i5 3210M sistem ile Linux'a geçilmeli mi?

MicroWin1877

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, Windows'un kısıtlamaları ve basit oluşundan dolayı canım sıkılmaya başladı. Bu durumu düzeltebilmek için yeni bir şey denemeyi düşünüyorum. GNU/Linux'a başlamalı mıyım? Ayrıca hangi dağıtımı kullanmalıyım? Önerileriniz nelerdir? İşte sistem özelliklerim:
  • İşlemci: Intel Core i5-3210M
  • RAM: 8 GB DDR3.
  • Ekran kartı: Intel HD Graphics 4000.
  • SSD: Kingston 120 GB SATA 3

Merhaba, Windows'un kısıtlamaları ve basit oluşundan dolayı canım sıkılmaya başladı. Bu durumu düzeltebilmek için yeni bir şey denemeyi düşünüyorum. GNU/Linux'a başlamalı mıyım? Ayrıca hangi dağıtımı kullanmalıyım? Önerileriniz nelerdir? İşte sistem özelliklerim:

Oyun oynamıyorsan Windows da durman hata geç Linux'a.

Pardus veya türevini öneririm. Ama grafiker-editör'sen veya oyuncu Windows'dan ve Mac gibi sistemlerde kalmak mantıklı.

Oyun oynamıyorsan Windows da durman hata geç Linux'a.
Pardus veya türevini öneririm. Ama grafiker-editör'sen veya oyuncu Windows'dan ve Mac gibi sistemlerde kalmak mantıklı.
Hocalarım GNU/Linux'ta çoğunlukla programlama yapacağım. Hangi dağıtımı önerirsiniz?

Geçin. Linux Mint cinnamon öneririm.
Ubuntu'ya da Linux Mint dağıtımını kullanabilirsiniz.
Hocalarım Linux Mint'i bir gün kurmayı deneyeceğim. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı