i5 11600K XFX 6600XT sistem oyunda düşük FPS veriyor

Güç limitini BIOS'tan kaldırabiliyorsun. Oyunda o işlemci en fazla 100W çeker zaten ki o kadar bile çekmez. 100W çeken bir işlemci için soğutucusuz B560 yeter.
Yani olay tamamen çektiği güç miktarı öyle mi soğutucu panele falan gerek yok? Çok merak ediyorum kaç yaşındasınız?
Yani olay tamamen çektiği güç miktarı öyle mi soğutucu panele falan gerek yok? Çok merak ediyorum kaç yaşındasınız?
16 imiş anlaşıldı bugünlük internet yeterli sanırım benim için. İnsanlara yanlış bilgi vermezseniz sevinirim. Moderatörler nedense bu konuda hassas değil.

Baktım, Gamepower'ın dandik bir soğutucusu işte. 11600K için hiç de yeterli bir termal çözüm değil.

Tam anlayamadım, soğutucuyu hafifçe sallayın. Sallanıyorsa zaten montajı dengesizdir, mandalları açtığınızda sanırım arkadan çıkaracaksınız dişleri. Tabii bilmiyorum montaj kitapçığı varsa ona bi' bakın derim.

11600K gibi önünü açsan uçacak bir işlemci için Gamepower'ın dandik soğutucusunu kullanmayın. Soğutucu da değiştirmeni öneririm. Onun için ayrı bir konu açar, bütçeni belirtirsin. En F/P olacak ürün sana önerilir.
Onun dışında sallasan gelmesi lazım. Elinde kitapçık varsa ona bakman bize sormandan daha yararlı olur.

Baktım, Gamepower'ın dandik bir soğutucusu işte. 11600K için hiç de yeterli bir termal çözüm değil.

Tam anlayamadım, soğutucuyu hafifçe sallayın. Sallanıyorsa zaten montajı dengesizdir, mandalları açtığınızda sanırım arkadan çıkaracaksınız dişleri. Tabii bilmiyorum montaj kitapçığı varsa ona bi' bakın derim.
Şöyle soyliyeyim size o zaman hiç sallanmiyor gayet sabit ve sağlam duruyor bende lenova legion i7 1750h. 1660 ti 16 GB ram 256 ssd 1tb harddiskli bir cihaz vardı 34 ay garantili onu verdim kafa kafaya bunu aldım

Monitör: GİGABYTE M27F (+KVM)

İNTEL İ5 11600k İŞLEMCİ
XFX RX 6600XT CORE EKRAN KARTI
GİGABYTE B560M OC ANAKART
APACER PANTER BLACK 16GB RAM
Hİ LEVEL 512GB M2 SSD
HYPERZELDA ARGB GAMİNG ATX KASA
GAME POWER 650W BRONZE PSU
GAMEPOWER RGB CPU SOĞUTUCU
GAMİNG KLAVYE

2 aylık olarak bunu aldım

PSU da kötü soğutucu da, soğutucu kule tipi falan olur diye beklemiştim ama dandik bir şey çıktı. Soğutucu değiştirin, çünkü montajı düzeltseniz bile tatmin etmez sizi o soğutucu sıcaklıklar olarak.

11600K gibi önünü açsan uçacak bir işlemci için Gamepower'ın dandik soğutucusunu kullanmayın. Soğutucu da değiştirmeni öneririm. Onun için ayrı bir konu açar, bütçeni belirtirsin. En F/P olacak ürün sana önerilir.
Onun dışında sallasan gelmesi lazım. Elinde kitapçık varsa ona bakman bize sormandan daha yararlı olur.
dostum tesekkur ederım yorumun ıcın hiç sallanmıyorcıkartmayı beceremedim yarın birbilgisayarcıya getiricem orda baktırıcam acıkcası seninde ekran kartı benımkıyle aynı warzone dakac fps alıyorsun oynadıysan ? ayrıca videolarda ben adamların bu işlemci ve bu ekran kartıyla 160 fps 150 fps aldıgını goruyorum net bir şekilde

@GokhanKas Warzone oynamıyorum maalesef. Ne söylesem yalan olur. Senin sorunun işlemci. İşlemcin sıcaklıktan dolayı frekans ve voltaj düşürüyor. Bu da düşük performans demek. Bu soğutucu bu işlemciye yaramaz. Yeni bir soğutucu şart. Bütçen var mı ve varsa ne kadar?

@GokhanKas Warzone oynamıyorum maalesef. Ne söylesem yalan olur. Senin sorunun işlemci. İşlemcin sıcaklıktan dolayı frekans ve voltaj düşürüyor. Bu da düşük performans demek. Bu soğutucu bu işlemciye yaramaz. Yeni bir soğutucu şart. Bütçen var mı ve varsa ne kadar?
iletişim için discord veya telegram varmı peki hocam rica etsem

Geri
Yukarı