İnsanlar neden güzel ve çirkin ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İsteyerek gelmedik, bari istediğimiz şekilde gidelim. ;)

O nedenle başkalarının koyduğu güzel ve çirkin gibi kalıplara sığdırmaya çalışma kendini.

İnsanları bir şekilde ayıracak isek o ayrım kesinlikle çirkin veya kötü olarak olmamalı. Bana göre çirkin veya kötü insan diye bir şey de yok ve bunları ergenlik başlarında hepimiz bir şekilde kafamıza takıyoruz. Sonrasında ise geçiyor, fazla üstüne gitmemek lazım durumun. Şimdiden insanları iyi - kötü ve vicdanlarına göre ayır. En azından ben böyle bir ayrım olması gerektiğini ve bu ayrımın da daha doğru olduğunu düşünenlerdenim.

Güzel veya çirkin yoktur senin aklın güzel veya çirkindir.

Benim de dış görünüşüm iyi değil fakat sınıfta başarılı olduğum için saygı duyarlar. Hiç kimse arkamdan bir şey söylemez, kötü veya küfürlü içerikler de söylemezler. Tekli sırada oturduğum için de olabilir ama çok yakın arkadaşım yok ama o sınıftaki herkes benim arkadaşım. Hepsiyle neredeyse aynı samimiyetteyiz ve sevgilidir, aşktır bunları yaşamak değil düşünmek bile zaman kaybı diye düşünüyorum. Yani ben başarılı olduğum ve hiç kimseye gereksiz ve kaba sohbet etmediğim için onlar beni kötülemiyor, dışlamıyor. Yani benim dış görünüşümü değil yaptığım hareketlerden dolayı arkadaş olarak görüyorlar. Kızlarda aynı şekilde erkekler de aynı şekilde tabi takdir edersiniz erkeklerle daha yakın oluyoruz. Sohbet biraz bilgisayar oyunlarına kayıyor filan.

Demek istediğim davranışlarınla ve düşündüklerinle ve başarınla insanların sana saygı duymalarını sağlayabilirsin. Seni yine sevmeyebilirler (fiziki anlamda ve karşı cinsiyet aşk, meşk işleri bakımından) ama yanlarına gittiğinde sohbet ederler, şaka yaptığında gülerler.

Genellemek gibi olsun kızların tamamı egodan oluşmuştur. Damarlarında kan değil EG2O akıyor. Dış görünüşe bakanlarla konuşma zaten evrende onlar kadar kötüsünü bulamazsın. Sen kendin ol değişmeye de çalışma. Bir tane iyi bir arkadaş yap kendine mutlu ol boşver o insanımsı yaratıkları.

BMW ye Tofaş motoru takarsan olacak şey insan için de geçerlidir.

Paran var ise en yakışıklı sensindir.

Lise hayatım boyunca teklif etmelerine rağmen hiç kimseyle sevgili olmadım.
Bu söyledikleriniz kimisi için yılbaşında verilen büyük ikramiye gibidir. Siz ise o ikramiyeyi elinizin tersi ile itmişsiniz.:D
Ama itiraf etmeliyim ki siz en iyisini yapmışsınız.(y)

Bana göre çirkin insan yoktur ancak karaktersiz insan çoktur.
Sağlam bir karakter sahibi iseniz o kendini güzel, yakışıklı sanan karaktersizleri hiç tınlama bile. :)

@er36po , bu yeni nesilden olup yeni nesile dahil olmadığım için şanslıyım. İnsanlar sırf hava cıva olsun diye "sevgili" oluyor değil "sevgili" yapıyor. Yani neslin sonu hayır değil.

@yiange28, okadar da karamsar olmayın bence.:D Eskilere nazaran yeni nesil işini daha iyi biliyor... Ancak şöyle bir durum var: Eskiden ne yaparsan yap göze fazla çarpmazdın ancak yeni nesil adımını yamuk atsa bile göze çarpıyor. Malum yıl olmuş 2015... :)

Bu arada yaşınızı merak ettim, çaktırmadan söyleyebilirmisiniz?

16 yaşındayım. Yanlış anlamayın, kendimi büyük göstermek gibi bir niyetim yok ama bazı konularda büyükler gibi düşünüyorum. Kimisi buna "eski kafalı" diyor ama ben realist bir insanım.

Bir de evet birazda her işin kötü tarafından ele alma gibi bir huyum var, o da babamdan gelmiş gibi gözüküyor şimdilik. :)

Açıkça söyleyeceğim benim sevdiğim ama beni sevmeyen, beni seven ama benim sevmediğim insanlar oldu. Sevmek iyidir de, sırf "şekil" olsun, popüler olayım diye biriyle çıkıp sonra depresyonlara girmiş gibi yapmak bana göre değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı