i9 13900K işlemci için 3000 TL 240mm sıvı soğutma tavsiyesi

Evet maalesef durum öyle. 6 fan konusuna gelirsek o konuda ben de biraz şaşırdım. Ön panel 3 fan radyatör 3 fan bir de egzoz fan olduğunu düşünürsek 7 fan oluyor. Ekstra 3 fanı kasaya nasıl sığdırdı acaba :D

Arkadaşlar ne yaptınız sıvı soğutma olarak ne aldınız i9 13900K oyunlarda sıcaklık değerleri nedir paylaşır mısınız mümkünse bende i9 topluyorum PC'yi ve 420mm sıvı soğutma düşünüyorum umarım yük altında 80-85'i geçmez sizin değerler nedir acaba 🤔

Arkadaşlar ne yaptınız sıvı soğutma olarak ne aldınız i9 13900K oyunlarda sıcaklık değerleri nedir paylaşır mısınız mümkünse bende i9 topluyorum PC'yi ve 420mm sıvı soğutma düşünüyorum umarım yük altında 80-85'i geçmez sizin değerler nedir acaba 🤔
Selamlar,
Corsair iCUE Elite 360mm sıvı soğutma satın aldım. Kasam iCUE500x ve radyatörü kasanın üst tarafına taktım. OCCT testine yük altında 100 dereceyi gördü işlemci. 420'de alsanız bu işlemcinin kaderi bu :) Cyberpunk 2077 RTX Ultrada maks 80 min 60 gördüm. Bilginize.

Sevgiler.

Selam,
Corsair iCUE Elite 360mm sıvı soğutma satın aldım. Kasam iCUE500X ve radyatörü kasanın üst tarafına taktım. OCCT testine yük altında 100 dereceyi gördü işlemci. 420'de alsanız bu işlemcinin kaderi bu :) Cyberpunk 2077 RTX ultrada maksimum 80min 60 gördüm. Bilginize.

Sevgiler.

Occ testler vs önemli değil önemli olan oyun cyberounk da Ultra da 80 ise maksimum iyiymiş üstelik 360mm ile bu değer 420mm ile 70-75 derecelere düşer diye düşünüyorum bence öyle abartılacak bir şey değil sanki.
Diğer oyunlarda programlarda gördüğünüz min maks sıcaklıklar nedir acaba 🤔🤗

Occ testler vs önemli değil önemli olan oyun cyberounk da Ultra da 80 ise maksimum iyiymiş üstelik 360mm ile bu değer 420mm ile 70-75 derecelere düşer diye düşünüyorum bence öyle abartılacak bir şey değil sanki.
Diğer oyunlarda programlarda gördüğünüz min maks sıcaklıklar nedir acaba 🤔🤗
Ne 360ı, ne 420si? Siz bu soğutucular ile 80lere nasıl tırmanmayı başarıyorsunuz?

CBPUNK2077.jpg

240mm soğutucu kullanıyorum ve 70'in üstüne çıkmıyor, siz nasıl beceriyorsunuz?

Ne 360ı, ne 420'si? Siz bu soğutucular ile 80'lere nasıl tırmanmayı başarıyorsunuz?

Eki Görüntüle 1703544

Hay Allah razı olsun reis bende onu diyorum yani abartı hadi her şeyi Ultra desen Max 80 beklerim adamlar 85-90'dan bahsediyor
Şahsen henüz kullanmadım yeni topluyorum çok ısınıyor diyorlar i9 YouTube'da bakıyorum Max 75-80 ortalama 70 derecede gidiyor 360mm soğutma ile ama millet aşırı ısınıyor diyor yanıt için teşekkürler 420mm sıvı soğutma alacağım işi garantiye almak için PC topladığım da konu açar oyun sıcaklıklarını paylaşırım

Z790 yeni bios güncellemesi ile sıcaklık değerlerim 5-10 derece düştü. Bf 2042 75-80 derecelerdeyim. 2K çözünürlük,120fps ve HDR oynuyorum.

Ne 360ı, ne 420si? Siz bu soğutucular ile 80lere nasıl tırmanmayı başarıyorsunuz?

Eki Görüntüle 1703544

Hay Allah razı olsun reis bende onu diyorum yani abartı hadi her şeyi Ultra desen Max 80 beklerim adamlar 85-90'dan bahsediyor
Şahsen henüz kullanmadım yeni topluyorum çok ısınıyor diyorlar i9 YouTube'da bakıyorum Max 75-80 ortalama 70 derecede gidiyor 360mm soğutma ile ama millet aşırı ısınıyor diyor yanıt için teşekkürler 420mm sıvı soğutma alacağım işi garantiye almak için PC topladığım da konu açar oyun sıcaklıklarını paylaşırım
Dostum bunun becermekle ya da abartı ile ne alakası var sistemi daha yeni topladım 1 haftadır kullanıyorum. Gördüğüm değerleri söylüyorum. Bi yorum yapacaksan önce ölçüp biçip öyle yorum yapmanı öneririm.

Dostum bunun becermekle ya da abartı ile ne alakası var sistemi daha yeni topladım 1 haftadır kullanıyorum. Gördüğüm değerleri söylüyorum. Bi yorum yapacaksan önce ölçüp biçip öyle yorum yapmanı öneririm.
onu diyorum bende 360-420 mm sogutma takıyorsun 90 lara çıkıyor ısınıyor diyorlar
youtube da bakıyorum 360 kullananlar 60-75 arası geziniyor yani demem o ki gördüğüm ile söylenen birbirini tutmuyor birinci ağızdan bizzat kullanan var ise i9 13900k ondan öğrenmek istedim ama siz de ısınmıyor diyorsunuz bu güzel ve ölçüp biçip yorum yapıyorum sorun yok söylediğin değerler çok iyi diğerleri gibi abartı değil buna sevindim teşekkürler.

onu diyorum bende 360-420 mm sogutma takıyorsun 90 lara çıkıyor ısınıyor diyorlar
youtube da bakıyorum 360 kullananlar 60-75 arası geziniyor yani demem o ki gördüğüm ile söylenen birbirini tutmuyor birinci ağızdan bizzat kullanan var ise i9 13900k ondan öğrenmek istedim ama siz de ısınmıyor diyorsunuz bu güzel ve ölçüp biçip yorum yapıyorum sorun yok söylediğin değerler çok iyi diğerleri gibi abartı değil buna sevindim teşekkürler.

Ben yanlış anladıysam özür dilerim. Ben bu tip değer yükselişlerinin kasanın çalıştığı ortamla da alakalı olduğunu düşünüyorum. Odam ufak zira bi süre sonra odanın ısısıyla sistemin soğutma performansı da düşüyor diye düşünüyorum. Ayrıca sistemde RTX 4070Ti SUPRIM kart takılı.

Ben yanlış anladıysam özür dilerim. Ben bu tip değer yükselişlerinin kasanın çalıştığı ortamla da alakalı olduğunu düşünüyorum. Odam ufak zira bir süre sonra odanın ısısıyla sistemin soğutma performansı da düşüyor diye düşünüyorum. Ayrıca sistemde RTX 4070 Ti Suprim kart takılı.

Estağfurullah, tabii odanın ve en önemlisi kasanın da etkisi var elbet odan sıcak olunca doğal olarak sıcak hava çekecek içeri bu da 5-10 derece de olsa fark yaratır mesela yazın 90'ı gören sıcaklık kışın 75-80 de gezer ondan dolayı sıvı soğutmanın da etkisi iletkenliği önemli.

Geri
Yukarı