İnceleme HP Victus 16 RTX 3060 laptop

Merhabalar. HP Victus 16 modeli hakkında ilk yorumlarımı yazmak istedim.
(31499 TL)

Öncelikle sistem özellikleri:

16.1 inç ekran boyutu.
RTX3060 Ekran Kartı.
32 GB RAM.
1 TB SSD.
i7 12700H İşlemci.

Kutulama iyiydi. HP'nin ürünlerinin klasik kutulanma şekli. Ekran boyutu 16.1 inç. Dış görünüş olarak sade buldum oldukça iyi. Klavye yerleşimi güzel. Havalandırma girişlerini yeterli buldum. FreeDOS olduğu için Windows 11 kurdum. Kurulum esnasında sorun yaşamadım.

Ekran sallanma sorunu biraz korkutuyordu. Rahatsız edici bir sallanma yok. Kucakta kullanılırken sallanma oluyor hafifçe ama rahatsız etmiyor. Masa kullanımında sallanma hiç yok. Ekranın altında da havalandırma var. Havalandırma gerçekten yeterli. Havalandırmanın ekrana zarar vereceğini düşünmüyorum çünkü arada epey boşluk var. Işık sızması veya ölü piksel yok. Klavye ışıklandırmasını güzel buldum. Ekran 144Hz olduğundan oyun için de ideal olduğunu düşünüyorum.

TouchPad'da biraz tıkırtı geliyor gibi kullanırken ama çok az olduğu için takılmaya gerek yok. Sürekli ince bir fan sesi geliyor ama rahatsız edici değil.

İlk izlenimim bu şekilde. Henüz oyun oynamadığım için performansı hakkında bir şey söylemem doğru olmaz.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Son düzenleme:
hocam vallahi herkes bir şey diyor 1 haftadır laptop bulamadım. Ben alana kadar bir güzel de zam geldi. Fiyatlar daha da artmadan bir laptop almak istiyorum artık.

hocam hayırlı olsun Ben de aynı modeli almayı düşünüyorum ancak adam akıllı ne inceleme videosu var ne oyun performans test videosu. Siz memnun musunuz? Önerir misiniz? MUX switch olmaması yokluğunu hissettiriyor mu?
Benim model RDR2 Ultra ayarlarda 100-120 FPS veriyor valorant 620FPS'e çıkıyor. Memnunum.
Video konusunda da yeni model olduğundan belki videosu olmayabilir yani ben de bulamamıştım. Fanların altı açık olduğu sürece ısınma sorunu da yok.
hocam vallahi herkes bir şey diyor 1 haftadır laptop bulamadım. Ben alana kadar bir güzel de zam geldi. Fiyatlar daha da artmadan bir laptop almak istiyorum artık.
Aldığım model daha bana ulaşmadan üzerine 1k koydu.

Benim model RDR2 Ultra ayarlarda 100-120 FPS veriyor Valorant 620FPS'e çıkıyor.

Hocam bende i5 12500H RTX 3060'lı versiyon var ben RDR2 de Ultra ayarlarda en fazla 50-70 arası görüyordum. Ultra derken gölgelendirme gibi gereksiz bazı ayarlar kısılmış DLSS aktif bir şekilde mi 100-120 FPS aldınız.

Hocam bende i5 12500H RTX 3060'lı versiyon var ben RDR2 de Ultra ayarlarda en fazla 50-70 arası görüyordum. Ultra derken gölgelendirme gibi gereksiz bazı ayarlar kısılmış DLSS aktif bir şekilde mi 100-120 FPS aldınız.
Evet galiba. Şu sıralar oynamaya hiç fırsatım yok ama ayarlara bir de fps net değerlerine bakıp etiketlerim.

Geri
Yukarı