İnceleme HP Victus 16-D1011NT Intel Core i5-12500H - RTX 3060

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Efsane bir ürün malzeme kalitesi de tasarımı da çok güzel öncelikle arkadaşlar.

Ekran: 16.1 144 Hz sadece 7ms tepkime süresi Monster Acer'lerde 25 30ms süresi var bundaki farkı anlayın. Boyutu da tam ideal. Eyecare sertifika da varmış göz yormuyor.

Klavye: Yabancı site analizlerine bile baktım herkes çok beğenmiş tepkime süresi hızlı yumuşak Gaming klavye denmiş.

Ses: B&O adlı yüksek seviye tarihi bir Danimarka'lı ses müzik şirketine ses sistemini yaptırmışlar çok iyi ses geliyor güzel.

Donanım: İşlemci RAM DDR5 hepsi çok iyi son nesil bir ürün. HP Amerikan şirketi olduğundan yazılımlar çok iyi bakım onarım oyun hepsinin ayrı ayrı bir ton yazılımı var. Ürün çok yeni olduğundan daha yazılımlar güncellenecekmiş. Undervolting bile yapılabiliyormuş yazılımla.

Batarya: Diğer emsal oyun laptoplarına göre gayet uzun hızlı şarj var.

Fan sesi: Ayarlayınca boşta tamamen sessiz kalıyor oyunda bile ses diğer uçak sesi çıkartan Monster Acer gibi laptoplara göre çok az.

Soğutma performansı: Daha Max fan seviyesi yapmadan Auto da bile BF 5 CPU 75 derece GPU 60 derece civarı efsane bir performans. Hafif oyunlarda CPU 65 Gpu 55 civarı. Piyasadaki laptopların yüzde 90ından daha iyi soğutma performansı var soğutucuya gerek yok.

Teknik servis: HP sitesinde adamların her şeye çözümleri var müşteri hizmetleri olarak telefon Facebook WhatsApp her yerden iletişimleri var konuşunca çok yardımcı oluyor adamlar Amerikan markası tüketici hakları yüksek.

Ayrıca bu PC çok yeni daha yabancı kanallarda analiz bile gelmemiş. Bu modelde ekran sallanma problemi de yok onu çözmüşler eskilerde bariz fark ediyordum test etmiştim.

Sadece 2 eksiği var ekran kartı 140W Rtx 3060 ve MUX olabilirdi ama fiyatı uygun yapacak bişey yok. Sonuç olarak bakarsam piyasadaki F/P olarak en iyi laptop diyebilirim.

Son düzenleme:
Sen ekran sallanma sorunu ile karşılaşmamış olabilirsin, daha geçenlerde yeni laptop alacağım için mağazaları gezdim ve hemen hemen tüm HP Victus'larda ekran sallanma sorunu vardı. İsterse i9 12900H 3080 Ti olsun, bu problem göz ardı edilecek problem değil bence. O kadar para verip o sıkıntıyı yaşamak istemezsin diye düşünüyorum.

Tabii ki her markada bir sorunlu model olacaktır. Benim demek istediğim bu. HP çok büyük bir marka. Ama bu modellerinde sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Senin benim gibi PC'den anlayan insanlar için kolay bir çözüm olabilir belki ama, forum sitelerinde, birçok driver sorunu yasayan insanlar gördüm. BIOS güncellemesi yapmak zorunda olan insanların yorumlarını okudum. Tabii ki bilen bir kişi için bu sorunlar çözülebilir ama ekran sallanması bence önemli bir sorun. Senin adına sevindim, ekran sallanma gibi bir sorun olmadığını söylediğin için.
Hocam donanımla alakası yok modelle alakası var yeni modellerde çözmüş adamlar diye duydum ben. Dünyanın en çok satan markasıymış zaten. Bu modeller fiyat performans hocam piyasadaki en alınası laptoplar bunu almayan adam ne alacak ddr5 12.nesil işlemci iyi soğutma sessizlik herşeyi var.

