İmam hatip liselerine gidilir mi?

@Coderman128 onu geçtim. Bu okullarda anlamsız yere vakit kaybetmek isteyen kişi sayısı da fazlaymış. Onu da görmüş oldum bu konuda. Kişisel tercih, bir şey diyemem tabii ki. İmam hatip savunanların çoğu da -18, bu da ailelerin imam hatibi sürekli yüceltip övmesinden kaynaklanan bir şey. Burada da insanımızın araştırmaması devreye giriyor, aile söylüyorsa en doğrusunu söylüyordur kafasında baktığı için çocuk da onu kabulleniyor. Bir şeyi körü körüne kabul etmeyin artık. Kendi aklınız ve fikriniz var, araştırın soruşturun. Öğrenin, bir şeyi kabul ediyorsanız da kendim araştırdım ve kabul ettim diyebilmelisiniz.

@Coderman128 onu geçtim. Bu okullarda anlamsız yere vakit kaybetmek isteyen kişi sayısı da fazlaymış. Onu da görmüş oldum bu konuda. Kişisel tercih, bir şey diyemem tabii ki. İmam hatip savunanların çoğu da -18, bu da ailelerin imam hatibi sürekli yüceltip övmesinden kaynaklanan bir şey. Burada da insanımızın araştırmaması devreye giriyor tabii ki aile söylüyorsa en doğrusunu söylüyordur kafasında baktığı için çocuk da onu kabulleniyor. Bir şeyi körü körüne kabul etmeyin artık. Kendi aklınız ve fikriniz var, araştırın soruşturun. Öğrenin, bir şeyi kabul ediyorsanız da kendim araştırdım ve kabul ettim diyebilmelisiniz.

Daha kötüsü imam hatip eleştirisi yaptık diye bizi düşmanlıkla ve insanları dinden soğutmaya çalışmakla suçlamaları.

Suçlasınlar kardeşim, insanımızın klasik sorunu araştırmıyor, okumuyor ve öğrenmiyor. Ben liseyi bitireli yıllar oluyor, bir kişi imam hatibe gidince ya da gitmeyince benim cebime para da girmiyor, çıkmıyor da. Beni ilgilendiren bir durum zaten yok ama ülkemizin genel sorunu bu. En iyi dindarlar imam hatip liselerinde okuyanlar onlara göre :D Onların suçlamasıyla da ben din düşmanı olmuyorum, buradan çıktıktan sonra da normal hayatıma devam edeceğim her zamanki olduğu gibi.

Şunu fark ettim imam hatip konularına millet akın ediyor ve deli gibi siyaset konuşuluyor

ben muhafazakar biri değilim

ama puanım o zaman daha iyisine yetmediği için imam hatipi yazmıştım

Hee pişman mıyım çünkü daha önceden Arapça görmediysen çok zorlanıyorsun

Ve sure ezberleri de keza aynı şekilde

Onun dışında imam hatipin dier okullardan eksik bir tarafı yok

Ama sırf birisi bu okulu seçti diye malum üzerinden insanları hor görmeyin

Eğer gerçekten istiyorsa yapabileceğine inanıyorsa önüne barikat koymayın
Hoş olmuyor.
Hocam zaten ben puanı yetip de gitmeye çalışan arkadaşlara sesleniyorum. Gerçi puan yetmezse düz anadolu ve endüstri meslek liseleri var o ayrı. İmkanı olan bu tür liselere gitmemeli.

@Coderman128 onu geçtim. Bu okullarda anlamsız yere vakit kaybetmek isteyen kişi sayısı da fazlaymış. Onu da görmüş oldum bu konuda. Kişisel tercih, bir şey diyemem tabii ki. İmam hatip savunanların çoğu da -18, bu da ailelerin imam hatibi sürekli yüceltip övmesinden kaynaklanan bir şey. Burada da insanımızın araştırmaması devreye giriyor, aile söylüyorsa en doğrusunu söylüyordur kafasında baktığı için çocuk da onu kabulleniyor. Bir şeyi körü körüne kabul etmeyin artık. Kendi aklınız ve fikriniz var, araştırın soruşturun. Öğrenin, bir şeyi kabul ediyorsanız da kendim araştırdım ve kabul ettim diyebilmelisiniz.
Allah aşkına kime ailesi dayatıyor? Sizin dediğiniz tipler çok baskıcı vs. tipler.
Ben kendim araştırdım. Hocalar fen lisesi fen lisesi deyip duran hocalar. Sosyal bilimler lisesini 8. sınıfta öğrendim.🤣

Bilim her zaman kazanır hocam bunu maalesef Türk halkının %50'si hala kavrayamadı.

Hocam aslında İslam'da da bilime önem vermemiz gerekiyor. Fakat hala Orta Çağ'dan çıkamadık Müslüman kitlesi olarak. Eskiden bilime o kadar katkı sunan alimler varken artık çoğu Müslüman'ın bilim düşmanı olması üzücü.

@One Face hocam neden bir şeyleri ispatlama çabasına giriyorsun kendinden örnek vererek? :D Beni din düşmanı ilan ettiniz, yetmez mi? Beni kötüleyecek yer mi bulamadın? Her neyse bu saatten sonra da istesem de yazdıklarını göremeyeceğim.

@One Face hocam neden bir şeyleri ispatlama çabasına giriyorsun kendinden örnek vererek? :D Beni din düşmanı ilan ettiniz, yetmez mi? Beni kötüleyecek yer mi bulamadın? Her neyse bu saatten sonra da istesem de yazdıklarını göremeyeceğim.
Cevabımı alıntıla da öyle karşılık ver. Sonra demedim etmedim iftira atıyorsun diye çıkışıyorsun.😃

Türkiye'ni en iyi imam hatiplerinde 3-4. sırada olan okula giden yakın arkadaşım var. Okulda kantin erkek-kız diye ayrılmış durumda kızlar şu saatte erkekler bu saatte diye. Kızlara TÜBİTAK projesine erkekler gidiyor siz gidemezsiniz dendi ki erkekler becerememiş de. Eğitim de o kadar mükemmel değil en iyi imam hatip diyoruz burada. Kesinlikle gidilmez imam hatibe imanlı giren imansız çıkıyor.

Geri
Yukarı