İmam hatip liselerine gidilir mi?

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu forumu kullanan liseye geçecek kardeşlerimiz için yazıyorum. İmam hatip lisesi veya düz Anadolu liseleri 4 sene vakit kaybıdır. 4 sene boyunca sadece kur'an-ı kerim eğitimi ve A1 Arapça eğitimi veriyorlar. A1'e bile gelemiyorsunuz. İngilizce eğitimi de var ama o da aynı durumda. Zaten o bütün liseler için geçerli. 12. sınıfta staja göndermiyorlar. Stajı bir iki kere mescitte yapıyorsunuz o kadar. Kendi gittiğim liseden biliyorum. Ortamı nasıl derseniz öyle keko çocuklar yok ama hepsi de imanlı değiller. Samimi olunacak bir ortamı yok. Yani bitik ortam. Zamanı geri alabilseydim imam Hatip'e değil teknik meslek liselerine giderdim. Orada en azından meslek öğretiyorlar 4 seneniz boşa gitmiyor. Bazı liselerde de Erasmus programları uygulanıyor. Lise bittiğinde iş yeri açma belgesi alabiliyorsunuz. İmamlığa din öğretmenliğine niyetiniz varsa 4 sene sonra ilahiyat tercih edersiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır. Dersleri mükemmel olan abimi, babam 7.sınıfta imam hatip okuluna yazdırdı. Abimin dersleri bitti gitti çöktü resmen. Rezalet bir yer diyor. Ayrıca bir tane kız bıçak çıkarmış. 1.dönem bitince kaydını sildirdiler abimin.
Kız yok şu an imam hatiplerde. Onlara kız imam hatip açıyorlar.

Zamanında çocuklarınızı imam hatip liselerine göndermeyin diye birçok veliye uyarıda bulundum, öğüt verdim ancak çoğunun dediği şey şu oldu ki imam hatip lisesine göndermeyeyim de senin gibi imansız mı olsun falan falan diye cevap aldım. İş biraz da ailede bitiyor, aile nasılsa çocuğunu da öyle büyütüyor. Sonucunda da ne olduğunu söyleyeyim, çocuk din adına da hiçbir şey öğrenemedi :D Şu ülkenin din sevdası öldürecek bizi...

Bu forumu kullanan liseye geçecek kardeşlerimiz için yazıyorum. İmam hatip lisesi veya düz Anadolu liseleri 4 sene vakit kaybıdır. 4 sene boyunca sadece kur'an-ı kerim eğitimi ve A1 Arapça eğitimi veriyorlar. A1'e bile gelemiyorsunuz. İngilizce eğitimi de var ama o da aynı durumda. Zaten o bütün liseler için geçerli. 12. sınıfta staja göndermiyorlar. Stajı bir iki kere mescitte yapıyorsunuz o kadar. Kendi gittiğim liseden biliyorum. Ortamı nasıl derseniz öyle keko çocuklar yok ama hepsi de imanlı değiller. Samimi olunacak bir ortamı yok. Yani bitik ortam. Zamanı geri alabilseydim imam Hatip'e değil teknik meslek liselerine giderdim. Orada en azından meslek öğretiyorlar 4 seneniz boşa gitmiyor. Bazı liselerde de Erasmus programları uygulanıyor. Lise bittiğinde iş yeri açma belgesi alabiliyorsunuz. İmamlığa din öğretmenliğine niyetiniz varsa 4 sene sonra ilahiyat tercih edersiniz.

İmam hatip liselerinin ortam olarak meslek liselerinden farkı yok :)

5.sınıfın ilk döneminde mecburen bir imam hatip okuluna gitmiştim ve tek kelimeyle okul berbattı. Öğretmenler rezalet öğrenciler ise oldukça kötüydü. En terbiyeli ahlaklı gözüyle bakılan hafızlık öğrencileri aşırı küfürbaz ve insanlardan zorla para almaya çalışacak kadar zorba insanlardı, ayrıca sınıfta muhtemelen baskılanmışlık yüzünden erkekler birbirlerini elliyordu gay bar gibi ortam vardı ve evet okul imam hatip idi.

Eğer iktidar değişmezse gidilebilir, sonuçta hemen iş bulabilirsiniz.😀 Onun dışında çocuğun kararı önemli, zorla yollanılmaz.

Zamanında çocuklarınızı imam hatip liselerine göndermeyin diye birçok veliye uyarıda bulundum, öğüt verdim ancak çoğunun dediği şey şu oldu ki imam hatip lisesine göndermeyeyim de senin gibi imansız mı olsun falan falan diye cevap aldım. İş biraz da ailede bitiyor, aile nasılsa çocuğunu da öyle büyütüyor. Sonucunda da ne olduğunu söyleyeyim, çocuk din adına da hiçbir şey öğrenemedi :D şu ülkenin din sevdası öldürecek bizi...

Haklısınız hocam ne de olsa bu ülkeyi doktorlar mühendisler değil hafızlar kurtaracak...

@RayTracing dini ön planda tutan ülkeler hiçbir zaman gelişemeyecek. Acı ama gerçek bu. Batı'ya ve Asya ülkelerine bakın, adamlar bilimi ön sırada tutuyor. Vatandaşlarına da refah bir yaşam sunuyorlar.

Geri
Yukarı