İmam hatip liselerine gidilir mi?

QUUENYZ

Hectopat
Daha fazla  
Ben bugün öğrendim ki LGS puanım 335 ve nitelikli lise olarak sadece imam hatiplere gidebiliyorum. Sizce not ortalamamla mahalle okuluna mı gitmeliyim (Anadolu lisesi), yoksa imam hatip lisesine mi?

Ben bugün öğrendim ki LGS puanım 335 ve nitelikli lise olarak sadece imam hatiplere gidebiliyorum. Sizce not ortalamamla mahalle okuluna mı gitmeliyim (Anadolu lisesi), yoksa imam hatip lisesine mi?
Mahalle okulu daha iyidir ama sizin seçiminiz.

Kesinlikle Anadolu. İmam Hatip üniversite sınavında zorluk çıkarır. İlahiyat seçmezsen puan düşürüyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
İmam Hatip Lisesi'nden mezunum gittiğim içim pişman değilim ama Anadolu tercih edebilirisin. Beni okulumda sayısala dair bölüm yoktu. Hep sözeldi. Tamam bende sözelciyim ama diğer arkadaşlar sayısalcıydı çok mağdur oluyorlardı. Tabi senin gideceğin okulda böyle durum olur mu bilemem.
Kesinlikle Anadolu. İmam Hatip üniversite sınavında zorluk çıkarır. İlahiyat seçmezsen puan düşürüyorlar.
Bende öyle bir durum olmadı.

Sosyal bilimler lisesine puanın tutmuyor mu?

Bilmiyorum hocam. O değişti mi bilmiyorum ama annem imam hatip lisesi mezunu, ilahiyat seçmediği için puanını düşürmüşler. Ama çok zaman geçti, değişmiş olabilir.
Bir zahmet değişsin ya. Her yere İmam Hatip ve Camii açılıyor. Bence olmaz öyle durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı