Ölümden döndüğünüz bir an var mı?

Kocaeli Vilayet önündeki otoyolda saçma sapan bir trafik düzeni var. Şehirler arası yol içine otobüs durağı koymuşlar. Bilen bilir, yolun sol şeridinden iki yönde de trafik akıyor. Dolayısıyla yoldan geçerken sağa doğru bakıp geçiyorsunuz o arada soldan araç da geldiğini unutabilirsiniz. Oradan geçerken az daha Zeki MÜREN ile tanışacaktım.

Ben başlayayım.

Çocuktum ve okuduğum ilkokulun önünde aralarında kaçak olan iki adet elektrik direği vardı. Birbirlerine çok yakınlardı. İkisine de aynı anda temas etmem sonucu sağlam bir akıma kapılmıştım. Sonrasında da elektrik beni fırlatmıştı yere. Hala o çarpılma anını net hatırlıyorum.

Sizin var mı?
Var, yaklaşık bir yıl oldu.
Şehrin dışında bir ilçedeyiz. Kuzenim ve kardeşimle geç saatte dışarıdaydık, hatırladığım kadarıyla saat 11-12 arasıydı, kapalı bir halısahanın kırık tellerinden içeri girmiştik içerde sohbet ediyorduk, müzik dinliyorduk falan. Uzaktan bir tofaş geldi, halısahanın önünde durdu, içinden 2 keko çıktı, başa bela almayalım diye otoban yolundan dolanıp eve gitmeye karar verdik. Otoban yolunda bir sokağa saptık, yine sohbet ederek yürüyoruz. Yolun kenarında şakasına fotoğraf çekinelim diye durduk, fotoğrafları incelerken arkadan 'gelin lan buraya!' diye bir ses duyduk, anında son hız koşmaya başladık, hayatımda o kadar uzun süre nefessiz koştuğumu hatırlamıyorum, dükkan vb. hiçbir şey yok. Evin yakınlarına kadar koşmayı düşünüyorduk ama adam aşırı hızlı koşuyordu ve bıçağı vardı. Gittikçe yaklaşıyordu. Adam tam arkamızdayken bir bakkal gördük, içeri daldık. Bakkaldaki dayının sandalyeden kalkışını unutamıyorum :D Bakkalın karşısındaki evin bahçesinde bir sürü kişi mangal yapıyordu, onlarda bizi kovalayan adamların küfürlerini duyunca geldiler. Biz bakkalın içindeyiz, karşı evdekiler ve bakkaldaki dayı adamı oyaladılar son hız eve gittik. Sonradan öğrendik adamın kafası sıkıntılıymış, ailesindede yasadışı işler dönüyormuş. Baya korkmuştuk ama iki dakika sonra dark mizahını yapmaya başladık olayın :D
Aslında biraz daha uzun bir olay ama çok uzatmayalım yazıyı.

Arkadaşımla bisiklet sürüyorduk, yaş 12’ydi o zamanlar. Sonra baya bi’ hızlanmaya başladık en sonunda yokuşun orada ani fren yapıp yere düştüm o anda da tam önüme araba geliyordu, Allah korumuş ki fren yaptı ve ben bu yazıyı yazabiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı