i5 8. nesil MacBook Pro oyun oynatır mı?

Windows kurulur ise oynatıyor ama her oyunu değil tabii düşük sistem isteyenleri.
Bence Intel işlemcili bir oyun bilgisayarı alın ben öyle yaptım marka olarak HP tercih ettim.
Size tavsiyem oyun oynayacaksanız 4 GB ekran kartlı laptoplara bakın i5 10. nesil işlemcililer var GTX 1660 Ti, 1650 Ti ve AMD RX5000 serili ekran kartlı laptoplar var.

Mesela bu laptop olabilir ucuza bulunursa.
Dediğim gibi kararımı verdim.
Ben MacBook kadar gereksiz bilgisayar görmedim tek amacı hava atmak.

MacBook kullanları biraz kızdırdım galiba :D
Araştırınca anlıyorsun yani farklı kesime hitap ediyor ve gerçekten işini görüyor oyun dışında baktığın zaman çok iyi bir bilgisayar. Ama çok pahalı adamlar 200TL lik RAM'i 1500TL diyorlar. Gerçi 2021 sonunda Apple kendi işlemcisi olan Maclari tanıtacakmış bu daha ucuz anlamında olurda 2021 sonuna kadar kim öle kim kala.
Mac'ler genelde iş için tasarlandıkları için çok ince ve hafif olurlar. Apple'ın amacı da bu zaten. Böyle bilgisayarları alanların amacı oyun oynamak olmamalı. Çok ince oldukları için genelde harici bir ekran kartı barındırmazlar barındırsalar bile kırpılmış bir hali olur. Ama LOL,CS:GO,ETS2 gibi oyunları oynayabilirsiniz. Tavsiyem İ5 10.nesil bir Mac Air almanız.

Komik değil.😡
Aynen i3 işlemci bir süre sonra yetmez 750TL ile i5 almak çok daha mantıklı.

Dediğim gibi kararımı verdim.

Araştırınca anlıyorsun yani farklı kesime hitap ediyor ve gerçekten işini görüyor oyun dışında baktığın zaman çok iyi bir bilgisayar. Ama çok pahalı adamlar 200TL'lik RAM'i 1500TL diyorlar. Gerçi 2021 sonunda Apple kendi işlemcisi olan Mac'lari tanıtacakmış bu daha ucuz anlamında olurda 2021 sonuna kadar kim öle kim kala.

Aynen i3 işlemci bir süre sonra yetmez 750TL ile i5 almak çok daha mantıklı.

RAM'ler ne ara 200 lira oldu olsa zaten millet kapış kapış alırdı bilgisayarına bir de her RAM MacBook'a uymuyor.

RAM'ler ne ara 200 lira oldu olsa zaten millet kapış kapış alırdı bilgisayarına bir de her RAM MacBook'a uymuyor.
Üretim olarak falan demiştim ama yine attıklarınız daha ucuz gerçi yeni MacBook kasa açılmıyormuş sanayiciler onu da çözer😂

Üretim olarak falan demiştim ama yine attıklarınız daha ucuz gerçi yeni MacBook kasa açılmıyormuş sanayiciler onu da çözer😂

Bazı modellerde açılıyordu ama?

Mesela 2020 serilerinde açanlar var. Mesela Air modelindeki RAM'ler 3733MHz sanırım.

Kulaktan dolma bilgilerden etkilenen bir arkadaşımız daha render işleri profesyonel işlerle uğraşan birine sor bakayım ne diyecekler sana.

Konu oyun olunca o yüzden söyledim oyun konusundayız :)
Kulaktan dolma bilgilerden etkilenen bir arkadaşımız daha render işleri profesyonel işlerle uğraşan birine sor bakayım ne diyecekler sana.

Biracık oyun konusunda kalın ekran kartı barındırmayan bir cihaz ve arkadaş oyun amaçlı sormuş. Ayrıca render işleri için çok ucuza çok daha iyi bilgisayarlar var. Bu vergiyle alınmaz bence.
Mac'ler genelde iş için tasarlandıkları için çok ince ve hafif olurlar. Apple'ın amacı da bu zaten. Böyle bilgisayarları alanların amacı oyun oynamak olmamalı. Çok ince oldukları için genelde harici bir ekran kartı barındırmazlar barındırsalar bile kırpılmış bir hali olur. Ama LoL, CS:GO, ETS 2 gibi oyunları oynayabilirsiniz. Tavsiyem i5 10.nesil bir Mac Air almanız.

Komik değil.😡

Buna sen mi karar vereceksin peki.

Son düzenleme:

Biracık oyun konusunda kalın ekran kartı barındırmayan bir cihaz ve arkadaş oyun amaçlı sormuş. Ayrıca render işleri için çok ucuza çok daha iyi bilgisayarlar var. Bu vergiyle alınmaz bence.

Render işleri için ucuza gelecek bilgisayar yok maalesef. Adobe Programları MacOS ile çok daha stabil çalışıyor. Adobe şart değilse Final Cut Pro kullanıldığında oyun laptoplarındaki cihazlara kafa tutuyor, bazen geçiyor bile.

Çok ucuza iyi bilgisayarlar derken bu devirde ucuz bilgisayar mı kaldı?

En düşük oyun bilgisyarı bile Monster 6800TL

Kanka kararımı verdim ya i5 Air alacağım hem oyun oynayarak zaman kaybım olmaz hem de daha önce dediklerim falan var. Teşekkür ederim cevabın için.

MacOS uzerinde calisan oyunlari thermal throttle yiyerek low - medium ayarda oynarsin.
Yazilimi da, donanimi da oyun icin optimal degil Apple urunlerinin.

Yeni konular

Geri
Yukarı