HP Omen 17 aldıktan sonra yapılması gerekenler

Benim durum içler acısı şimdi gene konuştum . Servis işlemleri devam etmektedir. Hp yurtdışından onay beklenmektedir. Dediler
@Herr Greimeister ben MSI a geçmeyi düşünüyorum kafamda bu model var fakat fiyat biraz abartılı şuan için ama yapacak bişey yok bizim ülkede ne ucuz kaldık zaten …

3070ti ve FHD ekran 60k değmez. Ne kadar laptop, taşınabilir de desek şu sistem pcde 30k civarı ancadır. 2 katı fiyat çok fazla. Bunun yerine bir masaüstü toplayıp, bir tane de asus rog cihaz alınabilir.
Şöyle bir masaüstü alırsınız;
NOVA-3070Ti / INTEL i5-12400F / ASUS TUF GeForce RTX 3070 Ti GAMING OC 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR (örnek olarak attım tabi daha F/P olanları vardır illaki)
Üstüne 6k'ya QHD Monitör alsanız
Üstüne 25k civarı para kalıyor. Belki asus rog gelmez ama dışarıda oyun oynamam diyorsanız bir tane macbook pro 16-256 alınabilir. İlla yanımda taşıyacak laptop lazım diyorsanız bu msi tabii bomba bir cihaz.

Sevindim senin adına en azından sıkıntılar çözülmüş. Carlaone'nin de problemsiz kapanırsa tamamdır 🙂

Şu an için çözülmüş gözüküyor BIOS yazılımındada problem gözüküyordu göndermeden ama şu an güncel gözüküyor tabii BIOS güncellemesi gösteriyor yapsam mı bilemedim yine aynı sorun olur mu acaba?
Benim durum içler acısı şimdi gene konuştum. Servis işlemleri devam etmektedir. HP yurt dışından onay beklenmektedir. Dediler.
@Herr Greimeister ben MSI'a geçmeyi düşünüyorum kafamda bu model var fakat fiyat biraz abartılı şu an için ama yapacak bir şey yok bizim ülkede ne ucuz kaldık zaten …

Sizin büyük ihtimal ya yeni cihaz ya da para iadesi gibi duruyor.

Ben iade etmiştim geçen hafta Amerika'dan Lenovo alacaktım ancak işler biraz ters gitti Haziran ortasına kaldı. Bu kampanya devam ederse linktekini almayı düşünüyorum.

Ben iade etmiştim geçen hafta Amerika'dan Lenovo alacaktım ancak işler biraz ters gitti Haziran ortasına kaldı. Bu kampanya devam ederse linktekini almayı düşünüyorum.
Yani slim olduğu için ısınıyor olabilir. Legion 5 güzel soğutmaya sahip ancak bu cihazı bilmiyorum. Gaming laptop'larda slim'lik çok iyi bir şey değil.

Evet eve geldim doğru düzgün bakma fırsatım oldu ses aynı şekilde devam ediyor hiçbir değişiklik yok nasıl bir soruna rastlanmadı diyorlar anlamış değilim gerçekten delirmelik ya.

Ses dediğiniz şu inceleme kanalındaki videoda'ki ses mi?

Ben bir ses kaydı videosu atmıştım bilmiyorum hatırlıyor musunuz ilk problem olduğu zaman o sesten bahsediyorum. Bu arada o videodaki seste mevcut cihazımda. Ama sanırım teknomen in bir ara attığı kendi PC'sinden gelen bir ses vardı cızırtı gibi sonra geçti demişti ilk açılırken o ses var.

Yani slim olduğu için ısınıyor olabilir. Legion 5 güzel soğutmaya sahip ancak bu cihazı bilmiyorum. Gaming laptop'larda slim'lik çok iyi bir şey değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burda incelemesini izledim soğutmayla ilgili ve ısı değerleriyle ilgili herhangi bir yakınma yok. Ama gerçek anlamda uzun süreli kullanımda ne olacağı muamma haklısın.
Belki başka bilgiler edinirim diye lenovo desteği aradım ,ekstra bilgi olarak 165 Hz olduğunu öğrenebildim :) destekte yer alan kadın personelde sayfadan özelliklerini okudu sadece daha önce kullandığını sanmıyorum. Legion 5 ile karşılaştırıldığında nasıldır vs bilgi edinemedim. Anladığım kadarıyla Türkiye de pek kullanımı yok bilinmiyor.
Ben bir ses kaydı videosu atmıştım bilmiyorum hatırlıyor musunuz ilk problem olduğu zaman o sesten bahsediyorum. Bu arada o videodaki seste mevcut cihazımda. Ama sanırım teknomen in bir ara attığı kendi PC'sinden gelen bir ses vardı cızırtı gibi sonra geçti demişti ilk açılırken o ses var.
O bahsettiğin ses bende ilk driver kurulumundan önce vardı sonra geçmişti. Sonradan cihazı bazen fm2022 oynarken kucağımda kullanıyordum o zamanlar fark etmiştim. Sol tarafından ara ara bir cızırtı geliyordu. Ama bende sürekli değildi acaba o mu bilmiyorum.
Bir de bizim beklediğimiz gibi sadece yüksek performans modunda fan sesi çıkmıyor cihazdan anladığım kadarıyla ara ara böyle farklı sesler normal durumlar. Bana da garip geldi bu durum daha önce dediğim gibi iade ettim. Şimdi bakınca o fiyata o donanımda PC yok belki gözardı ederek kullanmak gerek.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada incelemesini izledim soğutmayla ilgili ve sıcaklık değerleriyle ilgili herhangi bir yakınma yok. Ama gerçek anlamda uzun süreli kullanımda ne olacağı muamma haklısın.
Belki başka bilgiler edinirim diye Lenovo desteği aradım, ekstra bilgi olarak 165 Hz olduğunu öğrenebildim :) destekte yer alan kadın personelde sayfadan özelliklerini okudu sadece daha önce kullandığını sanmıyorum. Legion 5 ile karşılaştırıldığında nasıldır vs bilgi edinemedim. Anladığım kadarıyla Türkiye de pek kullanımı yok bilinmiyor.

O bahsettiğin ses bende ilk driver kurulumundan önce vardı sonra geçmişti. Sonradan cihazı bazen FM2022 oynarken kucağımda kullanıyordum o zamanlar fark etmiştim. Sol tarafından ara ara bir cızırtı geliyordu. Ama bende sürekli değildi acaba o mu bilmiyorum.
Bir de bizim beklediğimiz gibi sadece yüksek performans modunda fan sesi çıkmıyor cihazdan anladığım kadarıyla ara ara böyle farklı sesler normal durumlar. Bana da garip geldi bu durum daha önce dediğim gibi iade ettim. Şimdi bakınca o fiyata o donanımda PC yok belki göz ardı ederek kullanmak gerek.

Sanıyorum aynı sesten bahsediyoruz ilk açılırken oluyor bende kısa bir süre sonra geçiyor bende artık göz ardı edeceğim mecburen.
@Str0xy Win lisans işini hangi siteden hallettin bu arada.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı