İlk Mesajınızda Ban Yediniz Mi?

Yediniz Mi?

• Oy verenlerin toplamı
    63
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Katıldığım günden beri moderatörlerin birkaç tane ban yağmurunu tutuldum. Ardından gelen günler; beni düzgün yazmaya, kurallara uymayı öğretti. O günden beri daha kültürüm ve yazım "Sosyal" de gelişti. Daha da ceza yemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende klavye bozuk olduğu için bazı karakterleri giremedim o yüzden engellendim.

Ben sadece bir kere uyarı aldım. İnsanların abarttıkları kadar ortada bir problem olduğunu düşünmüyorum. Yazı yazmak önemlidir bu konuda insanın kendine çeki düzen vermesi gelecekte bir çok yerde ona fayda sağlayacaktır. Düzenli olarak ceza alan arkadaşların genelde yaptığı hatta bence mesajlarını yazdıktan sonra bir kere okumamaktır. Sadece doğru yazmak değil anlaşılabilir ve akıcı bir şekilde de yazmak önemli. İnsan derdini ne kadar iyi anlatabilirse o kadar hızlı derman bulacaktır.

Ben sadece bir kere uyarı aldım. İnsanların abarttıkları kadar ortada bir problem olduğunu düşünmüyorum. Yazı yazmak önemlidir bu konuda insanın kendine çeki düzen vermesi gelecekte bir çok yerde ona fayda sağlayacaktır. Düzenli olarak ceza alan arkadaşların genelde yaptığı hatta bence mesajlarını yazdıktan sonra bir kere okumamaktır. Sadece doğru yazmak değil anlaşılabilir ve akıcı bir şekilde de yazmak önemli. İnsan derdini ne kadar iyi anlatabilirse o kadar hızlı derman bulacaktır.
Katılıyorum. İnsan yazarken, 2 kere okuyup o şekilde yazsa, kimse ceza almaz. Hem de gelecek için yararı olur. Moderatörler boşuna "ban" atmıyor. İnsan "ban" yiyerek bıktığı için, kuralları okuyup uymaya çalışıyor. Bu sayede düzen sağlanıyor.

Bir haber sitesinde bunun haberini yapmaları lazım. Daha önce böyle bir tutum sergileyen bir forum olduğunu sanmıyorum. Artık resmi kurumların açıklamaları bile çok fazla yazım yanlışı barındırıyorken Sosyal tam bir övünç kaynağı.

Toplum olarak bir eksiğimiz olan, kural tanımazlığımızda ban gibi küçük bir yaptırımlada olsa çözülebiliyor. Bu kuralları ve yaptırımları büyük ölçekte düşürsek, toplumu, kalitesini ve işleyişini nasıl değiştirebileceğimizi gösteriyor aslında. ( Çuvaldızı kendimede batırıyorum :D )

Biz Türkler zora gelince olayi cok güzel karikatürize edebilen bir milletiz. :)

Banım bugün 11:18'de bitti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabi ki de yedim. :D
Hem de yazım yanlışı yapmadan. Çünkü cevapla dediğimde alıntıladığı yazıda yazım yanlışı vardı. Varmış? O zamanlar çömezim. Üstüne yarım saat de aradım nereyi yanlış yazdım diye meğer cevap verdiğim kişideymiş hata. Bu da böyle bir anımdır. :LOL:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı