HyperX Cloud Stinger ile 2 Ay

Bundan birkaç konu önce açmış olduğum Rampage SN RW 1 vs Logitech G230 adlı konu başlığı altında bu kulaklığı almaya karar vermiştim ve şimdi ise bu kulaklıkla geçirdiğim 2 aylık deneyimi size anlatacağım.

Kulaklığı kutudan çıkardığım anda hafifliğini ve pedlerin yumuşaklığını hissettim. Pedlerin yumuşaklığı, daha önceki kullandığım kulaklıklara oranla daha yumuşaktı ve kulağı ağrıtacak cinsten değildi. Ayrıca bu pedlerin içindeki süngerlerin standart kulaklıklardakinden olmadığını da öğrendim, yani bunlarda farklı bir teknoloji varmış. Kulaklığı takıp kullanmaya başladığım zaman ise kafamda sanki tüy varmış gibi hissediyorum. Ayrıca pedleri dediğim gibi yumuşak olduğundan kulağı rahatsız etmiyordu, uzun kullanımlarda bazen kafamda kulaklığı hissetmiyordum bile. Şu zamana kadar kulaklık beni hiç rahatsız etmedi. Kulaklığı bu zamana kadar hem telefonda hem de bilgisayarımda kullandım. Kulaklık standart olarak tek Jak girişli olarak geldiği için yanında hem mikrofona hem de kulaklığa dönüştüren kablosu ile geliyordu. Böylelikle kulaklığı telefonuma takacağım zaman birini kullanıp öbüründen olmuyordum. Şimdi esas benim ses kalite deneyimlerime gelelim.

Kulaklık 50mm sürücüler ile geldiğinden ses kalitesi harikaydı. Ayrıca kulağı parçalayacak derecede de bir bası yoktu. Müziği son sese de alsam ses de bozulma olmuyordu. Mikrofonu ise iyi bir ses kartınız varsa temiz ve net bir ses iletiyor. Yoksa sadece Windows üzerinden sesinizi dinlettiğinizde hışırtı alıyordunuz. Bunun dışında Discord ve Steam çağrılarında konuştuğum kişilere (veya arkadaşlarıma) hep şu soruları soruyordum:''Hiç hışırtı veya cızırtı geliyor mu?''. Cevapları hayır veya çok az oluyordu Hatta kendim de test ettim, gerçekten de çok az bir hışırtı vardı. O da büyük ihtimalle anakartımın ses kartındandır, biraz eskidir kendisi. Bunlar dışında kulaklık beni hiç rahatsız etmedi, hem ses konusunda hem ergonomi. Birkaç defa kulaklık masadan düştü ama hiçbir şey olmadı. Yani benden sağlamlık konusunda tam not aldı. Bence siz bu kulaklığı kaliteli bir ses kartı ile kullanırsanız mikrofonu yayın yapacak bir kalitede olur. Mikrofonu sabit olmadığından kendinize göre ayarlayabilir ve kullanmadığınız zaman yukarı kaldırarak susturabilirsiniz. Böylelikle mikrofonunuz programda veya oyunda açık kalsa bile sesiniz karşı tarafa iletilmiyor, en sevdiğim özelliğinden biri de bu.

Şöylece özetlemem gerekirse kulaklığı kullandığım hiçbir dakika rahatsız olmadım. Gayet ergonomik ve kaliteli bir kulaklık. Bence aynı fiyata alınacak 7.1, USB ses kartlı, titreşim motorlu kulaklıklardan daha iyi. Kulaklığı ise İTOPYA Bilgisayar'dan, 196 TL'ye (Kulaklık + kargo) aldım. Şu sıralar kulaklık 209 TL kadar bir fiyata satılıyor, gene aynı sitede. İsteyene kulaklığı aldığım site: Kingston HYPERX CLOUD Stinger Siyah Gaming Kulaklık | ITOPYA

Bu da kulaklığın en son hali (Genel olarak kullananlar bilir kulaklığın içindeki jelatinleri. Fotoğrafta belli olmamış ama hala üzerinde duruyorlar):
21476358_1008753795939797_181708973_n.jpg

Kulaklığı bana tavsiye eden @Diamoon ve @Barış Tolon'a çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun. Belki psikolojik de olabilir durum. Stinger'ı çok sevdiğin için bir şekilde diğer kulaklıklardan aldığın deneyimle Stinger'dan aldığın deneyim örtüşmüyordur. Ben de açıkçası Stinger haricinde bir kulaklık kullandığımda rahat edemiyorum. Mesela geçen haftalarda JD 711'i denedim. 7.1, 3D çevresel ses falan bir dünya özelliği var ama müzik dinliyorum, hiç rahat edemiyorum. Sesler net değil hafif bir boğuluyor yani hissedebiliyorum onu ve ses şiddeti aşırı fazla. Hoparlör yerine bile kullanırsın. Bu arada beyaz kutu dememin sebebi yeni seriler beyaz kutularla geliyor. Ben de kronik sorunların bu serilerle çözüldüğünü düşünmüştüm. Tabi bu sorunlar kağıt üzerinde bulunmadığı için tamamen kullanıcı deneyimleriyle bağlantılı. Pek bir şey değişmemiş. Harici bir ses kartı kullanıyor musun yoksa onboard üzerinden mi alıyorsun? Onboard ise hangi anakartı kullanıyorsun?

Teşekkür ederim.Onboard üzerinden alıyorum sesi. Anakartım Intel HM370.laptopa bağlayıp kullanıyorum. Ses kartımda ALC269. @Hybrid Theory
Hayırlı olsun. Belki psikolojik de olabilir durum. Stinger'ı çok sevdiğin için bir şekilde diğer kulaklıklardan aldığın deneyimle Stinger'dan aldığın deneyim örtüşmüyordur. Ben de açıkçası Stinger haricinde bir kulaklık kullandığımda rahat edemiyorum. Mesela geçen haftalarda JD 711'i denedim. 7.1, 3D çevresel ses falan bir dünya özelliği var ama müzik dinliyorum, hiç rahat edemiyorum. Sesler net değil hafif bir boğuluyor yani hissedebiliyorum onu ve ses şiddeti aşırı fazla. Hoparlör yerine bile kullanırsın. Bu arada beyaz kutu dememin sebebi yeni seriler beyaz kutularla geliyor. Ben de kronik sorunların bu serilerle çözüldüğünü düşünmüştüm. Tabi bu sorunlar kağıt üzerinde bulunmadığı için tamamen kullanıcı deneyimleriyle bağlantılı. Pek bir şey değişmemiş. Harici bir ses kartı kullanıyor musun yoksa onboard üzerinden mi alıyorsun? Onboard ise hangi anakartı kullanıyorsun?

Mesela YouTube'dan falan video izlerken Stinger ile sanki videoyu çekenlerle aynı ortamda bulunmuş gibi geliyordu ses, videodaki her detay sesi duyabiliyordum fakat Alpha'da öyle değil. Bir de Alpha çok baskı yapıyor kulaklara, Stinger biraz daha geniş ve bol du.

Reis o kutu farkını çözdüm galiba. Biri ee modeli diğerina modeli. Hiçbir farkı yok sadece region farklılığından dolayı kutular değişikmiş.
@Hybrid Theory

Son düzenleme:
Teşekkür ederim.Onboard üzerinden alıyorum sesi. Anakartım Intel HM370.laptopa bağlayıp kullanıyorum. Ses kartımda ALC269. @Hybrid Theory

Mesela YouTube'dan falan video izlerken Stinger ile sanki videoyu çekenlerle aynı ortamda bulunmuş gibi geliyordu ses, videodaki her detay sesi duyabiliyordum fakat Alpha'da öyle değil. Bir de Alpha çok baskı yapıyor kulaklara, Stinger biraz daha geniş ve bol du.
Bende Gigabyte B450M S2H var. Önceden ASUS M4A78LT-M LE kullanıyordum. Arada çok ciddi bir fark oldu, yani hissedebiliyorum onu :D

Stinger çok rahat bir kulaklık fakat bence kulaklığın kafayı biraz da sıkması gerekiyor. Mesela ders çalışırken kimi zaman da müzik dinliyorum, boynumu eğdikçe kulaklık da aşağı kayıyor.

Bende Gigabyte B450M S2H var. Önceden ASUS M4A78LT-M le kullanıyordum. Arada çok ciddi bir fark oldu, yani hissedebiliyorum onu :D

Stinger çok rahat bir kulaklık fakat bence kulaklığın kafayı biraz da sıkması gerekiyor. Mesela ders çalışırken kimi zaman da müzik dinliyorum, boynumu eğdikçe kulaklık da aşağı kayıyor.

3 kulaklığıda test etmiş biri olarak dediğiniz doğru diğerlerine göre biraz daha bol. Fakat kafamı eğince düşme hissi yaşamadım. Size bir şey sormam istiyorum siz ee olan modelimi yoksana olan modelimi kullanıyorsunuz?

3 kulaklığıda test etmiş biri olarak dediğiniz doğru diğerlerine göre biraz daha bol. Fakat kafamı eğince düşme hissi yaşamadım. Size bir şey sormam istiyorum siz ee olan modelimi yoksana olan modelimi kullanıyorsunuz?
Hangi model olduğunu bilmiyorum fakat dediğim gibi (ekteki) kutusu şu kırmızılı-siyahlı olandan geldi.

Dosya Ekleri

• hcs case.jpg
    hcs case.jpg
    7,2 KB · Görüntüleme: 29
Hangi model olduğunu bilmiyorum fakat dediğim gibi (ekteki) kutusu şu kırmızılı-siyahlı olandan geldi.

Reis araştırmalarım sonucuna modellerınde benim de yaşamış olduğum titreşim sorunu gibi sorunlar olmuyor fakatna modellerinde beyaz kutulu olanlarda belli bir kullanımdan sonra titreşim sorunu başlıyor çok garip oysaki her iki modelde aynı HyperX'e sorsan.

Reis araştırmalarım sonucuna modellerınde benim de yaşamış olduğum titreşim sorunu gibi sorunlar olmuyor fakatna modellerinde beyaz kutulu olanlarda belli bir kullanımdan sonra titreşim sorunu başlıyor çok garip oysaki her iki modelde aynı HyperX'e sorsan.
Bunu ilk defa senden duydum. Daha yeni bir versiyon olmasına rağmen beyaz kutulu modellerde olmasını garipsedim.

Bunu ilk defa senden duydum. Daha yeni bir versiyon olmasına rağmen beyaz kutulu modellerde olmasını garipsedim.

5 kişiye sordum 3'ü benim gibi EE modelini kullanıp aynı titreşim sorununu yaşamış 2 side senin gibi NA modelini kullanmış ve bu sorunu yaşamamış. Tesadüf olduğunu düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı