i5 10300H RTX 2060 laptop Warzone 45 FPS normal mi?

Laptop monitörleri ile alakalı bir sıkıntı bu. Başkalarında da sizinki gibi oluyor. Nedenini tam hatırlamıyorum ama laptopları monitöre bağlayınca bazı laptoplarda FPS artışı oluyor.

Neredeyse iki kat.
Evet benim bilgisayarımda başlıktaki bilgisayar zaten ve dün denediğimde FPS artışını kendi gözümle gördüm ve fotoğraflarıda paylaştım biraz önce bence sorun tek kanal RAM den değil.

Laptop monitörleri ile alakalı bir sıkıntı bu. Başkalarında da sizinki gibi oluyor. Nedenini tam hatırlamıyorum ama laptopları monitöre bağlayınca bazı laptoplarda FPS artışı oluyor.

Neredeyse iki kat.
Nedeni MUX Switch. Harici bir ekrana bağlayınca İntel UHD Graphics tamamen devre dışı kalıyor. Böylelikle asıl güçlü kartın tam gücünden yararlanabiliyoruz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada ben TV'ye bağlayıp test ettim. Dağlar kadar fark var arada.

Neredeyse iki kat.
Hocam sence elimdeki 16 GB RAM'i satıp 2x8 mi yapayım yoksa 750 TL daha verip 32 mi yapayım?

Ya arkadaşlar gözünüzü seveyim minecraft gibi bir oyunda 200 FPS alıyorum sizce normal mi :). Monitöre bağlıyorum 1000 leri görüyor PC.

Nedeni mux Switch. Harici bir ekrana bağlayınca Intel UHD Graphics tamamen devre dışı kalıyor. Böylelikle asıl güçlü kartın tam gücünden yararlanabiliyoruz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
burada ben TV'ye bağlayıp test ettim. Dağlar kadar fark var arada.

Hocam sence elimdeki 16 GB RAM'i satıp 2x8 mi yapayım yoksa 750 TL daha verip 32 mi yapayım?

Hocam RAM'lerinizin markası ve modelini CPU-Z indirip öğrenebilirsiniz. CPU-Z indirin. Sonrasında SPD ve Memory kısmının fotoğraflarını atın.

Dosya Ekleri

• 4.png
    4.png
    9,7 KB · Görüntüleme: 50
  • 5.png
    5.png
    10,8 KB · Görüntüleme: 39

Ramleriniz 3200MHz sanırsam. @Mustafafnt. Sizin RAM modelinizi internet üzerinden inceledim fakat 8 GB halini bulamadım. Hatta 16 GB halini Amazon'da buldum ama farklı bir sürümü. Bence hiç riske girmeden böyle kullanmaya devam edin. Şimdi size 3200MHz RAM öneririm 8 GB farklı bir marka ama uyumlu çalışıp bilgisayar açılır mı garantisini veremem. Siz en iyisi monitöre bağlayıp oynayın :D.

Geri
Yukarı