İftiracı komşuya ne yapılmalı?

Mexy1864

Hectopat
Makaleler
3
Anneannemin eskiden ruh hastası alt komşusu vardı, o ölünce taşındılar. Fakat ruh hastası dua mı etti üstüme bi' daha deli ver diye, bilmiyorum ama yeni bir iftiracı alt komşu geldi. Sürekli duvarlara vuruyormuş gürültü yapıyor diye. Hatta bir kere polis çağırmış. Polis ise anneannemi doğal olarak haklı bulmuş. Anneannem gürültü yapamaz. 60 yaşında bir kadın. Yaşlılıktan ev süpürememesine rağmen ev süpürüyor diye şikayet ediyorlarmış. Anneannemin kardeşi de konuşmaya inince kapıyı açmıyorlarmış. Ne yapmalıyız bu duruma? Kadının psikolojisi bozuldu depremden sonra bu olunca.
Annem, bir kere temizlik yapmaya gitti ve bayağı gürültü çıkardı. Ona bir şey demediler. Sanırım gürültü lazım onlara. :D

Yer doğruysa benim memlekette yaşıyorsunuz hocam, 17 yıl Kayseri'de yaşadım deli olmayanları yoktur. Bizim binada çimlere basınca dellenen bir kadın vardı site içerisinde. Allah size kolaylık versin işiniz zor.

Ek Not: Deli şahıs kiracıdır. Ayrıca balkondan "şerefsiz" tarzı hakaretler yağdırmıştır.

Yer doğruysa benim memlekette yaşıyorsunuz hocam, 17 yıl Kayseri'de yaşadım deli olmayanları yoktur. Bizim binada çimlere basınca dellenen bir kadın vardı site içerisinde. Allah size kolaylık versin işiniz zor.
Bizim de sürekli ev süpüren bir üst komşumuz var ama alıştık 8 yıl.

Kapıyı açmıyorlar. Anneannemin kardeşi konuşmaya gitmiş ama kapıyı açmamış. Kapılarını kırarak anca girilir.

Sizin kiracınızca şikayetçi olup binanın huzurunu bozuyor bize şikayet geliyor şeklinde dava vs. açabilirsiniz. Yoksa da ev sahibi kimse onu darlarsanız işiniz daha rahat olur. Gidip "bu ne biçim insan hiç mi bakmadın kiraya verirken" şeklinde darlayabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı