i9 9900K RTX 2080 Ti PC Toplama

O kadar para verip sağlam ssd almanızı öneririm. Samsung 970 Pro Nvme m2 gibi.
Anakart: Gigabyte X570 AORUS ELITE
İşlemci: AMD Ryzen 9 3900X
Soğutucu: DeepCool Captain 360 EX
RAM: F4-3600C16D-32GTZNC
Ekran kartı: ASUS STRIX RTX2080 Ti
SSD: ADATA XPG SPECTRIX S40G RGB 2TB M.2
PSU: Gigabyte GP-AP750GM
Kasa: Phanteks Eclipse P400A
Monitör: MSI Optix AG32CQ

Toplamda 23150 TL tutuyor. Kısılacak yer olmayınca böyle bir sistem çıkıyormuş ortaya demek ki. Bellekleri özel olarak seçtim. Frekans ve ince ayarlardan sonra direkt olarak oyun performansına ciddi etkisi olacak. Stok halde bile gayet iyi ancak fazladan performans göz çıkarmaz. Değiştirmek veya sormak istediğin varsa buralardayım. İndirimlerde 3-4 hane oynayacak kadar fiyat farkı yaratabilir sistem. Aceleniz yoksa indirim kovalayabilirsiniz.
Acaba yardımcı olabilir misiniz? Bendede 2x8 3600 mhz cl16 tridentz neo olan ramler var. 72ns gibi bir sonuç aldım aida64 te. asud biostan docp açtım normal halini yani 3602mhzde calısıyorken ki. sonra birilerinden yardım alarak ryzen calculatordan fast ayarlarını yaptım fakat 71ns ye düştü sadece. Acaba daha güzel oc yapabilir miyim Ramime? teşekkürler.. Ben korkuyomda bu konuda. bi kez ekrana görüntü gelmedi oc den sora :)

İşlemcinizi i9 9900Ks ile değiştirin.

Not i9 9900KS - Sapphire 5700 XT Nitro+ SE OC ile kullanıyorum. Aldığım performans muazzam.
10-15 FPS için çok fazla paralar ödemeyin.
Dilerseniz benchmark sonuçlarına bakabilirsiniz.

Şimdiden hayırlı olsun.

@Silinen üye Yüksek frekansı sağ olsun ortalama %5 önde 9900K ancak çoklu çekirdekte 9900K'yı resmen ezip geçiyor 3900X. Aşağıdaki test eski. AGESA 1.0.0.4 güncellemesi ve bellek avantajıyla 3900X daha da yaklaşmıştır 9900K'ya.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Söz konusu 2K olacaksa bence arada ki farkın çokta bir önemi yok ki %5 fark gülünç bir rakam.

eee.png

Sistemi beğenmeyenden şüphe duyarım. Görsel olarak da harika olacak kasa da değişiklik istenirse yapılabilir ama bence güzel :) Fiyat araştırılır yine ama sistem olarak bu şekilde.

Umarım bilinçli yazmamışsındır.
Yok senin mesajını gördükten sonra 6 shot atıp öyle yazdım.
Adam sana 25.000 gibi bir bütçe veriyor sen gidip orta seviye sistemlerde önerilen 860 Evo'yu öneriyorsun. CL18 RAM'ler de cabası. Bir de matah birşey yapıyormuş gibi böbürleniyorsun yok efendim beğenmeyenden şüphe duyarım, yok efendim bilinçli yazmamışsındır. Sen bilinçli yazdığına emin misin?
Burada kaç tane konu gördüm, adam diyor bütçe şu, en iyisi olsun diye. 100 kişi yorum yazıyorsa içlerinde 2,3 tanesi mantıklıdır. İnsanların kafasını karıştırıp, yanlış tercih yaptırmaktan başka bir işe yaradığınız yok.

Kendinizce iyi olan şeyleri yazmayın, azıcık benchmark inceleyin.

Tüm mesajları okumaya çalıştım fakat gözümden kaçtıysa affola,
Benim önerim şuan bütün paranızı buna gömmeyin kredi çektim diyorsunuz daha dikkatli harcayın para kolay kazanılmıyor. RTX 3000 serileri ve İntel'in 10. Nesil işlemcileri kapıdayken bu kadar büyük bir yatırım sizi üzer, bence bekleyin derim.

- AMD 3900X kesinlik piyasanın en iyi işlemcisi şuan, 3950X i söylemiyorum bile.

Eki Görüntüle 486712
Sistemi beğenmeyenden şüphe duyarım. Görsel olarak da harika olacak kasa da değişiklik istenirse yapılabilir ama bence güzel :) Fiyat araştırılır yine ama sistem olarak bu şekilde.

Sistemi beğenmedim ve aklımdan şüphe falanda duymadım. 860 Evo nedir 20K sistemde?
Kullandığınız RAM'ler çöp. Böyle beylik laflar etmeye gerek yok, insanların kafasını karıştırmaya da gerek yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı