklarımı kullanmaya tekrar başlamıştım :)

Başlık açık ve net.

Giresun'a gitmiştim babam ve dedem bir şey olmaz diyerek çok dikey yolda bıraktılar yanımda durdular ve az eğilsem uçurum ayağım bir kaysa ölürdüm direk hiç unutmam kanım donar aklıma geldiğinde ve cidden kaymıştım dengem gitmişti ama düşmedim aklım çıkıyor işte aklıma gelince.
Karadeniz'de amcam ile birlikte 50 derece açıyla olan topraklı bir yoldan gidiyordum. Yol değil aslında, neyse.
Solda olan ağaçların dallarını tutarak ve amcamın ayak izlerine basarak ilerliyorum güvenlik için. Soluma bakıyım dedim, bakmaz olaydım. Boş. Bildiğimiz boşluk. Ben panik oldum. Neyse ilerliyoruz ayağım kaydı düştüm gidiyorum boşluğa az kaldı ölücem. 2 Amcam vardı hemen kaptılar elimden ve ben ağlayarak ve bağırarak aklımda olan bütün küfürleri saydım.
"Yaylaya çıkmak" buymuş. Ve hala benle dalga geçerler.

Ve birdaha asla Karadeniz'e gitmedim. Gitmeyeceğimde.
Neredeyse aynı kaderi yaşamışız.

Geri
Yukarı