İnanç vergisi olmalı mı?

İnanç vergi olmalı mı?

• Oy verenlerin toplamı
    152
Hiç kullanmayacak olman, vergi vermemen gerektiği anlamına gelmez. Vergi ülkenin tamamının gelişmesi içindir. Sadece senin bölgen veya bir başkasının bölgesinin gelişmesi için değil. Verdiğin vergi doğuda bir okula da dönüşebilir, batı da bir köprüye de. Ülkelerin tamamının gelişmesi için önce belirli şehirlerin gelişip, metropol haline gelmesi, sanayi, bilim ve turizmi kendine çekmelidir. Sonrasında buralardaki gelişmeleri diğer şehirlere yansıtabilir. Hadi aynı anda 81 tane şehri ve ona bağlı 100lerce ilçeyi geliştirelim! Ne kadar mantıklı di mi?
Çok alakasız bir cevap vermişsin. Müslüman olmayanlar vergi vermesin mi denmiş burada? Bahsettiği şey örnek veriyorum müslüman olanların gelir vergisini %1-2 fazla veya müslüman olmayanların %1-2 az vermesi olacak. Ki benim düşüncem 2. olandır. Bu aradaki fark sadece camilere ve imamlara gidecek.

Çok alakasız bir cevap vermişsin. Müslüman olmayanlar vergi vermesin mi denmiş burada? Bahsettiği şey örnek veriyorum müslüman olanların gelir vergisini %1-2 fazla veya müslüman olmayanların %1-2 az vermesi olacak. Ki benim düşüncem 2. olandır. Bu aradaki fark sadece camilere ve imamlara gidecek.
Mesajlarım tümünü okumadan benim mesajıma cevap verme lütfen. Bak bakalım attığım mesaj, hangi mesaja cevaben. Yok okumam ben diyorsan anında göz ardı edeceğim.

Yıkılsın camiler açılsın kerhaneler pardon meyhaneler

Herkes dinini bireysel yaşasa bu kadar cami bu kadar din görevlisi imama müezzine gerek kalmayacak. Onların maaşları fakir Türk halkının cebinden çıkıyor yazık günah. Ben bunların hepsinin israf olduğunu düşünüyorum. Cami yaptırmak yerine fakire fukaraya et dağıtılabilir gıda yardımı yapılabilir. Ben ateistim ama buradaki çoğu Müslümandan iyi Ayetel Kürsi okurum. Fatiha suresini bile bilmeyen müslümanlar var. Yani demek istediğimi birileri anlamıştır umarım. Ortadoğu (İbrahimi dinlerin) hepsi aynı şeyin leciverdi. İslam da yahudi özentisi bi din. İsteyen araştırabilir.

İmam Hatipler'de kapatılsın.

Türkiye'deki bazı üniversiteler bile sırf şehir ekonomisine katkıda bulunsun diye açılıyor. Öyle herhangi bir bilimsel çalışma falan yok yani.

Son düzenleme:
Direkt tüm camileri yakıp, dinle ilgili her şeyi yok edelim.

Ondan sonra evine Arapça konuşan adamlar C4 bırakıp gitsin(!)
Yalnız ciddiyim seni infaz etmeye radikal islamcılar gelecektir camilere karşısın diye.

Yıkılsın camiler açılsın kerhaneler pardon meyhaneler

Herkes dinini bireysel yaşasa bu kadar cami bu kadar din görevlisi imama müezzine gerek kalmayacak. Onların maaşları fakir Türk halkının cebinden çıkıyor yazık günah. Ben bunların hepsinin israf olduğunu düşünüyorum. Cami yaptırmak yerine fakire fukaraya et dağıtılabilir gıda yardımı yapılabilir. Ben ateistim ama buradaki çoğu Müslüman'dan iyi Ayetel Kürsi okurum. Fatiha suresini bile bilmeyen Müslüman'lar var. Yani demek istediğimi birileri anlamıştır umarım. Orta Doğu (İbrahim'i dinlerin) hepsi aynı şeyin leciverdi. İslam da yahudi özentisi bir din. İsteyen araştırabilir.

İmam Hatipler'de kapatılsın.

Türkiye'deki bazı üniversiteler bile sırf şehir ekonomisine katkıda bulunsun diye açılıyor. Öyle herhangi bir bilimsel çalışma falan yok yani.

Vur mala gelsin imana :D :D :D(!)

Kilise ve Sinagogların elektrik faturasını diyanet karşılıyor. En son Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan'ın vaatlerinden birisi Cemevlerine statü getirmesiydi. Bir çok kişinin tahmin edeceği gibi buda gerçekleşmedi. Diyanet her türlü Cemevlerini görmezden geliyor. İyileştirilmiş parlamenter sistem bu yüzden önemli. Yoksa hırsıza hırsız diyemeyen, tecavüzcülerin ve katillerin cirit attığı bir toplumda bu konuların bir önemi yok. Milyon tane cins insanın kafası bu videoda ki çalışıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu an ülkemizde yapılan ibadethaneler ve masrafları tüm halkın vergileri ile karşılanmakta ve bunun hem inanmayanlar hem de dinler arasındaki adaleti sağlamak açısından inanç vergisinin olması görüşündeyim. Türkiye'de 10 milyondan fazla alevi var ve sünnî ve alevî sayısı ibadethanelere oranlandığında, aleviler açısından adaletsiz bir durum olduğu apaçık. Türkiye'de şu an 89.256 camii bulunurken, 948 tane cemevi bulunmaktadır. İnançlı kişilerin maaşından kesilen belirli bir ücret her dinin kendi kuruluşuna yatırılır ve hem dini inanç sahibi olmayanların hakkına girilmez hem de dinler arasındaki adaletin sağlanacağı görüşündeyim. Bu konu hakkında görüşlerinizi bekliyorum.
haklısın ama sen gidip eski vergisini geri veremezsin ama bundan sonra işleme geçebilir .

Kilise ve Sinagogların elektrik faturasını diyanet karşılıyor. En son Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan'ın vaatlerinden birisi Cemevlerine statü getirmesiydi. Bir çok kişinin tahmin edeceği gibi buda gerçekleşmedi. Diyanet her türlü Cemevlerini görmezden geliyor. İyileştirilmiş parlamenter sistem bu yüzden önemli. Yoksa hırsıza hırsız diyemeyen, tecavüzcülerin ve katillerin cirit attığı bir toplumda bu konuların bir önemi yok. Milyon tane cins insanın kafası bu videoda ki çalışıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Cemevlerinin tarikattan farkı nedir? Şeyh yerine dede denilmesi yeterli mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı