İmam hatip liseleri iyi mi?

Hocam arapçayı o bakış açısından değil de kuranın Türkçeye çevirilirken bildiğimiz gibi bazı hatalar olabiliyor. Farklı dillerden dolayı. Arapça öğrenip dinin kitabını daha iyi öğrensinler diye öğretmişler. Bana saçma geldi.

İmam hatip okumak saçmalıktır.

Bu arada eğer aklın çalışıyorsa kimse seni tarikatçı da yapamaz Arap da yapamaz merak etme😂 Köprüyü geçene kadar ayıya dayı de yeter. Bu arada puanın fen lisesine yetmiyor mu imamhatip bakıyorsun?

Hayır değil ama tarikatçı olmak istersen bilemem.
Hocam her imam hatip aynı mı? Ben de öyle düşünüyordum ama puandan dolayı kararsızım.

Bu arada eğer aklın çalışıyorsa kimse seni tarikatçı da yapamaz Arap da yapamaz merak etme😂 Köprüyü geçene kadar ayıya dayı de yeter. Bu arada puanın fen lisesine yetmiyor mu imamhatip bakıyorsun?
Yakınımızda yok. O arkadaşla karar verip ikimiz de nakil aldıracağız.

Hocam arapçayı o bakış açısından değil de kuranın Türkçeye çevirilirken bildiğimiz gibi bazı hatalar olabiliyor. Farklı dillerden dolayı. Arapça öğrenip dinin kitabını daha iyi öğrensinler diye öğretmişler. Bana saçma geldi.
Günümüzdeki arapça ile kur'an arapçası arasında dağlar kadar fark var. Arapça öğrenerek kuran'ı anlamanızı da sağlayamazlar.

Anadolu lisesine git imam hatipe gitme İngilizce bilen Almanca bilen kulturlu biri değil de sordum sari çiçeğe diye gezmek istersen imam hatipe git.
İmamhatibe gitsin demiyorum ama Anadolu lisesinden çıkan kimse ingilizce öğrenip almanca öğrenip çıkmıyor. En baba öğrenen A -1'den A0'a çıkıyor. Türkiyede 3-4 tane İHL var eğitimi üst düzey olan bunlar haricinde değmez.

Hocam böyle yapmayın. Anadolu'ya nakil aldıracağım ama olan olumlu yorumlar aklımı karıştırdı.

Ben sadece fikrimi belirttim karar senin dostum. Sen nasıl rahat edersen öyle yap.

@er2grul bu dostumla hiçbir fikrim uyuşmuyor zaten ne zaman görsem geçerim onu. Ama konuşmaya hakkı var herkesin ifade özgürlüğü vardır elbet

Yeni konular

Geri
Yukarı