Bu arada bende daha yüksek bütçem olsa 17.3 msi almak isterdim ama tam f/p ürünü hp victus 16 serisi yabancı incelemelerine de baktım hepsi 84 good gibi yüksek puanlar vermişler.

Çok süper ürün alın aldırın. Ekran sallanma problemi yok kucakta kullanırsanız biraz hissedebilirsiniz ama masa kullanımında 0.

Hocam donanımla alakası yok modelle alakası var yeni modellerde çözmüş adamlar diye duydum ben. Dünyanın en çok satan markasıymış zaten. Bu modeller fiyat performans hocam piyasadaki en alınası laptoplar bunu almayan adam ne alacak DDR5 12.nesil işlemci iyi soğutma sessizlik her şeyi var.

Bu arada bende daha yüksek bütçem olsa 17.3 MSI almak isterdim ama tam F/P ürünü HP Victus 16 serisi yabancı incelemelerine de baktım hepsi 84 good gibi yüksek puanlar vermişler.

Evet haklı olduğunuz konular var. Kesinlikle özellikleri iyi, ben de satın alacaktım neredeyse ama ekran sallanma sorunu yaşamamak için daha sonra Monster almaya karar verdim. Şu ana kadar Anti-Ghosting klavye özelliği olmaması dışında hiçbir sorun yaşamadım. Işık sızması yok denecek kadar az. Menteşeler sağlam. Fanlar gayet iyi. Benim demek istediğim HP Victus'un kendi segmentinde çok da iyi olmadığı. Tabii ki herkesin fikri ayrı olabilir saygı duyarım.

Hp Victus serilerinde RTX 3060 TDP değeri 95W'tır. Bu piyasadaki diğer kartlara göre düşük TDP kullanımıdır. Monster ve birçok marka, ekran kartlarında 130W TDP değeri kullanmıştır. TDP değeri performansı doğrudan etkilemektedir. Screen wobble olayı yalan değildir. Google üzerinden sadece ''screen wobble'' bile yazarak HP Victus serilerinin ekran sallanma videoları karşınıza çıkacaktır. Bu sebeple HP Victus'un çok da tercih edilebilir bir ürün olduğunu düşünmüyorum. Alternatiflerine bakılabilir. Tabii ki en son karar alıcınındır. Herkese iyi forumlar.

HP Victus serilerinde RTX 3060 TDP değeri 95W'tır. Bu piyasadaki diğer kartlara göre düşük TDP kullanı mıdır? Monster ve birçok marka, ekran kartlarında 130W TDP değeri kullanmıştır. TDP değeri performansı doğrudan etkilemektedir. Screen wobble olayı yalan değildir. Google üzerinden sadece "screen wobble" bile yazarak HP Victus serilerinin ekran sallanma videoları karşınıza çıkacaktır. Bu sebeple HP Victus'un çok da tercih edilebilir bir ürün olduğunu düşünmüyorum. Alternatiflerine bakılabilir. Tabii ki en son karar alıcınındır. Herkese iyi sosyaller.

Monster da düşük FPS GPU kullanmama sorunu vardır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada görüldüğü üzere 130W ve 100W bazı oyunlarda yüzde 10 fark var bazılarında yok bile 95W değil 100W.

HP Victus 16 şu anki piyasada F/P tercih edilecek en iyi üründür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığın laptopu bende almayı düşünüyorum fakat internette 2.ci bir M.2 ya da normal SSD yuvası olmadığı söyleniyor bu konuda bir bilgin var mı, arkasını söküp baktın mı? Bir de bunun dışında ofis ortamında gündelik işlerde, kodlama yaparken fan ses seviyesi insanları rahatsız eder mi, ne kadar az geliyor bu konuda bilgi verebilir misin?

Ekran sallanma olayı abartıldığı gibi değil diğer laptoplara göre bir tık daha fazla sallanıyor, kullanım açısından sorun yaratmıyor.
Masaüstü kullanımda ben sallandığını görmedim.
Her laptopun ekranı sallanıyor sadece bu laptopun ekranı bir tık fazla ddediğim gibi abarttığın kadar değil.
Kendimde test ederek aldım kullandığım ürünü problem yaratacak gibi bişey olsa almazdım.
Asus tuf gaming ile Hp victus arasında seçim yapmam gerekti bunun bana daha uygun olduğuna kanaat getirdim.
Ben memnunum şahsen aldığım üründen ekran da ne fazla ne büyük ne de küçük 16.1 inç olması bence artı sayılır.
Kötü tarafı da var bence şöyle ekran 250 Nit ve %45 NTSC olması bunlar dışında ben kötü olarak grdüğüm birşeyi yok.

Sen ekran sallanma sorunu ile karşılaşmamış olabilirsin, daha geçenlerde yeni laptop alacağım için mağazaları gezdim ve hemen hemen tüm HP Victus'larda ekran sallanma sorunu vardı. İsterse i9 12900H 3080 Ti olsun, bu problem göz ardı edilecek problem değil bence. O kadar para verip o sıkıntıyı yaşamak istemezsin diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Efsane bir ürün malzeme kalitesi de tasarımı da çok güzel öncelikle arkadaşlar.

Ekran: 16.1 144 Hz sadece 7ms tepkime süresi Monster Acer'lerde 25 30ms süresi var bundaki farkı anlayın. Boyutu da tam ideal. Eyecare sertifika da varmış göz yormuyor.

Klavye: Yabancı site analizlerine bile baktım herkes çok beğenmiş tepkime süresi hızlı yumuşak Gaming klavye denmiş.

Ses: B&O adlı yüksek seviye tarihi bir Danimarka'lı ses müzik şirketine ses sistemini yaptırmışlar çok iyi ses geliyor güzel.

Donanım: İşlemci RAM DDR5 hepsi çok iyi son nesil bir ürün. HP Amerikan şirketi olduğundan yazılımlar çok iyi bakım onarım oyun hepsinin ayrı ayrı bir ton yazılımı var. Ürün çok yeni olduğundan daha yazılımlar güncellenecekmiş. Undervolting bile yapılabiliyormuş yazılımla.

Batarya: Diğer emsal oyun laptoplarına göre gayet uzun hızlı şarj var.

Fan sesi: Ayarlayınca boşta tamamen sessiz kalıyor oyunda bile ses diğer uçak sesi çıkartan Monster Acer gibi laptoplara göre çok az.

Soğutma performansı: Daha Max fan seviyesi yapmadan Auto da bile BF 5 CPU 75 derece GPU 60 derece civarı efsane bir performans. Hafif oyunlarda CPU 65 Gpu 55 civarı. Piyasadaki laptopların yüzde 90ından daha iyi soğutma performansı var soğutucuya gerek yok.

Teknik servis: HP sitesinde adamların her şeye çözümleri var müşteri hizmetleri olarak telefon Facebook WhatsApp her yerden iletişimleri var konuşunca çok yardımcı oluyor adamlar Amerikan markası tüketici hakları yüksek.

Ayrıca bu PC çok yeni daha yabancı kanallarda analiz bile gelmemiş. Bu modelde ekran sallanma problemi de yok onu çözmüşler eskilerde bariz fark ediyordum test etmiştim.

Sadece 2 eksiği var ekran kartı 140W Rtx 3060 ve MUX olabilirdi ama fiyatı uygun yapacak bişey yok. Sonuç olarak bakarsam piyasadaki F/P olarak en iyi laptop diyebilirim.
Dostum memnunsan ne mutlu sana. HP bende kullanıyorum. Çok memnunum. Özellikle desteği çok iyi.

Dostlarım bu işi uzmanlarına bırakıp yabancı kanallardan bakmalıyız ama laptop çok yeni olduğundan sadece bir incelemesini bulabildim bakabilirsiniz. İleriki birkaç ayda incelemeleri çıkar çoğu yerde.

Benim dediklerimi söylemiş f/p, kaliteli klavye, güzel soğutma, ddr5 m2 hızlı ssd , uzun pil ömrü, yenileme hızı iyi güzel ekran.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı