Hiç özelim yok

Bende de onun yan versiyonu var, yeni dönem mesleklerine bir türlü alışamadılar benimkilerde. Neyse ki yılın yarısında yazlığa gidiyorlar.

Ailem her şeyime karışıyor. Bu karışma olmasa da kapımı hiç çalmıyorlar, yemek yememe, PC oynamama, telefona bakmama, tuvalette uzun süre kalmama karışıyorlar az önce PC masasının yerini değiştirdim diye yemediğim laf kalmadı. Neymiş efendim odaya girince ekranı göremiyorlarmış. Ne yapmam lazım? Çok sıkıldım artık.
Bu durumdan rahatsız olduğunu. Seninde özelinin olması gerektiğini anlat. Baktın anlamıyorlar dışardan yardım almaya çalış.

Senin iyi yine PC benim odamda diye babam bütün gün odamda çıkmıyor arada sıkılınca bir TV'ye geçiyor. 21 yaşına geldim kendi oynayıp benim oynamama izin vermiyordu diye hala o gelince ekranı değiştiriyorum.

Büyüyünce geçer.
Yerinde olsam bunu dinlemezdim. Eğer önünü kesmezsen katlanarak büyüyecek. Gelecekte kararlarınada karışacaklar evleneceğin kişi. Çocuğun hakkındaki seçimlerin falan falan. Meslek hayatın. Ve çevremde sırf bu yüzden eşinden ayrılan çoğu insan gördüm.

Yerinde olsam bunu dinlemezdim. Eğer önünü kesmezsen katlanarak büyüyecek. Gelecekte kararlarınada karışacaklar evleneceğin kişi. Çocuğun hakkındaki seçimlerin falan falan. Meslek hayatın. Ve çevremde sırf bu yüzden eşinden ayrılan çoğu insan gördüm.

Zaten saçma bir cevaptı umursamadım bile :D

Arkadaş bu durumu nasıl düzeltebilir söyler misiniz? Ailesi odaya girince bilgisayarın ekranını dahi görmek istiyorsa konuşarak ne anlatabilirsiniz? Ancak ailesi psikoloğa gitmeyi kabul ederse belki çözülebilir. Verdiğiniz akılla arkadaşımız geçsin ailesinin karşısına konuşsun bakalım ne sonuca varacaklar.

Arkadaş bu durumu nasıl düzeltebilir söyler misiniz? Ailesi odaya girince bilgisayarın ekranını dahi görmek istiyorsa konuşarak ne anlatabilirsiniz? Ancak ailesi psikoloğa gitmeyi kabul ederse belki çözülebilir. Verdiğiniz akılla arkadaşımız geçsin ailesinin karşısına konuşsun bakalım ne sonuca varacaklar.
Dışarıdan yardım almasını önceden önerdim. Okumadan tepki göstermeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı