İnceleme HP Victus 16-D1011NT Intel Core i5-12500H - RTX 3060

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Efsane bir ürün malzeme kalitesi de tasarımı da çok güzel öncelikle arkadaşlar.

Ekran: 16.1 144 Hz sadece 7ms tepkime süresi Monster Acer'lerde 25 30ms süresi var bundaki farkı anlayın. Boyutu da tam ideal. Eyecare sertifika da varmış göz yormuyor.

Klavye: Yabancı site analizlerine bile baktım herkes çok beğenmiş tepkime süresi hızlı yumuşak Gaming klavye denmiş.

Ses: B&O adlı yüksek seviye tarihi bir Danimarka'lı ses müzik şirketine ses sistemini yaptırmışlar çok iyi ses geliyor güzel.

Donanım: İşlemci RAM DDR5 hepsi çok iyi son nesil bir ürün. HP Amerikan şirketi olduğundan yazılımlar çok iyi bakım onarım oyun hepsinin ayrı ayrı bir ton yazılımı var. Ürün çok yeni olduğundan daha yazılımlar güncellenecekmiş. Undervolting bile yapılabiliyormuş yazılımla.

Batarya: Diğer emsal oyun laptoplarına göre gayet uzun hızlı şarj var.

Fan sesi: Ayarlayınca boşta tamamen sessiz kalıyor oyunda bile ses diğer uçak sesi çıkartan Monster Acer gibi laptoplara göre çok az.

Soğutma performansı: Daha Max fan seviyesi yapmadan Auto da bile BF 5 CPU 75 derece GPU 60 derece civarı efsane bir performans. Hafif oyunlarda CPU 65 Gpu 55 civarı. Piyasadaki laptopların yüzde 90ından daha iyi soğutma performansı var soğutucuya gerek yok.

Teknik servis: HP sitesinde adamların her şeye çözümleri var müşteri hizmetleri olarak telefon Facebook WhatsApp her yerden iletişimleri var konuşunca çok yardımcı oluyor adamlar Amerikan markası tüketici hakları yüksek.

Ayrıca bu PC çok yeni daha yabancı kanallarda analiz bile gelmemiş. Bu modelde ekran sallanma problemi de yok onu çözmüşler eskilerde bariz fark ediyordum test etmiştim.

Sadece 2 eksiği var ekran kartı 140W Rtx 3060 ve MUX olabilirdi ama fiyatı uygun yapacak bişey yok. Sonuç olarak bakarsam piyasadaki F/P olarak en iyi laptop diyebilirim.

Son düzenleme:
HP Victus ürünlerin çoğunda screen wobble sorunu var ve zamanla artıyor. Yazı yazarken bile sallanması aşırı rahatsız edici, kesinlikle tavsiye etmiyorum. Onun dışında bataryası iyi dediğin gibi. Ama bu belirttiğim sorun bütün olumlu yanlarını arka planda bırakıyor bence.

İnsan kendi malını över de bu kadarını da görmedim hiç :D. Elimde Nitro 5 var ekranı 30 ms falan değil 144hz 3ms. Soğutma performansı bir anda dünyanın en iyisi olmuş, sanırım bütün laptopları denedin ki bu sonuca vardın. İyi soğutma sunan hiçbir laptop sessiz çalışmaz böyle bir şey yok, kaldı ki resimlerden görüldüğü üzere modelin egzozları geniş değil illaki gürültü yapacaktır. Şahsi görüşüm başarısız bir inceleme olmuş, hiçbir kanıt veri veya görsel atmadan sadece yazı yazarak ve elindeki ürün övülerek inceleme yapılmaz.

İnsan kendi malını över de bu kadarını da görmedim hiç :D. Elimde Nitro 5 var ekranı 30 ms falan değil 144hz 3ms. Soğutma performansı bir anda dünyanın en iyisi olmuş, sanırım bütün laptopları denedin ki bu sonuca vardın. İyi soğutma sunan hiçbir laptop sessiz çalışmaz böyle bir şey yok, kaldı ki resimlerden görüldüğü üzere modelin egzozları geniş değil illaki gürültü yapacaktır. Şahsi görüşüm başarısız bir inceleme olmuş, hiçbir kanıt veri veya görsel atmadan sadece yazı yazarak inceleme yapılmaz.
Asus msi monster gamegaraj hp hepsini denedim böyle diyorum. Dediğim nitro 5 ryzen 7 5800h olan ve onda battery drain de var oyunda sarjı gidiyor. Ben kullanıyorum oyunda fanları gayet gürültüsüz sen kullanmadan nerden biliyorsun arkadaşım?

HP Victus ürünlerin çoğunda screen wobble sorunu var ve zamanla artıyor. Yazı yazarken bile sallanması aşırı rahatsız edici, kesinlikle tavsiye etmiyorum. Onun dışında bataryası iyi dediğin gibi. Ama bu belirttiğim sorun bütün olumlu yanlarını arka planda bırakıyor bence.
Ben bu modelde ekran sallanmasıyla karşılaşmadım hayvan gibi klavye kullanıyorum hiç sallanma yok. Ama misal ryzen 5600 5800 gibi 2021 modellerinde biraz sallanma hissediyordum test etmiştim. Zaten hepsibuarada yorumlarına bakın bu modelde ekran sallanması sorunu var diyen yok ama i7 12700h altına bile millet ekran sallanıyor yazmış.

Asus msi monster gamegaraj hp hepsini denedim böyle diyorum. Dediğim nitro 5 ryzen 7 5800h olan ve onda battery drain de var oyunda sarjı gidiyor. Ben kullanıyorum oyunda fanları gayet gürültüsüz sen kullanmadan nerden biliyorsun arkadaşım?

Ben bu modelde ekran sallanmasıyla karşılaşmadım hayvan gibi klavye kullanıyorum hiç sallanma yok. Ama misal ryzen 5600 5800 gibi 2021 modellerinde biraz sallanma hissediyordum test etmiştim. Zaten hepsibuarada yorumlarına bakın bu modelde ekran sallanması sorunu var diyen yok ama i7 12700h altına bile millet ekran sallanıyor yazmış.
İşte incelemede hiçbir veri olmadığı için bilmiyorum sessiz mi değil mi, kaldı ki battery drain ile ilgili de bir şey demedim, acer modellerde öyle bir şey yok da demedim, 30 ms demişsin ben de diyorum ki 30 ms falan değil ? Bunun battery drain olup olmaması ile alakası ne ?

İnsan kendi malını över de bu kadarını da görmedim hiç :D. Elimde Nitro 5 var ekranı 30 ms falan değil 144Hz 3ms. Soğutma performansı bir anda dünyanın en iyisi olmuş, sanırım bütün laptopları denedin ki bu sonuca vardın. İyi soğutma sunan hiçbir laptop sessiz çalışmaz böyle bir şey yok, kaldı ki resimlerden görüldüğü üzere modelin egzozları geniş değil illaki gürültü yapacaktır. Şahsi görüşüm başarısız bir inceleme olmuş, hiçbir kanıt veri veya görsel atmadan sadece yazı yazarak ve elindeki ürün övülerek inceleme yapılmaz.

Kesinlikle katılıyorum. Bende de kardeşime aldığım yeni Monster cihaz var, fan ayarları ile oynadığında çok sessiz çalışabiliyor. Soğutucusu gayet iyi. Bahsi geçen HP laptopun piyasadaki yüzde 90 cihazdan daha iyi soğutma özelliğine sahip olduğu söylemi bence fazla iddialı.

Bende kendi deneyimimden konuşuyorum arkadaşlar 20.3 kullandım işlemci 93 derece ekran kartı 75 derece oluyor ve uçak sesi geliyordu.

Buralarda arkadaşlarımız belirtmişler acer nitro 5 arkadaşımız derin pişmanlığını söylemiş.

Buda sarj da pil gitmesi sorununu söylemiş.

ASUS MSI Monster GameGaraj HP hepsini denedim böyle diyorum. Dediğim Nitro 5 Ryzen 7 5800H olan ve onda battery drain de var oyunda sarjı gidiyor. Ben kullanıyorum oyunda fanları gayet gürültüsüz sen kullanmadan nereden biliyorsun arkadaşım?

Ben bu modelde ekran sallanmasıyla karşılaşmadım hayvan gibi klavye kullanıyorum hiç sallanma yok. Ama misal Ryzen 5600 5800 gibi 2021 modellerinde biraz sallanma hissediyordum test etmiştim. Zaten hepsibu arada yorumlarına bakın bu modelde ekran sallanması sorunu var diyen yok ama i7 12700H altına bile millet ekran sallanıyor yazmış.

Sen ekran sallanma sorunu ile karşılaşmamış olabilirsin, daha geçenlerde yeni laptop alacağım için mağazaları gezdim ve hemen hemen tüm HP Victus'larda ekran sallanma sorunu vardı. İsterse i9 12900H 3080 Ti olsun, bu problem göz ardı edilecek problem değil bence. O kadar para verip o sıkıntıyı yaşamak istemezsin diye düşünüyorum.

Bende kendi deneyimimden konuşuyorum arkadaşlar 20.3 kullandım işlemci 93 derece ekran kartı 75 derece oluyor ve uçak sesi geliyordu.

Buralarda arkadaşlarımız belirtmişler Acer Nitro 5 arkadaşımız derin pişmanlığını söylemiş.

Bu da şarj da pil gitmesi sorununu söylemiş.

Tabii ki her markada bir sorunlu model olacaktır. Benim demek istediğim bu. HP çok büyük bir marka. Ama bu modellerinde sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Senin benim gibi PC'den anlayan insanlar için kolay bir çözüm olabilir belki ama, forum sitelerinde, birçok driver sorunu yasayan insanlar gördüm. BIOS güncellemesi yapmak zorunda olan insanların yorumlarını okudum. Tabii ki bilen bir kişi için bu sorunlar çözülebilir ama ekran sallanması bence önemli bir sorun. Senin adına sevindim, ekran sallanma gibi bir sorun olmadığını söylediğin için.

Buralarda arkadaşlarımız belirtmişler Acer Nitro 5 arkadaşımız derin pişmanlığını söylemiş.

Bu da şarj da pil gitmesi sorununu söylemiş.

Hocam Acer Nitro 5 kullanıyorum, bu sorunların hiçbirini yaşamadım. Oyunda iken fanlar gürültü yapabiliyor ama ısınma sorunu şu anlık görmedim. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi de ekran 3ms, 23-25ms değil. Elinize sağlık.

Vay canına 1 kişi pişman olduğunu söylemiş, hadi hepimiz hp alalım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı