i5-13500 100 dereceye çıkıyor

berkanozcnn

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, sistemi yeni topladım. Buna rağmen işlemci boşta 40 derece çalışıyor. Opera'da YouTube'da videoların üzerine fareyi götürdüğümde fan birden uçağa dönüyor. CPU sıcaklığı 70-80'lere kadar çıkıyor. Bazı web sitelerde ise 95 dereceleri buluyor. En basit oyunları oynarken, mesela LoL'de 65-70 derecelerde geziyor CPU. Hatta Valheim oynarken sistem birden çok kere 100 dereceye çıktı. 90 derecelerde dolaştığı da çok oluyor. Fan kilitleri gayet düzgün şekilde oturmuş durumda, kontrol ettim. Sizce bu neden kaynaklı olabilir? Yazılımsal bir problemden şüphelendiğim için format attım hala tarayıcıda dolaşırken 55-65 arası geziyor CPU. normal olduğunu düşünmüyorum.

Sistem:
  • Intel i5-13500
  • Gigabyte RTX 3070
  • Gigabyte H610M
  • 16 GB RAM

Arkadaşlar, sistemi yeni topladım. Buna rağmen işlemci boşta 40 derece çalışıyor. Opera'da YouTube'da videoların üzerine fareyi götürdüğümde fan birden uçağa dönüyor. CPU sıcaklığı 70-80'lere kadar çıkıyor. Bazı web sitelerde ise 95 dereceleri buluyor. En basit oyunları oynarken, mesela LoL'de 65-70 derecelerde geziyor CPU. Hatta Valheim oynarken sistem birden çok kere 100 dereceye çıktı. 90 derecelerde dolaştığı da çok oluyor. Fan kilitleri gayet düzgün şekilde oturmuş durumda, kontrol ettim. Sizce bu neden kaynaklı olabilir? Yazılımsal bir problemden şüphelendiğim için format attım hala tarayıcıda dolaşırken 55-65 arası geziyor CPU. Normal olduğunu düşünmüyorum.

Sistem:
  • Intel i5-13500
  • Gigabyte RTX 3070.
  • Gigabyte H610M.
  • 16 GB RAM.

Soğutucunuz nedir?

Arkadaşlar, sistemi yeni topladım. Buna rağmen işlemci boşta 40 derece çalışıyor. Opera'da YouTube'da videoların üzerine fareyi götürdüğümde fan birden uçağa dönüyor. CPU sıcaklığı 70-80'lere kadar çıkıyor. Bazı web sitelerde ise 95 dereceleri buluyor. En basit oyunları oynarken, mesela LoL'de 65-70 derecelerde geziyor CPU. Hatta Valheim oynarken sistem birden çok kere 100 dereceye çıktı. 90 derecelerde dolaştığı da çok oluyor. Fan kilitleri gayet düzgün şekilde oturmuş durumda, kontrol ettim. Sizce bu neden kaynaklı olabilir? Yazılımsal bir problemden şüphelendiğim için format attım hala tarayıcıda dolaşırken 55-65 arası geziyor CPU. Normal olduğunu düşünmüyorum.

Sistem:
  • Intel i5-13500
  • Gigabyte RTX 3070.
  • Gigabyte H610M.
  • 16 GB RAM.

Stok soğutucu mu?

Sistem:
  • Intel i5-13500
  • Gigabyte RTX 3070.
  • Gigabyte H610M.
  • 16 GB RAM.

ThrottleStop'tan Turbo'yu kapayabilirsin.

Geri
Yukarı