Hyprland tuş kombinasyonları çalışmıyor

SinanE.Z

Picopat
Daha fazla  
Merhaba,
Uzun zaman sonra elimi alıp anca bilgisayar ile ilgilenmeye vakit bulabildim. Şimdi ise makineye Linux kurdum. Hazır fırsattan istifade. Ventoy ile boot edip archinstalldan kurulum yaptım. Hyprland seçtim. Her şey tamam ama sorun şu ki, yükleme ekranı bittikten sonra giriş yaptığımda hyperland ekranında takılıyor. Klavye komutları algılamıyor. Us klavye. Super + m/q yapıyorum yazdığı gibi ama tık yok. Hiçbir tuş çalmıyor. Yardımcı olabilir misiniz? Otomatik kurulum sonucu mudur bu? Ne yapmam lazım?

IMG_20231014_011422_copy_1229x922_copy_1326x995.jpg
IMG_20231014_010225_copy_952x715_copy_953x716.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Uzun zaman sonra elimi alıp anca bilgisayar ile ilgilenmeye vakit bulabildim. Şimdi ise makineye Linux kurdum. Hazır fırsattan istifade. Ventoy ile boot edip archinstalldan kurulum yaptım. Hyprland seçtim. Her şey tamam ama sorun şu ki, yükleme ekranı bittikten sonra giriş yaptığımda hyperland ekranında takılıyor. Klavye komutları algılamıyor. Us klavye. Super + m/q yapıyorum yazdığı gibi ama tık yok. Hiçbir tuş çalmıyor. Yardımcı olabilir misiniz? Otomatik kurulum sonucu mudur bu? Ne yapmam lazım?

Eki Görüntüle 1976396Eki Görüntüle 1976397

Şu an Hyprland açılmış zaten.
Öncelikle CTRL+alt+F4 atıp tty geçip Hyprland Nemo ve Kitty'i indir. Nemo yerine Thunar da indirebilirsin.
Ardından Nano ile Config dosyasını açıp düzenle. Şimdilik klavye Layout'unuz düzenlesen yeter muhtemelen.
Paketleri kurduktan sonra aşağıdaki komutları sırasıyla girip SDDM ekranına geç ve giriş yap.

Bash:
sudo systemctl stop sddm.service

sudo systemctl start sddm.service

Şu an Hyprland açılmış zaten.
Öncelikle CTRL+alt+F4 atıp tty geçip Hyprland nemo ve Kitty'i indir. Nemo yerine Thunar da indirebilirsin.
Ardından nano ile Config dosyasını açıp düzenle. Şimdilik klavye Layout'unuz düzenlesen yeter muhtemelen.
Paketleri kurduktan sonra aşağıdaki komutları sırasıyla girip SDDM ekranına geç ve giriş yap.

Bash:
sudo systemctl stop sddm.service

sudo systemctl start sddm.service

Wayland ve nemo indirip SDDM ekranına geçince otomatik giriş ekranına girip oradan da boş bir sayfaya atıyor. Yine klavyenin tepki vermediği.

FN+super ile kilit varsa açmayı deneyin.

Orasını halletim zaten başta istiyor da şimdi de girmiyor SDDM'den.

Dosya Ekleri

• IMG_20231014_082531_copy_537x402.jpg
    IMG_20231014_082531_copy_537x402.jpg
    97,2 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı