HyperX Cloud Stinger ile 2 Ay

Bundan birkaç konu önce açmış olduğum Rampage SN RW 1 vs Logitech G230 adlı konu başlığı altında bu kulaklığı almaya karar vermiştim ve şimdi ise bu kulaklıkla geçirdiğim 2 aylık deneyimi size anlatacağım.

Kulaklığı kutudan çıkardığım anda hafifliğini ve pedlerin yumuşaklığını hissettim. Pedlerin yumuşaklığı, daha önceki kullandığım kulaklıklara oranla daha yumuşaktı ve kulağı ağrıtacak cinsten değildi. Ayrıca bu pedlerin içindeki süngerlerin standart kulaklıklardakinden olmadığını da öğrendim, yani bunlarda farklı bir teknoloji varmış. Kulaklığı takıp kullanmaya başladığım zaman ise kafamda sanki tüy varmış gibi hissediyorum. Ayrıca pedleri dediğim gibi yumuşak olduğundan kulağı rahatsız etmiyordu, uzun kullanımlarda bazen kafamda kulaklığı hissetmiyordum bile. Şu zamana kadar kulaklık beni hiç rahatsız etmedi. Kulaklığı bu zamana kadar hem telefonda hem de bilgisayarımda kullandım. Kulaklık standart olarak tek Jak girişli olarak geldiği için yanında hem mikrofona hem de kulaklığa dönüştüren kablosu ile geliyordu. Böylelikle kulaklığı telefonuma takacağım zaman birini kullanıp öbüründen olmuyordum. Şimdi esas benim ses kalite deneyimlerime gelelim.

Kulaklık 50mm sürücüler ile geldiğinden ses kalitesi harikaydı. Ayrıca kulağı parçalayacak derecede de bir bası yoktu. Müziği son sese de alsam ses de bozulma olmuyordu. Mikrofonu ise iyi bir ses kartınız varsa temiz ve net bir ses iletiyor. Yoksa sadece Windows üzerinden sesinizi dinlettiğinizde hışırtı alıyordunuz. Bunun dışında Discord ve Steam çağrılarında konuştuğum kişilere (veya arkadaşlarıma) hep şu soruları soruyordum:''Hiç hışırtı veya cızırtı geliyor mu?''. Cevapları hayır veya çok az oluyordu Hatta kendim de test ettim, gerçekten de çok az bir hışırtı vardı. O da büyük ihtimalle anakartımın ses kartındandır, biraz eskidir kendisi. Bunlar dışında kulaklık beni hiç rahatsız etmedi, hem ses konusunda hem ergonomi. Birkaç defa kulaklık masadan düştü ama hiçbir şey olmadı. Yani benden sağlamlık konusunda tam not aldı. Bence siz bu kulaklığı kaliteli bir ses kartı ile kullanırsanız mikrofonu yayın yapacak bir kalitede olur. Mikrofonu sabit olmadığından kendinize göre ayarlayabilir ve kullanmadığınız zaman yukarı kaldırarak susturabilirsiniz. Böylelikle mikrofonunuz programda veya oyunda açık kalsa bile sesiniz karşı tarafa iletilmiyor, en sevdiğim özelliğinden biri de bu.

Şöylece özetlemem gerekirse kulaklığı kullandığım hiçbir dakika rahatsız olmadım. Gayet ergonomik ve kaliteli bir kulaklık. Bence aynı fiyata alınacak 7.1, USB ses kartlı, titreşim motorlu kulaklıklardan daha iyi. Kulaklığı ise İTOPYA Bilgisayar'dan, 196 TL'ye (Kulaklık + kargo) aldım. Şu sıralar kulaklık 209 TL kadar bir fiyata satılıyor, gene aynı sitede. İsteyene kulaklığı aldığım site: Kingston HYPERX CLOUD Stinger Siyah Gaming Kulaklık | ITOPYA

Bu da kulaklığın en son hali (Genel olarak kullananlar bilir kulaklığın içindeki jelatinleri. Fotoğrafta belli olmamış ama hala üzerinde duruyorlar):
21476358_1008753795939797_181708973_n.jpg

Kulaklığı bana tavsiye eden @Diamoon ve @Barış Tolon'a çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam biraz konuyu hortlatacağım fakat hala bu sene içinde alınır mı şu an amazonda 470 lira.
Halen alınır ama bence ömrünü yitirdi kulaklık. Daha yeni modellere bakmanı tavsiye ederim.

Mesela bendeki kulaklık 3.5 yılını doldurdu: Kulaklığın suni derileri bayağı soyuldu ve mikrofonu, hoparlörden gelen sesi karşıya aktarıyor. Mikrofon konusu kronik denebilir ama daha yeni modellerde böyle bir sorun yok.

Halen alınır ama bence ömrünü yitirdi kulaklık. Daha yeni modellere bakmanı tavsiye ederim.

Mesela bendeki kulaklık 3.5 yılını doldurdu: Kulaklığın suni derileri bayağı soyuldu ve mikrofonu, hoparlörden gelen sesi karşıya aktarıyor. Mikrofon konusu kronik denebilir ama daha yeni modellerde böyle bir sorun yok.

Bende bu kulaklığı kullanıyordum ve çok memnundum fakat 1.5 yıl aradan sonra müzik dinlerken özellikle aşırı basslı müziklerde sool kulaklıkta titreşim başladı daha sonra titreşim kayboldu bu sefer de ses kalitesinde bariz azalma oldu. Servise yolladığımda para iadesi yapabileceğini söylediler yine bu kulaklıktan almak istiyordum fakat biraz araştırınca bazı yerlerde yaşadığım sorunun kronik sorun olduğunu kullanıma bağlı olarak kişiden kişiye farklı zamanlarda ortaya çıktığını öğrenince Cloud Alpha ile bu kulaklık arasında kaldım. Sizce Cloud Stinger kalitesini Cloud Alpha'da bulabilir miyim? @Hybrid Theory

Bende bu kulaklığı kullanıyordum ve çok memnundum fakat 1.5 yıl aradan sonra müzik dinlerken özellikle aşırı basslı müziklerde sool kulaklıkta titreşim başladı daha sonra titreşim kayboldu bu sefer de ses kalitesinde bariz azalma oldu. Servise yolladığımda para iadesi yapabileceğini söylediler yine bu kulaklıktan almak istiyordum fakat biraz araştırınca bazı yerlerde yaşadığım sorunun kronik sorun olduğunu kullanıma bağlı olarak kişiden kişiye farklı zamanlarda ortaya çıktığını öğrenince Cloud Alpha ile bu kulaklık arasında kaldım. Sizce Cloud Stinger kalitesini Cloud Alpha'da bulabilir miyim? @Hybrid Theory
Çok net bir şekilde Cloud Alpha almanı öneririm. Cloud Stinger'ın bazı kronik sıkıntılara sahip olduğunu 4 küsur yıl kullanınca anladım ve durum bahsettiğin gibi kullanıma bağlı olarak kişiden kişiye de farklılık gösteriyor. Bu kulaklığın yeni nesillerinde durum nedir bilmiyorum tahminime göre de bu sorunların hepsi halledilmiştir fakat Cloud Stinger zaten giriş seviyesinde tercih edilmesi gereken bir kulaklık. Bu durumda bütçe daha üst modellere yetiyorsa Cloud Alpha almak daha mantıklı olacaktır. Kısaca Cloud Stinger'ın kalitesini, Alpha'da çok rahat bulursun. Şimdiden hayırlı olsun, güle güle kullan.

Bu zamana kadarki tecrübemin bir kısmını anlatayım. Kulaklığın pedlerindeki suni deri kaplamaya dair hiçbir şey kalmadı, hepsi soyuldu. Mikrofonu yüksek seslerde yankı yapıyor. Son olarak da kulaklık üzerinden sesi ayarlamak istediğimde sesi her iki taraftan da eşit kısmıyor, biraz değiştirince mesela soldan daha az ses geliyor, sağdan gelen ses aynı kalıyor. Şu anda bütçem olsa çok net yeni nesil bir Cloud serisi veya eşdeğeri kaliteli bir kulaklık alırdım. İyi ki zamanında SN-RW1 yerine Cloud Stinger tercih ettim. SN-RW1'i almış olsaydım mümkün değil şimdiye kadar dayanmazdı :D

Son düzenleme:
Çok net bir şekilde Cloud Alpha almanı öneririm. Cloud Stinger'ın bazı kronik sıkıntılara sahip olduğunu 4 küsur yıl kullanınca anladım ve durum bahsettiğin gibi kullanıma bağlı olarak kişiden kişiye de farklılık gösteriyor. Bu kulaklığın yeni nesillerinde durum nedir bilmiyorum tahminime göre de bu sorunların hepsi halledilmiştir fakat Cloud Stinger zaten giriş seviyesinde tercih edilmesi gereken bir kulaklık. Bu durumda bütçe daha üst modellere yetiyorsa Cloud Alpha almak daha mantıklı olacaktır. Kısaca Cloud Stinger'ın kalitesini, Alpha'da çok rahat bulursun. Şimdiden hayırlı olsun, güle güle kullan.

Bu zamana kadarki tecrübemin bir kısmını anlatayım. Kulaklığın pedlerindeki suni deri kaplamaya dair hiçbir şey kalmadı, hepsi soyuldu. Mikrofonu yüksek seslerde yankı yapıyor. Son olarak da kulaklık üzerinden sesi ayarlamak istediğimde sesi her iki taraftan da eşit kısmıyor, biraz değiştirince mesela soldan daha az ses geliyor, sağdan gelen ses aynı kalıyor. Şu anda bütçem olsa çok net yeni nesil bir Cloud serisi veya eşdeğeri kaliteli bir kulaklık alırdım. İyi ki zamanında SN-RW1 yerine Cloud Stinger tercih ettim. SN-RW1'i almış olsaydım mümkün değil şimdiye kadar dayanmazdı :D

Benim yazmayi unuttuğum sorunlarida söylemişsiniz. Kulaklık üzerinden sesi ayarlama çalıştığımda bazen bir taraftan hiç ses gelmediği bile oluyordu son zamanlarda ama yine de ilk zamanları çok güzeldi. Bende 2 yıl boyunca kullandım herhangi bir kişiye sıfır ürün diye satsam sıfır ürün ile arasindaki farki anlayamaz dış görünüş açısından öyle bir durumdaydı. Herkesin dediği soyulma bende olmadı. Bu arada Cloud Alpha siparişi verdim bakalım eğer bu kulaklığıda beğenmezsem kronik sorunlarını bile bile uygun fiyatlı bulursam Stinger alacağım. Kulaklıklarda benim için müzik kalitesi oyundan önce geliyor galiba bu yüzden hep yanlış seçim yapıyorum. Stinger ise benim istediklerimi tam anlamıyla karşılayan bir kulaklıktı.(Dipnot:2 gün önce cloud 2 alıp iade ettim bu kulaklığında ona benzer ses vermesinden korkuyorum.) @Hybrid Theory

Son düzenleme:
Benim yazmayi unuttuğum sorunlarida söylemişsiniz. Kulaklık üzerinden sesi ayarlama çalıştığımda bazen bir taraftan hiç ses gelmediği bile oluyordu son zamanlarda ama yine de ilk zamanları çok güzeldi. Bende 2 yıl boyunca kullandım herhangi bir kişiye sıfır ürün diye satsam sıfır ürün ile arasindaki farki anlayamaz dış görünüş açısından öyle bir durumdaydı. Herkesin dediği soyulma bende olmadı. Bu arada Cloud Alpha siparişi verdim bakalım eğer bu kulaklığıda beğenmezsem kronik sorunlarını bile bile uygun fiyatlı bulursam Stinger alacağım. Kulaklıklarda benim için müzik kalitesi oyundan önce geliyor galiba bu yüzden hep yanlış seçim yapıyorum. Stinger ise benim istediklerimi tam anlamıyla karşılayan bir kulaklıktı.(Dipnot:2 gün önce cloud 2 alıp iade ettim bu kulaklığında ona benzer ses vermesinden korkuyorum.) @Hybrid Theory
Stinger ve Cloud II artık eskide kaldı. Bunların güncel versiyonları bulunmakta. Oldu da Cloud Alpha hoşuna gitmezse Cloud Stinger Core alabilirsin. Gerçi yanlış hatırlamıyorsam artık Stinger'lar beyaz renkli bir kutuyla geliyor. Fotoğraftaki kutuyla gelmiyor. (Bu fotoğrafı, kulaklık için açtığım konudan buldum :D) Bu arada dediklerine ben de katılıyorum. 4 yılı devirdikten sonra halen kulaklığın sağlam kalması ne kadar kaliteli de olduğunu gösteriyor ki kibar, nazik kullanmadım bu zamana kadar. Dışı çok yıprandı ama ses kalitesinden hala ödün vermiyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20170630_004011.jpg
    IMG_20170630_004011.jpg
    75,3 KB · Görüntüleme: 22
Stinger ve Cloud II artık eskide kaldı. Bunların güncel versiyonları bulunmakta. Oldu da Cloud Alpha hoşuna gitmezse Cloud Stinger Core alabilirsin. Gerçi yanlış hatırlamıyorsam artık Stinger'lar beyaz renkli bir kutuyla geliyor. Fotoğraftaki kutuyla gelmiyor. (bu fotoğrafı, kulaklık için açtığım konudan buldum :D) bu arada dediklerine ben de katılıyorum. 4 yılı devirdikten sonra halen kulaklığın sağlam kalması ne kadar kaliteli de olduğunu gösteriyor ki kibar, nazik kullanmadım bu zamana kadar. Dışı çok yıprandı ama ses kalitesinden hala ödün vermiyor.

Benim dış kutum beyazdı :).Şu an sizde herhangi bir sağ veya sol kulaklıkta titreme sorunu var mı özellikle basslı müziklerde veya ses seviyesinde bariz bir azalma falan var mı?
Benim dış kutum beyazdı :).Şu an sizde herhangi bir sağ veya sol kulaklıkta titreme sorunu var mı özellikle basslı müziklerde veya ses seviyesinde bariz bir azalma falan var mı?
@Hybrid Theory

Son düzenleme:

@Hybrid Theory
Demek o serilerde de kronik sorun var :D Basslı müziklerde bir sorun yok aksine yeni bir anakarta geçtiğim için kulaklık, kalitesini daha belirgin hale getirdi. Ses azalmasına bir şey diyemeyeceğim çünkü ben zaten yüksek seste kullanamıyorum. Mesela bir oyuna girdiğimde ilk işim ayarlara girip sesi kısmak oluyor, sonrasında da grafikleri ayarlamak :D

Demek o serilerde de kronik sorun var :D basslı müziklerde bir sorun yok aksine yeni bir anakarta geçtiğim için kulaklık, kalitesini daha belirgin hale getirdi. Ses azalmasına bir şey diyemeyeceğim çünkü ben zaten yüksek seste kullanamıyorum. Mesela bir oyuna girdiğimde ilk işim ayarlara girip sesi kısmak oluyor, sonrasında da grafikleri ayarlamak :D

Kirmizi kutu beyaz kutu fark eder mi? Sizde olan tek sorun soyulma ve ses açma kapama yerinde ses değiştirirken kulaklık ses dengesinin bozulması çok sanslisiniz. Bugün Cloud Alpha modeli elime ulasti ne Stinger'daki sesi ne de rahatligi alabildim ama tiz sesler Cloud 2'ye gore rahatsiz edici değildi. Galiba ses kartimda tam yeterli gelemedi aslında ses bayağı yüksek 70'den sonrasına çıkartmadım ama bir Stinger gelmiyor hiçbiri bana Stinger kronik sorundan korkmasam 1 sn durmam alırım. @Hybrid Theory

Kirmizi kutu beyaz kutu fark eder mi? Sizde olan tek sorun soyulma ve ses açma kapama yerinde ses değiştirirken kulaklık ses dengesinin bozulması çok sanslisiniz. Bugün Cloud Alpha modeli elime ulasti ne Stinger'daki sesi ne de rahatligi alabildim ama tiz sesler Cloud 2'ye gore rahatsiz edici değildi. Galiba ses kartimda tam yeterli gelemedi aslında ses bayağı yüksek 70'den sonrasına çıkartmadım ama bir Stinger gelmiyor hiçbiri bana Stinger kronik sorundan korkmasam 1 sn durmam alırım. @Hybrid Theory
Hayırlı olsun. Belki psikolojik de olabilir durum. Stinger'ı çok sevdiğin için bir şekilde diğer kulaklıklardan aldığın deneyimle Stinger'dan aldığın deneyim örtüşmüyordur. Ben de açıkçası Stinger haricinde bir kulaklık kullandığımda rahat edemiyorum. Mesela geçen haftalarda JD 711'i denedim. 7.1, 3D çevresel ses falan bir dünya özelliği var ama müzik dinliyorum, hiç rahat edemiyorum. Sesler net değil hafif bir boğuluyor yani hissedebiliyorum onu ve ses şiddeti aşırı fazla. Hoparlör yerine bile kullanırsın. Bu arada beyaz kutu dememin sebebi yeni seriler beyaz kutularla geliyor. Ben de kronik sorunların bu serilerle çözüldüğünü düşünmüştüm. Tabi bu sorunlar kağıt üzerinde bulunmadığı için tamamen kullanıcı deneyimleriyle bağlantılı. Pek bir şey değişmemiş. Harici bir ses kartı kullanıyor musun yoksa onboard üzerinden mi alıyorsun? Onboard ise hangi anakartı kullanıyorsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı