İmam hatip liseleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sana göre bana göre köreltme diye bir şey söz konusu değil. Senide muhtemelen ailen köreltmiş, açık dünya görüşüne sahip değilsin. Daha fazla yazıp zamanımı harcamayacağım, imam hatipler kapatılmalı.
Arkadaşı bayağı bir uyutmuşlar. Zaman harcamaya değmez.

Mitoloji olması için bizim çıkarmamız lazım. Biz çıkartmadık ama yücelttik.
Bu inanç olgusu senin için bir din değeri taşımıyor olabilir. Anlamadın galiba, herhangi bir ırk-ülke-oluşum bir dini yüceltemez-yüceltmedi-yüceltmeyecek. Din zaten Tanrı'dan geldiği için yücedir ve bu da böyledir.

Bu inanç olgusu senin için bir din değeri taşımıyor olabilir. Anlamadın galiba, herhangi bir ırk-ülke-oluşum bir dini yüceltemez-yüceltmedi-yüceltmeyecek. Din zaten Tanrı'dan geldiği için yücedir ve bu da böyledir.
Tanrıya inanmayan insanlara dinin tanrıdan geldiğine mi inandırmaya çalışacaksın? Hemde ister kabul et ister etme, Türkler olmasaydı batıda 1 tane müslüman göremezdin. Türkler islamiyeti Hz. Muhammed'den daha fazla yayıp, yüceltmiştir.

He tarihi olarak ele alalım yine bir ihtimal olarak. Yine dediğinin aksine her millet için kendi dini onu toplumsal olarak yükseltmiştir. Örnek: Osmanlı (Müslümanlar), İsrail (Yahudiler), Roma (Hristiyanlar)

Tanrıya inanmayan insanlara dinin tanrıdan geldiğine mi inandırmaya çalışacaksın? Hemde ister kabul et ister etme, Türkler olmasaydı batıda 1 tane müslüman göremezdin. Türklerin islamiyeti Hz. Muhammed'den daha fazla yayıp, yüceltmiştir.
Ben seni inandırmaya çalışmadım böyle boş bir şeyle de uğraşmam. Türkler islamiyeti kabul etmeden önce zaten bu inanç olgusu İspanya'ya kadar ilerledi. Hala yüceltmeden bahsediyorsun, eğer sen ya da başkası Tanrı'ya inanmıyorsa din zaten yüce değildir, bu inancına rağmen din yüceldi diyorsun hem çelişiyorsun hem de saçmalıyorsun.

He tarihi olarak ele alalım yine bir ihtimal olarak. Yine dediğinin aksine her millet için kendi dini onu toplumsal olarak yükseltmiştir. Örnek: Osmanlı (Müslümanlar), İsrail (Yahudiler), Roma (Hristiyanlar)

Ben seni inandırmaya çalışmadım böyle boş bir şeyle de uğraşmam. Türkler islamiyeti kabul etmeden önce zaten bu inanç olgusu İspanya'ya kadar ilerledi. Hala yüceltmeden bahsediyorsun, eğer sen ya da başkası Tanrı'ya inanmıyorsa din zaten yüce değildir, bu inancına rağmen din yüceldi diyorsun hem çelişiyorsun hem de saçmalıyorsun.
Din yüceldiden kastım, din yayıldı ve güç kazandı. Evet islamiyet Türkler sayesinde büyüdü ve güç kazandı. Bu tarihin neresinden bakarsanız bakın böyledir, siz dini ele alarak konuşuyorsunuz, ben tarihi.

Hiçbir milleti kendi dini yükseltmedi ayrıca. Zeki liderler öncülüğünde yükselmiştir her devlet ve millet, bir dinin öncülüğünde değil.

Din yüceldiden kastım, din yayıldı ve güç kazandı. Evet islamiyet Türkler sayesinde büyüdü ve güç kazandı. Bu tarihin neresinden bakarsanız bakın böyledir, siz dini ele alarak konuşuyorsunuz, ben tarihi.
Fark ettiysen senin de anlaman için tarih olgusu üzerinden konuştum. (Nefret ettiğim) Emevi devleti İslamı Endülüs'e taşıdı ve Endülüs İslam Devleti'ni kurdu.

Hiçbir milleti kendi dini yükseltmedi ayrıca. Zeki liderler öncülüğünde yükselmiştir her devlet ve millet, bir dinin öncülüğünde değil.
Ben liderlerin etkisi yok dedim mi? Olayı hep istediğiniz gibi anlıyorsunuz. Liderler de bunun parçası elbette.

Geri
Yukarı