İncehesap THH kararı sonrası ne yapılmalı?

Nvidia muadilini verebilirler mi ki acaba ? Yardımcı olmamaları normal onlar da kendilerinin zarara girmesini istemiyorlardır. THH ile tekrar iletişime geçmeniz gerekir diye düşünüyorum.

Dostum tabii ki para iadesi kabul etmeyecek. Parasını vermiş ürünü almış ancak kullanamıyor. Arada geçen vakit kaybı ne olacak para ile kaybolan zamanı satın alabilir misin? Veya parasını verdiği üründen faydalanamadığı için işi de aksamış olabilir. Firma o zamanın şartlarına göre ürünü satmış aldığı parayı da işletmiş. Arızalı ürün satmasaymış o halde.
Hocam bu gibi insanlar başına gelmeyen şeyleri anlamaz, empati yapmaz, aklına geleni söyler. Teşekkür ederim.

@Huseyinatik Koskocaman firmalar elbette isterse müşterisini memnun etmek için benzer özelliklerde ürün ile değişim yapar. Ancak ticarette satılan malın arkasında durmak gibi konu memlekette pek tanınmıyor. Ticaret anlayışı ucuza alıp raftan müşteriye 2 katına satmaktan öte değil maalesef. Gerçi THH'nin kararlarında bile açıklar var. Hiçbir piyasanın bu kadar volatil olacağı tahmin edilemediği için kanunlar hazırlanırken atlanmış olsa gerek ki "paranı da al git" diyorlar müşteriye. Ancak çözüm olmuyor.

Hakkınızda hayırlısı hocam. Ben olacağı öngürüyorum; stokları bahane edip para iadesi verip kurtulacaklar. Siz de lanet edip kabul edeceksiniz gibi görünüyor. Çoğu mesele bu şekilde kapanıyor çünkü.

Nvidia muadilini verebilirler mi ki acaba ? Yardımcı olmamaları normal onlar da kendilerinin zarara girmesini istemiyorlardır. THH ile tekrar iletişime geçmeniz gerekir diye düşünüyorum.
THH de hiç ilgilenmiyor kararnameyi anlamadığım için yanlarına gittim bunun için gelmenize gerrk yoktu gibi şeyler dediler.
@Huseyinatik Koskocaman firmalar elbette isterse müşterisini memnu etmek için benzer özelliklerde ürün ile değişim yapar. Ancak ticarette satılan malın arkasında durmak gibi konu memlekette pek tanınmıyor. Ticaret anlayışı ucuza alıp raftan müşteriye 2 katına satmaktan öte değil maalesef. Gerçi THH'nin kararlarında bile açıklar var. Hiçbir piyasanın bu kadar volatil olacağı tahmin edilemediği için kanunlar hazırlanırken atlanmış olsa gerek ki "paranı da al git" diyorlar müşteriye. Ancak çözüm olmuyor.

Hakkınızda hayırlısı hocam. Ben olacağı öngürüyorum; stokları bahane edip para iadesi verip kurtulacaklar. Size de lanet edip kabul edeceksiniz gibi görünüyor. Çoğu mesele bu şekilde kapanıyor çünkü.
Hocam kanun açıklarından güçlüler faydalanıyor zaten maalesef. İnşallah iade olmaz. Ama buranın bir de öteki tarafı var o zaman da onlar düşer bu duruma.

AA Hocam ben de şimdi sizin farklı bir forumda yaşadığınız talihsizlikleri okuyordum pp den çaktım sonradan. Siz naptınız hocam çözdüler mi sorununuzu?
Gaming Gen TR ile yaşadığım süreç ve tüm gerçekler olayını diyorsunuz.
Paramı hemen istediğimden, game garaj sitesinden yeni bir pc almak istediğim için paramı istedim sadece.
Paramı da hemen yatırmaları için forumlara konular açtım ve şikayetvar'a yazdım.
Artık sabrım kalmamıştı. Hemen paramı pazar akşamı mesai saatleri dışında olmasına rağmen yöneticileri aradı ve paramı yatırdılar.
Paramı yatırmak zorundalardı yoksa çok uğraşacaktım.
Kanıtlarıyla her şeyi yazdım. Hatta her şeyi bile yazmamıştım. Daha fazlası da vardı anlatacaklarımın.
Paramı hemen yatırmasalardı THH başvurup en az 2 katını alırdım paramın muhtemelen.
Yani paramı aldım ve game garaj sitesinden sistem satın aldım.
Sistemi hiç test etmedim 2 ayı geçti alalı ama sanırım bir sorun yok gibi. Umarım yoktur :D
Valorant ve lol oynuyorum sadece bir sıkıntı çıkarmadı şu ana kadar.

Gaming Gen TR ile yaşadığım süreç ve tüm gerçekler olayını diyorsunuz.
Paramı hemen istediğimden, game garaj sitesinden yeni bir pc almak istediğim için paramı istedim sadece.
Paramı da hemen yatırmaları için forumlara konular açtım ve şikayetvar'a yazdım.
Artık sabrım kalmamıştı. Hemen paramı pazar akşamı mesai saatleri dışında olmasına rağmen yöneticileri aradı ve paramı yatırdılar.
Paramı yatırmak zorundalardı yoksa çok uğraşacaktım.
Kanıtlarıyla her şeyi yazdım. Hatta her şeyi bile yazmamıştım. Daha fazlası da vardı anlatacaklarımın.
Paramı hemen yatırmasalardı THH başvurup en az 2 katını alırdım paramın muhtemelen.
Yani paramı aldım ve game garaj sitesinden sistem satın aldım.
Sistemi hiç test etmedim 2 ayı geçti alalı ama sanırım bir sorun yok gibi. Umarım yoktur :D
Valorant ve lol oynuyorum sadece bir sıkıntı çıkarmadı şu ana kadar.
Valla adınıza sevindim hocam. THH den 2 katını alırdıım dediniz ya bunu neye güvenerek söylediniz? Varsa böyle bir yol bende hemen ekran kartının 2 katı kadar parasını alayım :) Açıkcası ben THH ye bile güvenemez oldum.

Dostum bence THH ile tekrar görüş. Elimde sizin vermiş olduğunuz bir karar var ancak firma hala yardımcı olmuyor bundan sonra ne gibi adımlar atmam gerekir diye fikir al. En azından ne yapacağın hakkında resmi bir kurumdan bilgi almış olursun. Böylece haklıyken haksız duruma da düşmezsin.

Dostum bence THH ile tekrar görüş. Elimde sizin vermiş olduğunuz bir karar var ancak firma hala yardımcı olmuyor bundan sonra ne gibi adımlar atmam gerekir diye fikir al. En azından ne yapacağın hakkında resmi bir kurumdan bilgi almış olursun. Böylece haklıyken haksız duruma da düşmezsin.
Hocam çok haklısınız ancak THH deki çalışanlar da çok cahil hiç dinlemiyorlar maalesef. Ortada kala kaldım

Hocam THH kararını vermiş. Kanunlarda açık var. THH satıcı ile müşteri arasında bir köprü. Tek taraflı müşteri yanlısı değil. Dolayısıyla satıcıyı mağdur etmeyecek şekilde müşterinin ödediği parasını kurtarabiliyor. Kim bilebilirdi ki yıllar sonra OEM piyasası bu hale gelecek. O yüzden THH ile yapılacak tüm adımlar atılmış. Karar verilmiş. Satıcının para iadesini seçmesi de karara aykırı değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı