İnceleme HP Victus 16 RTX 3060 laptop

Merhabalar. HP Victus 16 modeli hakkında ilk yorumlarımı yazmak istedim.
(31499 TL)

Öncelikle sistem özellikleri:

16.1 inç ekran boyutu.
RTX3060 Ekran Kartı.
32 GB RAM.
1 TB SSD.
i7 12700H İşlemci.

Kutulama iyiydi. HP'nin ürünlerinin klasik kutulanma şekli. Ekran boyutu 16.1 inç. Dış görünüş olarak sade buldum oldukça iyi. Klavye yerleşimi güzel. Havalandırma girişlerini yeterli buldum. FreeDOS olduğu için Windows 11 kurdum. Kurulum esnasında sorun yaşamadım.

Ekran sallanma sorunu biraz korkutuyordu. Rahatsız edici bir sallanma yok. Kucakta kullanılırken sallanma oluyor hafifçe ama rahatsız etmiyor. Masa kullanımında sallanma hiç yok. Ekranın altında da havalandırma var. Havalandırma gerçekten yeterli. Havalandırmanın ekrana zarar vereceğini düşünmüyorum çünkü arada epey boşluk var. Işık sızması veya ölü piksel yok. Klavye ışıklandırmasını güzel buldum. Ekran 144Hz olduğundan oyun için de ideal olduğunu düşünüyorum.

TouchPad'da biraz tıkırtı geliyor gibi kullanırken ama çok az olduğu için takılmaya gerek yok. Sürekli ince bir fan sesi geliyor ama rahatsız edici değil.

İlk izlenimim bu şekilde. Henüz oyun oynamadığım için performansı hakkında bir şey söylemem doğru olmaz.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Son düzenleme:
31.5K'nin 4K'si fazladan 16 GB RAM ve 512 GB SSD'ye gitmis. Bunlar sonradan da artirilabilir ama ekran kartini sonradan 140W yapamaz, MUX ekleyemezsiniz. Hayirli olsun ama bu fiyata aldiysaniz yazik olmus bayağı.

Nerede 4K RAM+SSD? SSD 1000 TL RAM 1000 TL desek 2K ediyor.

Hocalarım 31K ya aldım. Fiyatı yüksek mi değil mi açıkçası çok bilmiyorum. İşimi gördüğü sürece sıkıntı yok uzun süreli kullanabilirim umarım. Tasarımı da sade bulduğum için seçtim daha sonra da SSD ve RAM eklemeyi gözüme kestiremedim. Aslında FreeDOS bile gözümü korkutuyordu orjinal lisans alacaktım forumdaki arkadaşlar kurulum yapmak kolay dediği için almaya karar verdim.
Diğer markaların tasarımları kabaydı en sade tasarımlı olan victus bana göre.
Uzun süre kullanabileceğim bir laptop olmasını ümit ediyorum.

Hocalarım 31K ya aldım. Fiyatı yüksek mi değil mi açıkçası çok bilmiyorum. İşimi gördüğü sürece sıkıntı yok uzun süreli kullanabilirim umarım. Tasarımı da sade bulduğum için seçtim daha sonra da SSD ve RAM eklemeyi gözüme kestiremedim. Aslında FreeDOS bile gözümü korkutuyordu orijinal lisans alacaktım forumdaki arkadaşlar kurulum yapmak kolay dediği için almaya karar verdim.
Diğer markaların tasarımları kabaydı en sade tasarımlı olan Victus bana göre.

Hocam fena kazık yemişsiniz aynı laptopun 12500H+3060 versiyonu 21k ya satıldı.

Geri
Yukarı