İmam hatip liselerine gidilir mi?

İmam hatipler kapatılsın.

Ya arkadaşım bu saçma yorumunu neden yazdığını söyleyebilir misin? Ben ortaokulumu imam hatip seçtim. Çok da memnunum. Ek olarak Arapça ve Kuran-ı Kerim dersleri görüyoruz. Dinimizi çok güzel bir şekilde öğreniyoruz. Sınıflarımız 20 kişi ama canlı derslerde hocayla tek başıma olduğumu biliyorum. Genel ortalama olarak 7-8 kişi falan oluyoruz. Bütün hocalarımdan memnunum ve arkadaşlarımdan da. Onun dışında okulumuzda tavşan, tavuk, balık, muhabbet kuşu da besleniyor, teneffüslerde falan onlara bakıyorum. Çok güzel oluyor. Bütün bunlar sebebiyle bu saçma yorumunuz saçmalıktan ibaret.

Sokakta gördüğümüz Avrupa bizden korkuyor diyen dayılara dönersin 40 sene sonra. Kesinlikle tercih etme.

Alakası bile yok. Bu da saçma sapan bir yorumdan ibaret. Siz imam hatip bitirip o dayılardan oldunuz tecrübenizden dolayı böyle yazıyorsunuz sanırsam?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya arkadaşım bu saçma yorumunu neden yazdığını söyleyebilir misin? Ben ortaokulumu imam hatip seçtim. Çok da memnunum. Ek olarak Arapça ve Kuran-ı Kerim dersleri görüyoruz. Dinimizi çok güzel bir şekilde öğreniyoruz. Sınıflarımız 20 kişi ama canlı derslerde hocayla tek başıma olduğumu biliyorum. Genel ortalama olarak 7-8 kişi falan oluyoruz. Bütün hocalarımdan memnunum ve arkadaşlarımdan da. Onun dışında okulumuzda tavşan, tavuk, balık, muhabbet kuşu da besleniyor, teneffüslerde falan onlara bakıyorum. Çok güzel oluyor. Bütün bunlar sebebiyle bu saçma yorumunuz saçmalıktan ibaret.
Arkadaşını öpeyim.

Gidilir ama sıkı bir araştırma lazım. Gereksiz imam hatip yerine meslek daha iyidir.
Fazladan Kur'an ve Arapça görmek istiyorsan İmam Hatip okulu ama istemiyorsan ve derslere daha çok odaklanmak istiyorsan Anadolu.
Aynen gereksiz ders görmek istemiyorsan anadolu. Yok ben Arapça öğreneceğim. Dinimi özümsemek istiyorum(yalan bilgiler dolaşsa dahi) dersen imam hatip.

Siz imam hatip bitirip o dayılardan oldunuz tecrübenizden dolayı böyle yazıyorsunuz sanırsam?
Aynen. Avrupa bizi kıskanıyo yeğenim 😈 Nasıl, o dayılara yaklaşmış mıyım yoksa kendimi biraz daha mı geliştirmem gerek?
Dinimizi çok güzel bir şekilde öğreniyoruz.
Ben her gün Kuran kursu gibi bir okula gitmek istemiyorum örneğin. Her gün ağır ağır Kuran ve Din dersleri göreceğime daha fazla İngilizce veya Edebiyat vs. görmek isterim.

İmam hatip, meslek lisesi gibi liselere gitmek 4 yılı çöpe atmakla eş değerdir. Çünkü bu ve türevi liselerin iki yıllık meslek yüksekokulundan mezun olanlarla durumu eş değer hatta daha dezavantajlıdır. O yüzden görece daha kapsamlı ve mümkünse kaliteli ders görebileceğiniz ve yine mümkün mertebe kendinizi geliştirebilmenize olanak tanıyan hem lise hem üniversiteleri tercih edin.

Aynen. Avrupa bizi kıskanıyo yeğenim 😈 Nasıl, o dayılara yaklaşmış mıyım yoksa kendimi biraz daha mı geliştirmem gerek?

Ben her gün Kuran kursu gibi bir okula gitmek istemiyorum örneğin. Her gün ağır ağır Kuran ve Din dersleri göreceğime daha fazla İngilizce veya Edebiyat vs. görmek isterim.
Her gün mü konu hakkında bu kadar cahil olduğunu bilmiyordum.Öncelikle Kuran-ı Kerim dersi sadece çarşamba günü.Arapça dersi ise sadece perşembe günü.Ayrıca dersleri hocalarımız bizi zorlayacak şekilde falan öğretmiyorlar Meb in vermiş olduğu kitaplardan gidiyoruz.Ayrıca Haftada 5 ders İngilizce görüyoruz yani normal ortaokul ile aynı.Hatta rehber hocamız ingilizce öğretmenimiz olduğu için rehberlik dersinde de ingilizce görüyorduk toplamda 6 ders haftada.

Yeni konular

Geri
Yukarı