i9 9900K vs Ryzen 3800X

bir yandan vuran yeni amd işlemcileri bir yanda 2 hafta önce aldım rtx 2080 in üstü super serileri yanlış zamanda aldım parçaları galiba ........
Beklenebilirdi evet, can sıkmaya gerek yok. Intel zaten seneye anakartı değiştirir o zaman AMD'ye geçiş yaparsın.

Pişman falan olmazsınız. 7 temmuzu bekleyin isterseniz. Daha sonra karşılaştırma yaparsınız. Bu işlemcinizin 5 GHz'deki hali ki 5 GHz overclock bile sayılamayacak kadar düşük bir değer.

CBr20-9900k-0AVX-Result.jpg

Çok efsane işlemciler çıktığını kim dedi? Resmi bir açıklama mı var? Ya Intel’i ezip geçecek, ya aynı performansı verecek ya da Intel’den daha düşük bir performans verecek.

Allah'ım sen bizi 9900K alan adamı teselli edecek duruma düşürme.

Çok efsane işlemciler çıktığını kim dedi? Resmi bir açıklama mı var? Ya Intel’i ezip geçecek, ya aynı performansı verecek ya da Intel’den daha düşük bir performans verecek.
Bütün olasılıkları saydınız 🤣

AMD ısınıyorsa benim işlemcim(2700x) neden yükte 65'i geçmiyor?

Yok be, FX zamanlarından kalma onların hepsi. TDP değerleri gayet iyi Zen mimarili işlemcilerin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence olacağı varmış deyip geçin. Ayrıca elinizde kötü bir işlemci olsa teselli edelim diyeceğim de elinizde 9900K var. Daha ne olsun? Tabii sizi de anlıyorum, o kadar para verip en iyisini almak istiyorsunuz tabii kide ama kısmet deyip geçelim.

İlk seçenek imkansız. Çıkan test sonuçlarına bakılırsa Ryzen 5 3600, 8700K'nın stok çoklu çekirdek performansına bile ulaşamıyor ki 8700K 2017'den kalma bir işlemci. Tek çekirdekte ise hala farkını koruyor Intel. Ayrıca 8700K'nın tüm çekirdekleri turbo frekansına sabitlenirse ciddi fark açılıyor çoklu çekirdekte. Her ikisi de 6/12 işlemci. Hatırlatmakta fayda var. Şimdilik yeni Ryzen'ların overclock potansiyellerini bilmediğim için yorum yapamıyorum ancak 9900K'nın stok olmasa da 5 GHz halinin 3800X'ten daha iyi olduğunu garanti edebilirim. Neyse. Zaten 1 hafta kaldı işlemcilerin satışa çıkmasına. O zaman karşılaştırırız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı