i5 11600K XFX 6600XT sistem oyunda düşük FPS veriyor

Şimdi testleri gerçekleştiriyorum sonucu sizlerle paylaşıyor olacağım beklemede kalın rica ediyorum arkadaşlar

Tek kanal RAM kullanımı gördüm, Warzone hem işlemciye hem ekran kartına işkence çektiren bir oyun. Tek kanal RAM işlemci performansını çok etkiliyor.

Sıcaklıklarınız ve güç tüketimleriniz ne durumda?

Merhaba şu anda testi başlatıyorum 1080p 8X MSAA ile 10 dakika
Tek kanal RAM kullanımı gördüm, Warzone hem işlemciye hem ekran kartına işkence çektiren bir oyun. Tek kanal RAM işlemci performansını çok etkiliyor.

Sıcaklıklarınız ve güç tüketimleriniz ne durumda?
ekran kartı sıcaklıgı max 76 goruyor bu değerleri verirken işlemci ullanımı %97 sıcaklıgı bılmıyourm bakmadım sımdı funmark testı yapıyorum 10 dakika

İşlemci sıcaklığına da bakın, Warzone gibi bir oyunda sıcaklık kaynaklı frekans kısması hoş olmaz.

B560'ın kötü modelleri 11400F'i dahi doğru düzgün besleyemiyor hatta bazı modellerde güç limiti dahi kaldırılamıyor. K modeli bir işlemci ve daha güçlü bir işlemci için daha zayıf bir anakart nasıl sorun olmuyor? Her neyse amacımız yardımcı olmak tartışmak değil.

Güç limitini BIOS'tan kaldırabiliyorsun. Oyunda o işlemci en fazla 100W çeker zaten ki o kadar bile çekmez. 100W çeken bir işlemci için soğutucusuz B560 yeter.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda 8 dakika oldu durum boyle FurMark'da
10 dakikalık furmark testtinde max 80derece gördü %25 de calısıyordu fan 8xmsaa da 1080
Arkadaşlar oyunu açtım ilk 3 dakikası işlemci 100 derece@TLP

10 dakikalık furmark testtinde max 80derece gördü %25 de calısıyordu fan 8xmsaa da 1080
Arkadaşlar oyunu açtım ilk 3 dakikası işlemci 100 derece @TLP
Video işlemci sıcaklığı oyunun 3 dakikasi

Dosya Ekleri

• IMG20220425220313.jpg
    IMG20220425220313.jpg
    168 KB · Görüntüleme: 29
  • Ekran görüntüsü 2022-04-25 215637.png
    Ekran görüntüsü 2022-04-25 215637.png
    50,9 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
Arkadaşlar oyunu açtım ilk 3 dakikası işlemci 100 derece@TLP

Etiketlenmeden etiketlenişimi gördüm 😎

İşlemci sıcaklıktan sebep voltaj kısıyor, soğutucu montajında bir problem olmalı. Onu kontrol edin.

Etiketlenmeden etiketlenişimi gördüm 😎

İşlemci sıcaklıktan sebep voltaj kısıyor, soğutucu montajında bir problem olmalı. Onu kontrol edin.
İşlemci soğutucunun montajında sıkıntı var sanırım. Söküp tekrar düzgünce takar mısın? Termal macunu fazla mı sürdün?
@Sir Benjamin şimdi etiketleyebildim sanırı :)
çok ciddi bir artıs kasayı acıp kontrol edicem şimdi hazır bir kasa aldıgım için laptop takası yaptım sıstem daha 2 aylık sıfır sıstem umarım becerebilirim

Büyük ihtimal düzelecektir montajı düzgün yaptıktan sonra, soğutucuyu fazla sıkmayın sistem boot etmez. Kararında sıkın.

Yeni konular

Geri
Yukarı