II. Abdülhamid

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Uzun hikaye, herkesin görüşü farklı. Senin de araştırman gerekiyor.

II. Abdülhamid'e bazı sosyal medya gruplarında hakaret edildiğini bazılarında ise övüldüğünü gördüm. Ben normal bir Osmanlı padişahı sanıyordum. Acaba neden böyle algılar var?
Biraz anlatabilir misiniz?
Ahmet şimsirgil hocanin sohbeti var Abdülmanit hani doğru anlamak diye orada ankatiyor tavsiye ederim.

Ölünün arkasından konuşmak istemiyorum, Cumhuriyetimiz var olsun. Ne padişah kaldı, ne taht, ne kula kulluk etme devri. Söyleyeceklerim bu kadar.
Kula kulluk etme devri bitti demişsinde her şeyden habersizsin. Modern Kölelik dönemi başlamış sen diyorsun ki Kula kulluk dönemi bitti Asıl kapitalist sistemin ne olduğunu araştır sonra tekrar yorumunu oku bakalım.
II. Abdülhamid'e bazı sosyal medya gruplarında hakaret edildiğini bazılarında ise övüldüğünü gördüm. Ben normal bir Osmanlı padişahı sanıyordum. Acaba neden böyle algılar var?
Biraz anlatabilir misiniz?
[/QUOTE]
Abdülhamid'i anlamak her şeyi anlamak olacaktır.

Umarim bu da bir dank memedir. 🥰
Dün Fransızlar girdiyse bugünde makyajlı koreliler girebilir mesela zaten girmişler müzikleri ve kültürleriyle sana desem kültürüne sahip çık anlamazsın bile fazla uzatmayayım k-pop devam çalsın oynayın.
Ev perdesinden kefen yapanlar düşünsün.
Bak gerçek bizler sistemin kölesiyiz 2. Dünya Savaşı ardından devletlerin yapısı değişti. Kapitalist sistem içinde sizleri bende dahil Cumhuriyet ya da Özgürlük ideolojisi içine soktular. Dünyayı yönetenler dünyanın en zenginleri yani Rotschild gibi ailelerde bunlarda hem para hem güç hemde devletler içinde zincirlenmiş güçleri vardır. Atatürk'ün kurduğu cumhuriyetçilik ideolojisi tartışılır belki zorlandı belki kuklaydı tartışılır bakınız Atatürk ülkeyi kurmakla güzel yaptı bizlere düşen Atatürk'ü eleştirmek değil bizlere Türk Devletinin büyümesine yardım etmeliyiz ilk öncelikle TARİHİNİZİ BİLİN KORELİLERE AVRUPAYA ÖZENEN DEVELERE BENZEMEYİN
Genelde ümmet politikasi izlediği için eleştirilir(bende sevmem bu politikayı). Benim düşünceme göre zamana uyum sağlayamacak ve çökmek üzere olan imparatorluğun ömrünü uzatabildiği kadar uzatmıştır, bence ortalamanin üstünde bir yöneticiydi zamanın şartlarına göre değerlendirme yapılırsa, ama dizilerde abartıldığını düşünüyorum.
Bak güzel kardeşim bugün Avrupa'nın kanun ve ceza yasalarına bak aynısı kur anda bulunuyor ne güzeldir İslam'la yönetilen ülke Ne güzeldir. Hepsini söylemeden önce Avrupa'yı övseydim adamlar yapıyor derdin değil mi? Ümmetci politika geri değildir. Dizilerde abartılıyor demişsin biraz doğru fakat abartarak söylenilmesi herkese söylenilmesi gereken yer şurası dedin ki çökmek üzere olan devlet dedin. Geçmişte gelecekte hata olabileceğini bilmeyen Osmanlı padişahları, kimse bilemez geleceği eskiden iyi görüp ileride hata olmuştur ve hepsi Abdülhamid'in Sırtına yük olmuştur. Devlet 33 Yıl yönetilmiştir 31 Mart Vakasında Abdülhamid tahttan indirilince devlet çöküşe hızlıca geçmiştir.
Genelde ümmet politikasi izlediği için eleştirilir(bende sevmem bu politikayı). Benim düşünceme göre zamana uyum sağlayamacak ve çökmek üzere olan imparatorluğun ömrünü uzatabildiği kadar uzatmıştır, bence ortalamanin üstünde bir yöneticiydi zamanın şartlarına göre değerlendirme yapılırsa, ama dizilerde abartıldığını düşünüyorum.
Bak güzel kardeşim bugün Avrupa'nın kanun ve ceza yasalarına bak aynısı kur anda bulunuyor ne güzeldir İslam'la yönetilen ülke Ne güzeldir. Hepsini söylemeden önce Avrupa'yı övseydim adamlar yapıyor derdin değil mi? Ümmetci politika geri değildir. Dizilerde abartılıyor demişsin biraz doğru fakat abartarak söylenilmesi herkese söylenilmesi gereken yer şurası dedin ki çökmek üzere olan devlet dedin. Geçmişte gelecekte hata olabileceğini bilmeyen Osmanlı padişahları, kimse bilemez geleceği eskiden iyi görüp ileride hata olmuştur ve hepsi Abdülhamid'in Sırtına yük olmuştur. Devlet 33 Yıl yönetilmiştir 31 Mart Vakasında Abdülhamid tahttan indirilince devlet çöküşe hızlıca geçmiştir.
Sıradan Osmanlı hükümdarı yönetim babasından ona kalmış herhangi bir demokrasi ve adeletin olmadığı bir yerde kardeş katillerinin torunu olan birisi bazı kesimler neredeyse ona tapıcak kadar çok bağımlı olmasını anlayamiyorum.
Anlamıyorsun, nedeni basit bilmiyorsun.
Fransanın Osmanlı topraklarını işgal etmesi sizi çok mutlu etmiş demek ki bunu komik buluyorsunuz. Dedelerimiz şehit düştü o savaşlarda. Bu kadar komik olan ne?
Onun dedesi koreli
Kimin umrunda? Önce milleti ikiye bölüyorlar. Sonra davar gibi güdüyorlar. Hepsi bu kadar. 🤭 Osmanlı ocaklarına millet statü sahibi olmak ve iktidardan nemelanmak için gidiyor. Tam zıttı gruplar ise muhalif kesimde ki enerjiden prim kasıyor. Kısacası davarlandınız. 🤭
Sistemin işleyişini çözmüşsün Çıkarcılık ve ideoloji üstüne kurulu bir sistem sorun şurada aynı sistem laiklik ve modernize olarak devam ediyor
Kimin umrunda? Önce milleti ikiye bölüyorlar. Sonra davar gibi güdüyorlar. Hepsi bu kadar. 🤭 Osmanlı ocaklarına millet statü sahibi olmak ve iktidardan nemelanmak için gidiyor. Tam zıttı gruplar ise muhalif kesimde ki enerjiden prim kasıyor. Kısacası davarlandınız. 🤭
Sistemin işleyişini çözmüşsün Çıkarcılık ve ideoloji üstüne kurulu bir sistem sorun şurada aynı sistem laiklik ve modernize olarak devam ediyor

Son düzenleme:
Ne güzeldir İslam'la yönetilen ülke Ne güzeldir.
Aynen ne güzeldir İslam'la yönetilen İran.
iran.jpg

2. Abdülhamid fanatikliği yapmak için üye olmuşsun sanırsam aferin bu kafayla devam et sen. Osmanlı'nın yıkılma sebebinin padişahlar olduğunu bilerek gelmişsin burada yok çok iyidi yok indirildi devlet yıkıldı. Parlamenter sistem her zaman iyi olmuştur. Hadi köyünde hemşerilerine anlat bunları.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı