i5 10300H RTX 2060 laptop Warzone 45 FPS normal mi?

Hocam şunları dener misiniz?

- DDU ile ekran kartı driver'ını silip tekrardan yüklemek.

- Bios güncellemesi yapmak.

- Bir de ekranınızı 144 Hz'e aldınız mı?

Ek olarak internette undervolt yaparak sorunu çözenler olmuş.

Bir de son olarak şuradaki arkadaşın çözümüyle Reddit üstünde bayağı bir kişinin sorunu çözülmüş göz atmanızı tavsiye ederim. Low FPS, low GPU usage and drivers issue in Acer predator helios 300
DDU zaten denedim, BIOS güncel.
Hocam gelişmiş güç ayarları kısmının fotoğrafını atar mısınız? Bir de oyunda hangi ekran kartı seçili oynuyorsunuz? Bir de NVIDIA denetim masasında ekran kartı kullanımı optimum güçte olabilir. Onu yüksek performansı tercih et yapın.
Gelişmiş güç ayarları derken? Oyunu RTX 2060 ve İntel UHD Graphics ile oynuyorum.

Minecraft ile steam FPS değerli olan monitöre bağladığımda aldığım FPS. MSI Afterburner ile aldığım FPS değerli PUBG'de laptop monitörü ile aldığım değerler kafayı yiyeceğim.
Madem monitörde bu FPS yi alacaktım o zaman masaüstü toplardım bu nedir ya.
Minecraft ile steam FPS değerli olan monitöre bağladığımda aldığım FPS. MSI Afterburner ile aldığım FPS değerli PUBG'de laptop monitörü ile aldığım değerler kafayı yiyeceğim.

Dosya Ekleri

• IMG-20201028-WA0026.jpeg
    IMG-20201028-WA0026.jpeg
    74,6 KB · Görüntüleme: 64
  • IMG_20201028_095006.jpg
    IMG_20201028_095006.jpg
    114,3 KB · Görüntüleme: 72
  • IMG-20201028-WA0034.jpeg
    IMG-20201028-WA0034.jpeg
    79,1 KB · Görüntüleme: 81
İşlemciyi arka planda kullanan başka bir uygulama var mı? Yoksa işlemcinin gücü yetmiyor. İşlemci kullanımı %90 üzeriyken ekran kartı %60-80 arasında dolaşıyor. i5 10300H 100-120FPS'ye kadar throttle olmadan ekran kartını besleyebiliyor olmalı. Intel driverlarını da güncelleyebilirsin.

İşlemciyi arka planda kullanan başka bir uygulama var mı? Yoksa işlemcinin gücü yetmiyor. İşlemci kullanımı %90 üzeriyken ekran kartı %60-80 arasında dolaşıyor. i5 10300H 100-120FPS'ye kadar throttle olmadan ekran kartını besleyebiliyor olmalı. Intel driverlarını da güncelleyebilirsin.
Yok başka bir uygulama. Discord açık sadece.

Merhaba arkadaşlar, daha önce birkaç konu daha açmıştım aldığım laptop ile ilgili biliyorum içinizden çok küfür ediyorsunuzdur bunun sorunları da bitmedi diye. :) İçim rahat etmiyor öbür türlü. Videoda görülen ayarlar da gördüğünüz değerli alıyorum, bu normal mi? RTX 2060, i5 10300H, 16 GB tek kanal RAM. Sürücülerim hepsi güncel. Normal de videolara baktığım da 70-80 FPS alıyorlar fakat ben ortalama 45-50 FPS alıyorum. Sorunun ne olduğunu 6 gündür çözemedim, artık gözüme uyku girmiyor. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kendiniz söylemişsiniz zaten tek kanal ram kullanıyorum diye. Böyle CPU bound bir oyun için normal.

Aynı sorunları ben de GTX 1660 Ti ile yaşamaktayım. Çözümü şu anlık RAM satın almak dışında yok gibi. Bir ihtimal Advanced BIOS'a girilebilir.

Geri
Yukarı